KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 11.7.2019  19:26
    Shazam! (2019)

Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14-ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.

• 11.7.2019  19:20

Celý film sa v podstate skladá z Heathových domácich videí a z rozhovorov s jeho blízkymi osobami. Niektoré pasáže sú príliš zdĺhavé a film by sa dal v pohode skrátiť o 40 minút, aby bolo tempo vyrovnané. Je síce pekné vidieť aj Heathov osobný život z pohľadu jeho rodiny a priateľov, ale úprimne som čakal viac informácií z jeho filmového života, pretože tých je tu veľmi málo.

• 10.7.2019  02:01

Stále sú tu iba samí herci, speváci, športovci atď. Niekedy by si mohol Marcin pozvať aj niekoho menej známeho. Na druhej strane oceňujem, že sa nejedná len o rozhovory, ale príde aj na nejakú akciu, hry a scénky. Marcin sám o sebe nemá takú zásobu vtipov alebo nevie tak dobre improvizovať ako Kraus, ktorý akčné pasáže vo svojej show nemá (väčšinou), ale svojím humorom to utiahne bez problémov aj bez nich.

• 7.7.2019  19:55

"Spider-Man: Far from Home" má síce pomalý rozjazd, ale ten vynahrádza akciou nadupaná druhá polovica filmu. Film krásne vysvetľuje niektoré nezrovnalosti, ktoré nastali po Endgame. Jake Gyllenhaal je ako Mysterio za mňa jedným z najlepších záporákov celého MCU. Tom Holland je ako Spider-Man znovu fantastický, vlastne všetky postavy sú výborné. !Chcem upozorniť všetkých, čo zájdu na Spideyho nech počkajú do konca tituliek, pretože film obsahuje 2 dôležité potitulkové scény! P.S.: Som veľmi rád, že sa Marvel rozhodol dať práve Spider-Manovi, respektíve Tomovi Hollandovi hlavnú úlohu do ďalších fáz MCU.

• 2.7.2019  12:38

Tvorcovia nezvládli zadaptovať knihu tak, aby film nepôsobil ako nejaká zlepenina jej najdôležitejších častí. Knihu som nečítal, takže neviem posúdiť či všetko podstatné, čo kniha obsahovala je vo filme zachytené alebo či jej nespravili hanbu. Vizuálne je to veľká bomba. Zlatý kompas mal byť prvým filmom série natočenej podľa knižnej trilógie His Dark Materials, ktorá má okrem Zlatého kompasu ešte diely Magický nôž a Jantárový ďalekohľad. Podľa mňa film Zlatý kompas dobre našliapol sériu, ktorá by mala parádne obsadenie (Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green, Sam Elliott, Ian McShane, Ian McKellen, Christopher Lee, atď...), nuž nevydalo. P.S.: Tento rok sa dočkéme novej adaptácie His Dark Materials, tentokrát vo forme seriálu. Tak držím palce, nech sa to podarí.

• 1.7.2019  01:35

Fajn rozprávka na modernú tematiku, ktorá vôbec nie je taká hrozná, ako je jej hodnotenie na ČSFD a ostatných filmových databázach. Uznávam, že koniec bol celkom... celkom dosť prepísknutý, ale to sa dá filmu odpustiť. Nachádza sa tu množstvo odkazov na rôzne mobilné aplikácie a hry. Humor nesadne každému dospelákovi, ale deti sa budú určite smiať od ucha k uchu.

• 21.6.2019  17:51

Ďalší film, v ktorom Domhnall Gleeson dokazuje, že je skvelý herec. P.S.: Sam Neill bol ako starý Pán McGregor tak dobre zamaskovaný, že som až pri záverečných titulkách zistil, že ho hrá práve on.

