Jen vraždy v budově - Opravdový zločin (2021) (epizoda)

Slabý úvod. Staromódně pojaté a usazené do dnešní doby. Užvatlané a rádoby vtípky jsou vesměs tristní. Tomu odpovídá i obsazení. Má to pouze potenciál, ale takhle špatný začátek bych opravdu nečekal. 40%   Disney+, HD, původní znění s titulky

Mimoškolní aktivity - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Výtečně se to rozjíždí! 'Oh Jisooa' je člověku až líto a čert vem v čem jede! 90%   Netflix, 4k, původní znění s titulky

Mimoškolní aktivity - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Slibný začátek, který nás rovnou uvede do centra dění. 80%   Netflix, 4k, původní znění s titulky

Něco na té Mary je (1998)

Povedená komedie. Ben Stiller se na tu roli hodil a Cameron Diaz se svým krásným úsměvem samozřejmě taky. Některé scénky jsou opravdu velmi vtipné. 75%   Disney+, 4k HDR, dabing

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Střídání slabších dílů s těmi lepšími - bohužel těch prvně zmíněných bylo více. Parádním zpestřením celé série je 'Mike'. 'Jimmy' už od pohledu působí nudně - možná i proto mi v právnickém prostředí sedí lépe než jako podvodníček s 'Marcem'. O to víc s titulem "JUDi" - diletant práv. 65%   Netflix, 4k UHD, původní znění s titulky

Volejte Saulovi - Marco (2015) (epizoda)

Člověk by čekal trochu víc od posledního dílu první série, než jen jednu solidní scénu a nekonečné žvatlání v domově důchodců. Tahle epizoda byla celá tak zvláštní, že mě vlastně ani její závěr nepřekvapuje. 50%   Netflix, 4k UHD, původní znění s titulky

Volejte Saulovi - Pimento (2015) (epizoda)

Skvělá epizoda. Ať už se jedná o děj kolem 'Mikea' nebo 'Jimmyho'. Několik výborných dialogů. 80%   Netflix, 4k UHD, původní znění s titulky

Schindlerův seznam (1993)

Skvěle zpracované a výborně obsazené naturalistické drama z období německého nacismu. Liamu Neesonovi, Benu Kingsleymu i Ralphu Fiennesovi jejich role seděly na míru. 'Oskar Schindler' nebyl v životě zrovna podnikatelský mág - vydělal pouze na nacistickém režimu, spekulacích a neštěstí druhých. Z filmu je dobře patrné, že netušil k čemu tento režim ve skutečnosti spěje. Při postupném prozírání se u něj naplno projevil lidský rozměr. Po celou dobu riskoval vlastní smrt, ale svými vynikajicími vyjednávacími schopnostmi se vyhnul zastřelení. Od prohlášení konce války je celý závěr filmu velmi silný. 90%   SkyShowtime, HD, původní znění s titulky

Učitelka (2020) (seriál)

Výborný seriál, který láká na téma 'zakázaného ovoce'. Vytknul bych ovšem až příliš brzké odhalení vztahu, což mělo za následek několik zbytečně slabších dílů. Silný závěr v podobě etického zamyšlení donutí přemítat nad možnými důsledky (a jejich míry) zdánlivě nevinného vztahu. 70%   Disney+, 4k HDR, původní znění s titulky

Učitelka - Epizoda 10 (2020) (epizoda)

Závěrečné setkání bylo nevyhnutelné. Možná trochu naivně jsem čekal, že by mezi nimi opět mohlo k něčemu dojít. A naopak jsem rád, že se tak nestalo - neboť konec stojí za zamyšlení, zda taková zkušenost může opravdu až tak silně člověka poznamenat. Jednoznačně souhlasím s 'Ericem', že 'Claire' byla iniciátor, ale zároveň je pro mě ona tou hlavní obětí, které to zničilo život. Nedokážu ale jako oběť vidět i 'Erica', čímž neříkám že jí nemůže být, jen se do té situace nejsem schopný vcítit. Ale díky za takové nečekaně výborné zakončení. 80%   Disney+, 4k HDR, původní znění s titulky