Carrie (2013)

Prečo adaptácia tejto skvelej knihy dopadne vždy na hubu, čo sa týka výberu hlavnej postavy? No tamtej 17-ročnej dievčinke bolo len ťažko uveriť, že je schopná niečoho viacej ako to tancovanie na plese... a ešte tá jej mimika. Pripadalo mi to akoby slovo "telekinéza" pred natáčaním akosi ani nepochytila. Naviac 2/3 filmu boli len nehodiace sa zábery do takéhoto žánru. Horor akoby sa nekonal.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Toto sú tie veľmi príjemné indie filmy. Páčili sa mi Julianne Moore a Mark Ruffalo, ktorý bol asi jeden z tých hlavných faktorov tohto filmu. Kvalitná herecká práca, veľmi príťažlivý príbeh plus hudba, ktorú môžem.

Útěk ze Sibiře (2010)

Takýto príbeh je na prd. Sfilmovať emócie ako také je ťažko, čo sa týka úteku a dvojhodinového putovania. Film, ktorý sa odohráva stále len s pár hercami a stále v rámci jednej činnosti, musí byť niečím veľmi výnimočný. Nepovažujem tento snímok za nejaký slabý, je to veľmi dobré a kvalitné dielo, no mňa to tou finálnou kombináciou všetkého, čo mi bolo ponúknuté, neohromilo.

Fighter (2010)

Veľmi kvalitne zahraný film. Obdivujem Christiana Bale-a a jeho doterajšie vystupovanie na filmovom plátne. Tento film len potvrdil, že je to pán herec. Pre mňa sa jedná o vcelku dokonalý film, len s tematikou, o ktorú sa moc nezaujímam. A to je práve to, čo tomu "chýba", aby sa to stalo mojím ďalším hitom.

TRON: Legacy 3D (2010)

Úžasné digitálne dielo, ktoré ma oslovilo svojím svojským nádychom. Všetky tie hrátky so sci-fi žánrom tu tvorili parádny celok. Pri sledovaní som mal z toho výborný pocit, je to svojsky iné a pritom jednoduché vo svojej podstate.

Čekání na Supermana (2010)

Jeden z tých dokumentov, ktorý vám chrstne tvrdú pravdu to tváre, ale vy to neviete aj tak akosi spracovať. Môže za to najmä tá hrubá vrstva amerického pátosu a fakt, že sa ma to nijako priamo netýka.

Tři dny ke svobodě (2010)

Veľmi zaujímavý krimi-thriller, ktorý to završuje nadupaným koncom.

Zelená zóna (2010)

Videl som už aj lepšie podobné filmy. Tu je všetko len povrchné, nič sa vás netýka, všetko odsýpa, každý sa strieľa a čo z toho?

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Dosť predimenzovaná zábava. Je toho škoda, pretože to bolo fakt nadupané, no ku koncu sa vám všetky tie štýlovosti už začnú protiviť, čo je fakt neodpustiteľné. Nič to však nemení na tom, že sa jedná asi o najštýlovejší a najhernejší film.

Opravdová kuráž (2010)

Vskutku pekný, uhladený príbeh, ktorý ma pobavil, potešil. Je takým osviežením dnešnej tvorby, ktorá už zanevrela na westernovú tematiku. True Grit má v sebe dobrodružstvo, krutosť, ale aj vtip zároveň.