Prokletá - Spojení (2020) (epizoda)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú.

Sexuální výchova - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

V posledných 2 epizódach sa nejak vytratil humor. Dej je viac osobnejší, čo mi vadí. Postava Maeve na začiatku tejto série dostala celkom slušný rozjazd, nuž potom sa nejak vytratila. Teraz je z nej dosť nezaujímavá postava, ktorá sa len točí v kruhu. A Otisove správanie sa k Jakobovi mi leze na nervy.

Sexuální výchova - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Už mi to pomaly začína pripomínať telenovelu. No... po prvej kvalitnej epizóde to nejak nešlape a nešmakuje.

Sexuální výchova - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Snaží sa to hrať na vážnu nôtu, ale je to trápne, nudné (úplne sa vytratil humor) a už to začína byť aj hnusné na pohľad. Množstvo postáv, ktorých nezaujímavé príbehy sa stále točia v kruhu - jak som písal pri predošlej epizóde, stáva sa z toho nekvalitná telenovela. A nechápem, prečo je to tak. Zatiaľ najhorší diel seriálu.

Sexuální výchova - Epizoda 6 (2020) (epizoda)

Prvých 20 minút nuda, ale potom ako prišla na rad párty u Otisa, tak to nabralo obrátky a gule. Humoru kopec. Asa Butterfield bol parádny. Vždy v tomto seriáli mal skvelú reč tela a tu sa to naplno prejavilo. Samozrejme sa to ale neubránilo krížom-krážom zamotaným vzťahom, ktoré ma už nudia, ale že moc.

Sexuální výchova - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Od poslednej epizódy som čakal hlavne uzatvorenie vzťahu medzi Otisom a Maeve. Toho som sa nedočkal. Je to škoda, pretože to si uzavretie vyslovene pýtalo. Ostatné vedľajšie dejové linky sa uzavreli a iné zas zostali otvorené na pokračovanie. Nuž... tvorcovia si zrejme potrebujú niečo ponechať do budúcna.

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Prvá epizóda bola veľmi srandovná, no niekedy až moc prehnaná. Potom ale príbeh začal byť oveľa vážnejší a osobnejší, než dovtedy a začali sa až príliš riešiť vzťahy medzi jednotlivými postavami. Dobré to však pre sériu nebolo. Vytratil sa potrebný humor. Malo to znaky telenovely. Takto to trvalo vyše 4 epizódy. Následne našťastie prišla zápletka okolo Otisovej párty a príbeh sa začal uberať lepším smerom. Herci sú stále výborní (najmä Asa Butterfield a Emma Mackey). Veľa postáv sa tu začalo správať divne, robili niekedy až debilné rozhodnutia. Na druhej strane si niektoré postavy prešli zaujímavým vývojom. Otis sa síce správal voľakedy dementne, ale konečne začal žiť sexuálny život. Z Maeve sa stala vážnejšia postava, ktorá sa začala naplno venovať štúdiu. Smutné je, že v 2. sérii dostala málo priestoru. A Adam sa poučil, zamyslel sa nad sebou a zistil, čo život obnáša. Ďalšou smutnou vecou je rozpad skvelého dua Otis - Maeve, ktorí mali spolu oproti 1. sérii minimum scén. Mrzí aj úplné zahodenie deja okolo kliniky (tá tu totiž bola iba v pár epizódach, a aj to iba na chvíľu). Bohužiaľ sa ani po druhej sérii neubránim pocitu, že tento seriál istým spôsobom slúži aj ako rasová a LGBT propaganda. Po tejto sérii navyše aj feministická.

Slečna bestie (2020)

Tieto žánrovky jednoducho milujem. A najmä Blumhouse v nich vyniká. Avšak Freaky až tak vydarený nie je. Komediálna stránka je fajn (aj keď trochu slabšia pri porovnávačke s Lovom alebo Happy Death Day). Zlyháva to ako horor/thriller. Ono je to v podstate aj logické, keď si zoberieme, čo je zápletkou. Po obmene tu tým pádom máme vraha, ktorý je skoro až neschopný dačo napáchať. Zabijak je v úlohe koristi a dravcom sa stáva protagonistka. Čiže akýsi hororovo-thrillerový potenciál to ani nemá, čo som si však uvedomil až v priebehu filmu. Preto si ani nemyslím, že je treba zato nejak výrazne viniť tvorcov. Každopádne takéto žánrovky potrebujú mať dobré postavy, aby sa divák nenudil. A musím povedať, že tie sú podarené (aj keď znovu o niečo slabšie než vo vyššie zmienených filmoch). Samozrejme s nejakými dejovými lapsmi som počítal, ale ten koniec bol až moc vyumelkovaný.

Star Wars: Klonové války - Gone with a Trace (2020) (epizoda)

Doteraz prvá zbytočná (a zároveň najhoršia) epizóda v histórii celého seriálu. Predchádzajúca dejová linka okolo Bad Batch bola veľmi slušná. Tak som sa tešil, že to Disney neposralo a "Star Wars: The Clone Wars" sa vrátilo v štýle, v akom sme ho všetci poznali a milovali. Lenže tento výtvor na mňa vo veľa ohľadoch pôsobil ako najhoršie diely "Star Wars Rebels" alebo "Star Wars Resistance". A nezaujímavosťou a neskutočnou jednoduchosťou zas ako výplod "Star Wars: Forces of Destiny". Ahsoka je späť! Hurá! Áno, ale dúfam, že sa po zvyšok série nebudeme zaoberať len jej príbehom.