• 27.4.2019  02:21

Na toto sa už ani nedá povedať horor, pretože hororových prvkov je tu minimum. Film sa viac zameriava na preskúmavanie postáv ako takých. Čiže máme tu viac romantiky, drámy a o niečo viac je tu aj komediálnych prvkov ako v prvom dieli. Bohužiaľ, žáner sci-fi je tu v až moc veľkej miere a do príbehu sa mi to veľmi nehodilo. To, že "Všetko najhoršie 2" "nie je" horor mi nevadilo, lebo horory nemusím. Fanúšikom hororov "Všetko najhoršie 2" neodporúčam, pretože by ich to určite sklamalo. Naopak, jedná sa skôr o veľmi dobrú paródiu na tento žáner. V celku je "Všetko najhoršie 2" mierne nadpriemerný film (slabší ako jednotka) so sympatickým hercami a ich výkonmi.

• 17.3.2019  01:28

Predtým, ako som šiel na toto do kina som si pozrel predchádzajúce 2 filmy a musím povedať, že som bol pri obidvoch dojatý. Tým pádom som si myslel, že pri trojke vypustím slzu, no nestalo sa tak. Teraz napíšem svoje dôvody, prečo som z 3. dielu trochu sklamaný. Trailery ma dostatočne nepresvedčili, ale na trojku by som išiel aj keby bola celá kampaň príšerná, pretože 1 a 2 mám veľmi rád. Príbeh je o dosť slabší ako v predchádzajúcich filmoch, navyše v 1 a 2 bol dej oveľa hutnejší, (čiže som si z deja 1 a 2 odniesol viac) aj keď mala 3 najdlhšiu stopáž. Veľa hlavnejších postáv, ktoré mali dosť miesta v 1 a 2 tu boli istým spôsobom upozadené (Valka, Eret, Pahlt...) aj Bezzubý tu má o dosť menej priestoru ako v 1 a 2. Možno je to tým, že tu má v podstate vlastnú dejovú linku a preto so Štikútom nie sú toľko spolu ako v 1 a 2, čo mne bolo ľúto. Na druhej strane Štikút s Astrid a ostatný mladý dospeláci (Soplinos, Rybonoh...) tu majú miesta až až. Záporák újde, ale na posledný diel tu mal byť niekto iný, kto by mal lepšiu motiváciu a charakter, napr. Drago, ktorý tu mal byť a nechápem, prečo vlastne v trojke nebol. Oproti predchádzajúcim častiam je v 3 viac detinskejšieho humoru. Celý čas, čo som sedel v kine som čakal na to veľké ukončenie príbehu, ktoré nám tvorcovia sľubovali v traileroch a ono prišlo, ale až v 5. minúte pred záverečnými titulkami. S tým, čo sa stalo s drakmi som čakal, že sa stane, ale myslel som si, že draci odídu kvôli tomu, že budú musieť. Ďalej som chcel, aby nejaká hlavnejšia postava zomrela ako tomu bolo v prípade dvojky a ani to sa nestalo. Celkovo som bol trochu sklamaný, že sa to takto skončilo, no nebolo to také veľké sklamanie ako v prípade LEGO Príbehu 2. Trojka je celkovo priemerný animák (priemerný neznamená kvalitou, ale to, že sa jedná o obyčajný dobrý animovaný film, ktorý nie je ničím výnimočný) na rozdiel od Ako si vycvičiť draka 1 a 2. PS: Hudba je skvelá, ale je tu minimum nových motívov.

• 23.2.2019  03:05

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný.

• 1.2.2019  01:45

"I Saw the Light" je naozaj veľmi chytlavý country song a ešte stále si ho v hlave pospevujem. Ale vykonanie vraždy odporuje logike a hlavne fyzikálnym zákonom.

• 10.1.2019  20:47

Fajn záležitosť na vianočné obdobie. Vtipné, občasne i milé a vcelku zábavné. Kurt Russell parádny, aj mladí hrdinovia slušne zahraní. Príbeh je síce videný už mnohokrát, ale to vôbec nevadí. Zamotanie a vyvrcholenie nejak extra komentovať nebudem... áále povedzme si, že to malo určité problémy - samozrejme chápem, že lepšie spraviť to ide ťažko.🎅🎄

• 4.1.2019  14:48

To ako animátori tejto epizódy nemali dosť nápadov na vytvorenie viacerých rôznych druhov postáv pirátov? Štve ma, že viaceré postavy týchto pirátov vyzerajú úplne rovnako a to som tento seriál na začiatku chválil, že má veľa rozličných druhov postáv (či už správaním alebo výzorom). A druhá vec, ktorú by som vytkol tejto časti je ten "veľký" pirátsky útok, v ktorom máme možnosť vidieť iba minimálny počet týchto pirátov. A za tieto moje výhrady strhávam 1*. Inak celkom fajn epizóda.

