V Wars - Trip genu predátora (2019) (epizoda)

Šiesta epizóda vytvorila nové a veľmi zaujímavé zápletky, no bohužiaľ, nie všetky dávajú úplne zmysel skrz udalosti v predchádzajúcich častiach. P.S.: Od poslednej časti ukončenie neočakávam, skôr rozbeh do druhej série. Ale vyžadujem si od nej dovysvetlenie niektorých udalostí.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Hneď na úvod upozorním, že aj keď som dal filmu "Zombieland: Rana istoty" rovnaké hodnotenie ako jednotke, tak dvojka je pre mňa oveľa lepším filmom. "Zombieland" považujem za mierne podpriemerný film, ale toto pokračovanie považujem za mierne nadpriemerný. Rovnaké hodnotenie teda zapríčiňuje nízky počet stupňov hodnotenia. Teraz ale k samotnému filmu. Prvá polovica poňatím veľmi pripomína jednotku. Avšak od sekvencie v hoteli to začne naberať grády. Hlavná štvorka aj s novými postavami sú fajn. Najlepšou vecou na tomto filme je však Woody Harrelson a jeho postava Tallahassee. A finále nebyť časti s monster truckom by bolo parádne. Celkovo je "Zombieland: Rana istoty" oproti jednotke omnoho zábavnejší a sympatickejší film s poriadnym príbehom a zápletkou, ktorý neobsahuje až toľko nelogičností.

1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

6 underground: Tajné operace (2019)

Kravina preplnená akciou, takú nálepku by som dal filmu "6 Underground". No lenže ani akčné pasáže nie sú príliš úžasné. Sú síce nápadité, rýchle a streštené v dobrom slova zmysle. Ale zároveň aj chaotické, niekedy neprehľadné a veľmi prestrihané. Príbeh aj zápletka je slušná. Strašne mi prekážalo skákanie z prítomnosti do minulosti. Spolu s trápnymi pokusmi o hláškovanie to kazilo atmosféru a ani to nebolo dobre zakomponované do deja. Výsledné spracovanie teda nebolo vôbec dobré a pripomenulo mi to nedávny film o Harley Quinn, ktorý sa vo veľa ohľadoch na "6 Underground" podobal. Dal som mu aj rovnaké hodnotenie. Či to má potenciál na pokračovanie? Zrejme hej. Ale keby pokračovanie vzniklo, určite by to nedopadlo lepšie ako toto, skôr ešte horšie.

Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

Česko Slovensko má talent 7 (2018) (pořad)

Veľmi ma sklamalo odfláknuté Semifinále, za ktoré musím strhnúť 1 hviezdičku. Veď peňazí majú dosť, a preto nechápem tento ich krok. Moderátori boli oproti predchádzajúcim ročníkom slabší. Jandová bola prvý raz v porote a bola celkom fajn. Mórová mi prekvapujúco tento rok nevadila. Inak celkom fajn - to isté čo minulé 2 ročníky, až na Semifinále. P.S.: Z hlasovania divákov som bol sklamaný.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Jednotka ma sklamala na plnej čiare a som rád, že som radšej išiel do kina na Rogue One. Dvojka ma tým pádom nemohla v ničom sklamať a ani nesklamala, ale na druhej strane ani neprekvapila. Pozrel som si ju, len kvôli Deppovi a ako som videl, Johnny v nej mal veľmi málo priestoru (max. 20 min, čo je zo 134 min filmu strašne málo nato, že hral hl. záporáka) a jeho úloha ma sklamala aj keď je charizmatický jak hovado. Príbeh, poprípade scenár je strašne slabý, čo sa pri prvom filme povedať nedalo. Zápletka je celá o tom, že sa všetky postavy snažia chytiť Credenca a on sa snaží zistiť, kým vlastne je. No skrátka je to celé o ničom. Najviac ma zarážalo, keď čarodejníci čarovali pred zrakom ľudí a tí sa najskôr tvárili vystrašene, ale o pár sekúnd na to sa tvárili, akoby bolo na dennom poriadku vidieť niekoho čarovať a kúzla alebo príšery si vôbec nevšímali. To ani pri jednom filme tejto ságy nebolo. Filmu nepomáha ani stopáž, ktorá je vzhľadom na slabý scenár pridlhá a môže sa stať, že sa pri filme začnete nudiť alebo stratíte prehľad. Najviac priestoru tu má samozrejme hlavný hrdina Mlok Scamander, ale príde mi, že ostatných postáv je tu tak veľa, že s nimi Rowling, poprípade Yates nevedeli čo robiť. Celkovo ma Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny nesklamali, ale ani nepotešili. Určite si však myslím, že táto séria je stratená a stratená bude dovtedy, dokedy ju bude režírovať Yates.

Grinch (2018)

Priemerná vianočná rozprávka s jednoduchým dejom. V podstate je to celé iba o tom, že sa Grinch pokúša skaziť Vianoce obyvateľom mestečka tak, že im ukradne všetky darčeky a deti chcú prichytiť Santu pri nosení darčekov do domov.

Halloween (2018)

Ako začať... Všetko, v čom bol prvý Halloween výborný, v tom tento film na plnej čiare zlyháva. Povedal by som až, že toto čudo zneuctieva originál (aj napriek spolupráci s Carpenterom). Nemá to atmosféru (mimo fakt podarený prológ), Myersovi chýba motivácia, postráda to logiku, no skrátka je to jedno veľké hovno. Obyčajná nudná vyvražďovačka, ktorých sú tu už kopy a ďalšie kopy ich ešte len budú. Musím ale uznať, že Michael mordoval tentokrát dosť kreatívne. Niekedy v strede prišiel náznak zvratu, ktorý by to celé mohol dobre okoreniť, avšak nič z toho napokon nebolo a sračkoidnosť pokračovala ďalej. Až sa čudujem sám sebe, že ma to dokázalo takto nasrať. Uvidím, či dám ďalším dielom vôbec šancu, lebo u mňa už sú po tomto predom odsúdené.