• Romantický

Na dotek (2004)

Skvěle natočený film, při jehož sledování vůbec netušíte, co se stane vzápětí - dokáže vás strhnout svým podmanivým popisem čtyř lidí, jež k sobě pojí vzájemné city a jež dá dohromady vlastně jenom souhra náhod.Je zajímavé sledovat také to, jak se postavy průběhem času, okolností a pod tíhou zklamání postupně mění.Tak chladné a přitom tak emočně nabité dialogy jsou vynikajícím kontrastem, jež film několikanásobně vyzdvihuje.

Jak na věc (2002)

Mimořádně vtipná romantická komedie o třech lidech, kteří se snaží najít sami sebe - a že to není cesta zrovna jednoduchá.Skvěle vybrané písničky jemně dokreslují mistrně rozehraný příběh, kdy zavrzelý starý mládenec, neskromně si žijící z pěnez po jedné jediné složené otcově písničce, vlivem okolností a náhodou poznaných osob poněkud změní svůj jednotvárný pohled na život.Chlapec,do té doby šikanován, konečně najde svou cenu.Film, který se lehkým nenáročným a vtipným pojetím snaží nastínit poměrně závažné téma.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Těžko popisovat slovy moje pocity k tomuto seriálu...Je jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla.Pro mě byl největším pilířem, o který jsem se mohla opřít v době, kdy jsem to potřebovala, zvedal mi náladu, nasazoval úsměv na tvář, u některých scén se mi samovolně spouštěly slzy (především vztah Buffy a Angela jsem prožívala strašně vroucně, při jejich nespočitatelných náznacích lásky jsem trnula radostí a culila se vyloženě jako malé děcko, moje romantická dušička si přišla na své), těšila se na každý další díl,upíry a jiné démony milovala (ač jinak tématiku fantasy a sci-fi nevyhledávám), fandila Buffy při každém jejím zápase, hlasitě se smála Alexovým vtipům a vztahu mezi ním a Cordelií, soucítila s Willow, když byl Alex zamilovaný do Buffy, při scéně, kdy se Angel vlivem společně strávené noci s Buffy změnil na Angeluse jsem dlouho nemohla popadnout dech, ...a mohla bych dál pokračovat dalšími sériemi ... - takové city ve mně nedokázal probudit žádný jiný seriál.

Zkrocená hora (2005)

Zajímavě zpracované kontroverzní téma homosexuality, které velice vkusně popisuje jejich společný složitý vztah a vnímání lidí okolo nich.Velice krásné záběry přírody, skvělé herecké výkony, leč na celých pět hvězdiček jakoby něco chybělo.Možná nějaká jiskra mezi filmem a divákem.

Bouřlivé výšiny (1992)

Depresivní, temné a ponuré přesně jako knížka, skvěle navozující atmosféru nevlídné Větrné hůrky a jejích osudem poznamenaných obyvatel, ovšem oproti knižní předloze značně osekané (třeba vztah mezi Haretonem a Catherine, v knize se postupně vyvíjející, tu až příliš rychlý, anebo malý prostor pro Isabellu nebo právě pro Haretona).Ralph Fiennes zahrál divokého a rozervaného Heathcliffa nadmíru dobře.

Hlas moře (2004)

Film, zabývající se kontroverzním tématem, jakým eutanázie bezpochyby je.Velice vkusně nastíněný osud člověka, který je již přes dvacet let upoután na lůžku a odkázán výhradně na pomoc cizích lidí ( bez jejich pomoci se nemůže ani sám zabít ), usilujícího o to, aby už nemusel žít nedůstojným životem.Film poukazuje na dvě stránky věci - někteří s Ramónem soucítí, někteří se s jeho potenciální smrtí nedokáží smířit a přesvědčují ho, že život má cenu ať je jakýkoli.On je ale už pevně přesvědčený, že smrt je jeho vysvobozením...Hodně zajímavé zpracováné a podané tak, aby snad každý člověk nad osudem takového člověka zapřemýšlel.Výkon Javiera Bardema jako ochrnutého člověka je velice,velice přesvědčivý.

Dveře dokořán (2006)

Už na začátku filmu do diváka začně vstupovat ten chlad manželství, které mezi sebou mají Will a Liv.On je zatížený svou prací, ona se stará o svou dceru.On začne hledat lásku jinde, nechá se pobláznit bosenskou emigrantkou Amirou, o jejímž synovi ví, že několikrát vyloupil jeho kancelář.Ne každá nalezená láska je však ta pravá...Všední téměř reálný příběh, který se může stát komukoli z nás, dobré herecké výkony, kde září především Jude Law, a dokonalá atmosféra, která to vše skvěle dokresluje.

Leon (1994)

Skvělý kontrast sílícího vztahu mezi malou a ke svému věku přiměřeně naivní Mathildou a jejím dočasným opatrovníkem, uzavřeným "odklízečem" Leonem v mafiánském neúprosném prostředí, kde jsou nepohodlní lidé odstraňováni bez špetky lítosti.Skvěle zahraný téměř pohádkový příběh - jak oddaná Mathilda Natalií Portman, jak zkušený zabiják Leon s dobrým srdcem Jeanem Reno, tak nepříčetný vztekloun Stansfield Gary Oldmanem.Akční film, kterého od ostatních bezduchých střileček odlišují emoce, které u diváku dokáže probudit.

Jdi za svým srdcem (2000)

Strašně hezký film, jež si jako jeden z mála po právu zaslouží označení romantický.Je smutný a zároveň veselý, scéna, kdy Novalee zjistí, že ji přítel nechal v supermarketu a odjel, je neuvěřitelně emotivní, stejně jako ještě pár dalších.

Proč kočka není pes? (1996)

Hodně průměrná, příjemná, nenáročná oddechovka, která však dokáže mile pohladit na duši a ty výjimečně krásné světlé okamžiky její průměrnost nadlehčují.Je zajímavé sledovat nemotorného Briana a to, jestli ho víc okouzlí pohled na krásnou ženu nebo naopak inteligence té druhé.Scéna u Briana doma, kdy on jednu fotí a ta druhá je bedlivě pozoruje, je nezapomenutelná...