• 8.12.2018  01:39

Táto epizóda mala výbornú atmosféru a konečne nám bol ukázaný Prvý Rád vo všetkej svojej kráse aj keď tu boli len jeho 3 vojaci. Ale aj tak ma to viac ťahá k 4* než k 5*.

• 3.11.2018  11:54

Čakal som sračku, ale dostal som milé prekvapenie. Uvidíme, čo prinesie 2. epizóda. P.S.: Posledný záber na flotilu Prvého Rádu bol úchvatný.

• 2.11.2018  21:20

Film je v celku fajn, ale nie je to pravý western. Jediné, čo mi vadí je niekedy až trápny humor, ale zase nehovorím, že som sa v určitých situáciach nezasmial. Je mi trochu ľúto, že Gore Verbinski odišiel od Pirátov, z ktorých sa bez jeho taktovky stala... slušne povedané sračka. P.S.: Akčné scény s vlakmi sú famózne.

• 31.10.2018  15:17

Film nebol zlý, aspoň čo sa týka hereckých výkonov, masiek, kostýmov a kamery. So scenárom je to trochu horšie, pretože film potápajú nelogické chyby. To je dôvod, prečo som mu dal 4* a nie 5*. Napríklad, ako mohol vedieť Tučniak písať a čítať keď bol celý svoj život v kanáloch alebo ako je možné, že sa z neho stal geniálny zločinec, keď nemal nikdy možnosť rozvíjať svoju myseľ. Ďalší problém mám s hudbou, ktorá sa mi v niektorých momentoch do scén nehodila. Ale na druhú stranu sa mi toto pokračovanie páči oveľa viac ako 1. diel, s ktorým mám omnoho viac problémov. P.S.: Catwoman mohla radšej zomrieť, keď sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje.

• 17.9.2018  20:24
    Muž z oceli (2013)

Prvá polka filmu... je v skratke miš-maš. Príde mi, ako keby v nej boli, lepšie povedané neboli niektoré scény, ktoré tam byť mali, alebo je to len chyba strihu. Ďalej nechápem tie flashbacky, ktoré sú strašne otravné a čo je najdôležitejšie, narúšajú dej. Kľudne sa mohlo sledovanie Supermana začať od chvíle, keď spadol na Zem, chronologicky, a nie od jeho dospelosti. Ďalej čo by som ešte vytkol prvej polke je pár nelogických chýb. A teraz poďme na tie veci, ktoré v prvej polovici fungujú. Prvých 15 minút je fakt bombových, funguje v nich prakticky skoro všetko: akcia, napätie, atď. Druhá polovica filmu je o 2 stupne lepšia, aj keď začne film naberať grády až v posledných 45. minútach. V nich akčné sekvencie fungujú priam dokonalo, i keď ja by som súboj Supermana a hlavného záporáka vypustil. Mne by stačilo keby zomrel na tej lodi a film by sa skončil, ale aj tak mi nevadilo, že tam ten súboj bol. Celkovo film ako tak funguje. Kamera je dobrá, hudba je perfektná, CGI je dobré, herecké výkony sú tiež fajn, záporák funguje, hl. hrdina funguje, ešte z hercov by som vyzdvihol výkon Russella Crowela, ktorý bol vo svojej úlohe vynikajúci. Ako hovorím, všetko funguje až na prvú polku a strih. Celkové hodnotenie: 4*

• 27.1.2021  22:45

Objektívne musím hneď na úvod napísať, že sa nejedná až o takú veľkú sračku. Na druhej strane hnev a frustrácia fanúšikov je úplne oprávnená a pochopiteľná. Jednotka bola dosť slušný film, no "Wonder Woman 1984" je... nudné a nezáživné čudo. Stopáž 2 a pol hodiny si zvyknú brať na seba filmy, ktoré majú fakt čo odrozprávať. Tento film aj napriek tomu, že sa tu toho deje skutočne dosť, je tu množstvo postáv a príbehov, rýchlo sa menia lokácie... to spracovanie je však extrémne prázdne. Akcia, ktorá bola pri prvom filme asi najlepším článkom, tu vôbec nefunguje (slow motion zábery veľmi zle vybrané) a navyše je jej extra málo. Záporáci tomu takisto nenapomáhajú, zahratí sú však slušne. P.S.: Patty Jenkins sa po prvej Wonderke stala dosť populárnou, to bol samozrejme aj dôvod prečo si ju Lucasfilm vybral ako režisérku ďalších Star Wars, no vzhľadom na tento jej najnovší počin by som nebol prekvapený, keby jej angažmán dopadol podobne ako v prípade tvorcov GOT.

• 27.1.2021  22:20

Tretia epizóda ako sitkom úplne zlyháva. Na rozdiel od predošlých častí som sa pri tomto nezasmial ani raz. Čo sa týka dejovej stránky, tak sa tu poriadne nič neudeje. Samozrejme okrem prazvláštneho konca, keď sa nám už dačo ako tak začne "vyjasňovať" a "odkrývať". "Now in Color" slúži čisto len na prinesenie detí Wandy a Visiona do príbehu. Inak sa ale jedná o vcelku nudnú časť.

• 11.1.2021  20:41

Najlepšia epizóda... ani náhodou. Za mňa veľké sklamanie. Najprv so mnou strašne pohli dva prekrížené fuckery od tvorcov, ktoré sa mi imaginárne zjavili z obrazovky pri časti z homecomingu. No a potom prišlo to toľko prezentované, či už z propagačných materiálov alebo zo samotných epizód, krvipreliatie. Bolo tu viacero možností, čo mohlo byť toho príčinou. Avšak vybraný bol ten najpredvídateľnejší scenár. Hold škoda, mohlo to byť skutočne silné. Takže ani tamtá udalosť s hlavou finále u mňa nevytiahla. Cliffhanger na konci zaujímavý a som skutočne zvedavý, kam by to celé smerovalo a aký žáner by mala druhá séria - hlavne vzhľadom na informácie o tajomnom mužovi. Nuž... tá sa bohužiaľ kvôli hnusobe nezrealizuje.

• 3.1.2021  00:02

Pri "The Christmas Chronicles 2" platí to príslovie „aj menej je niekedy viac“. Tentokrát sa réžie aj časti scenára ujal samotný Chris Columbus. Všetko je väčšie, snaží sa to byť zaujímavejšie a veľkolepejšie. Každopádne táto snaha tvorcom vôbec nevyšla. Akurát o dosť väčšie množstvo CGI je celkom podarené a takisto potešilo trošku santovskej mytológie. Postavy: Záporák ok. Mrs. Claus sa väčšinu času len usmievala od ucha k uchu, ale tiež v pohode. Zádrhel nastáva u detských protagonistov - akože jasné, chápem, že Teddy je už starší a bolo potrebné tam dať niekoho iného... áále Kate v teenagerskom veku... no... Skrátka úplne iná postava je z nej zrazu. Jej malý "kamoš" je nudný. Koho ale treba pochváliť, je Kurt Russell, ten si to znovu neskutočne užil. Komediálne film dosť zlyháva, tak tam to aspoň Kurt zachraňuje (Santovo spevácko-tanečné číslo veľmi potešilo). Príbeh je oproti jednotke strašne komplikovaný, a to je práve ten problém. Jasné, prvý film bol jednoduchý a jeho dej už veľakrát videný, ale bol veľmi fajn a pobavil. Dvojka síce nenudila, ale ani nepobavila.

• 6.11.2020  00:31
    Na hrane (TV pořad) (2019)

Skutočne čudný formát na politickú reláciu. A ten vysielací čas... 😶. Zato ale nevravím, že relácia je ako taká zlá. Ale čo sa týka našich politických TV relácií, tak je z nich určite najslabšia.

• 27.10.2020  23:51

Áno, kravina to je, a veľká. Ale kto od toho čakal niečo iné?! Humor je fajn. Dobrých vtipov je tu asi tak na 3/5, teda rovnako, aké je aj moje hodnotenie filmu. Situácií, keď som sa ale že fakt zasmial, tu však tak veľa nie je. Herecky je to tiež v pohode, aj keď Sandler skutočne niekedy príliš prehráva. Príbeh je na daný typ filmu konzistentný. Hlavná myšlienka, ktorá zaznie až na konci, je síce stokrát omletá, ale to nevadí. Poviem na rovinu, že minuloročná "Murder Mystery" ma pobavila omnoho viac, teda po komediálnej stránke. Zato jej príbeh bol absolútny scénaristický maglajz, a preto som udelil len 2*. "Hubieho Halloween" po príbehovej stránke funguje celkom dobre, a aj keď komediálna zložka je o niečo slabšia, tak ma to vcelku bavilo. Nudiť som sa určite nenudil.

• 4.10.2020  18:48

Najlepšou časťou je prvých 30 minút - a to je veľký problém vzhľadom nato, o aký žáner ide. Keď sa začala prvá akčná pasáž, "Bojová loď" stratila šmrnc. Drajf to nebralo až v závere, keď sa na scénu dostavili veteráni. Zato dejová linka na ostrove so satelitmi fungovala celkom slušne po celú dobu. Herecky nie moc záživné, ale nájde sa pár výnimiek (nie, Liam medzi nimi nie je). Príbeh je jednoduchý, to ale samozrejme nevadí. Vadí však nelogické správanie hlavnej postavy. Fungovanie mimozemšťanov a záležitostí s nimi spojenými zostalo nevysvetlené. "Battle Los Angeles", nenáročný film s rovnakou témou, fungoval vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie a bavil. "Battleship" je však len nudnou 3 hviezdičkovou záležitosťou.

• 18.9.2020  23:52
    Madagaskar (2005)

O rok mladšia "Divočina" sa s veľmi podobnou témou popasovala omnoho lepšie. "Madagaskar" je oproti nej menej reálny, animačne na nižšej úrovni, a aj príbehovo jednoduchší a slabší. Posledná tretina, v ktorej prišla aj nejaká osudovosť, bola fajn. No zvyšok... to je také... meh. Možno by filmu prospela dlhšia stopáž. Postavy sú sympatické, hlavne teda lemury a tučniaky. Ale aj protagonisti ušli. Hans Zimmer vytvoril veľmi pekný soundtrack, je však škoda, že tu nebol skoro vôbec poriadne využitý (titulky nerátam).

• 17.9.2020  17:36

Oproti iným podobným žánrovkám (napr. od Blumhouse Productions) sa jedná o veľkú slabotu. Ako ten film ako taký zlý nie je. Ale sú pasáže (hlavne úvod a záver), kde je to prestrelené viac, než by bolo dobré. Zato však prostriedok, alias "krvavý Sám doma", je vcelku fajn. Napomáhajú tomu hlavne 3 slušné vedľajšie postavy (skvelo zahraté a dostačujúco napísané). Samara Weaving je dobrá herečka, ale na Pestúnku mi skrátka nesedela (podľa mňa nie je tak sexi, ako má jej postava byť 😝). Samotná téma okolo satanistického rituálu nie je bohvieaká, proste je nepostačujúca. Niečo podobné bolo v obdobnej žánrovke "Ready or Not" (kde si iba tak mimochodom zahrala hl. postavu rovnako Samara Weaving, tam bola však klaďaskou). Tam to bolo však zvládnuté omnoho lepšie, zakomponované do deja to bolo oveľa lepšie. P.S.: Dvojku asi dám, keďže kvôli nej som si pozrel tento film, ale teraz, keď viem, čo sa pred druhým filmom udialo, mi to aspoň podľa traileru pripadá ako strašná kravina. So... I shall see.

• 3.9.2020  01:10

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem.

• 28.8.2020  02:26
    Prokletá - Sami (E03) (epizoda) (2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.

• 25.8.2020  00:21

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne.