• Krátkometrážní

Dospívání po americku (1993)

Film upoutá hereckými výkony, kde Robert De Niro naprosto přesvědčive stvárnil roli otčíma, zamindrákovaného tyrana, který se snaží ovládat a manipulovat s celou rodinou a obzvlášt' se svým vyženěným nevlastním synem Tobiasem. Také mladičký Leonardo DiCaprio ve filmu vynikl svým hereckým výkonem, jako Tobias který nad sebou nemá tvrdou ruku a začíná postupně čím dál více divočit a poflakovat se. Až v momentě kdy do jeho života nakráčí otčím a jeho bezstarostný život se náhle obrátí na drsný výcvik. Na začátku snaží k vůli sobě i matce vše tolerovat . Ale postupem času už nejde snášet otčímovo stupňující se tyranstvý, který nesnese úspěch jiných osob. Snímek jistě stál za zhlédnutí a já by jsem ohodnotila jako lepší ***.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tenhle fim se panu Gibsovi opravdu povedl. Výborný válečný příběh od začátku až do konce,zajímavý a poutavý film se silný příběhem hlavního hrdiny. První půlka je jiná než druhá. Na začátku vidíme dětství, dospívání, první lásku, vztah s otcem, výcvik a vytrvalost. Druhá půlka nás dostává do Masomlejnu na Okinawu roku 1945, kde se odehrávají  kruté boje. Japonci bojují a vraždí až s maniakálním nasazením, výjevy z bojiště jsou drsné a odpudivé, nemám důvod tomu co vidím nevěřit, že to muselo být hrozné! Desmond ukázal, že i lidé beze zbraně a silnou vírou, dokázali v pekle krutých bojů velké věci! A také  herec Vince Vaughn mile překvapil, spojuje černohumorné momenty s těmi drsnými a věříte mu to. Zajímavé byly také monology a titulky samotných pravých hrdinů opravdového příběhu na úplném konci filmu.

Drž hubu! (2003)

Hodně zdařilá francouzká komedie se skvělou ústřední dvojkou. Gerard Gepardie mě naprosto dostal tím, jak dokázal zahrát takovýho ujetého magora. Stejně tak Jean Reno, jako drsňák neklamal. Jde zde hlavně o srandu a skvělé hlášky, které vás určitě nenechají chladnými. Takhle si představuji super oddychovou komedii u které se skvěle zabavíte a rozhodně to nebude žádná nuda, ale pořádná jízda.

Polednice (2016)

Tenhle film je pro mě velkým zklamáním. Vydržela jsem ho sledovat až do konce v očekávání, že film konečně dostane náboj. Snímek bych za horor snad nepovažovala. Pro mě nebyla ve filmu Aňa Geislerová příliš přesvědčivá a dětská představitelka, mi ve filmu moc neseděla. Jen paní Kolářová je prostě stále kvalitní herečka. Ovšem celý film ani ona nemůže zachránit.

Zrůdy (1932)

Příběh sice nemá velký děj, ale je dost zajímavý od začátku do konce. Jeden z těch kultovních filmů s příměsí něčeho „zakázaného", divného, zkrátka bizarního. Celý příběh není nijak výjimečný, jde vlastně jenom o pomstu „slabších" (v tomto   případě z běžné společnosti vyčleněných jedinců, kteří jsou „jiní") někomu, kdo se cítí být nedotknutelný, protože je „normální". A to je asi nejsilnější myšlenka snímku. Na jedné straně ukazuje krutost přírody a na té druhé temnou stranu lidské povahy.

Hon (2012)

Drama které mě oslovilo a jeden z těch filmů který zanechá hluboký dojem. Chladné severské počasí ještě umocňuje tu pochmurnou atmosféru beznaděje. Příběh, který se může velmi lehce komukoliv stát. Jedno nepravdivé obvinění, a nikdy už nebudete v očích ostatních zpátky tou "plnohodnotnou" osobou. A i když se můžete snažit, dělat co chcete, nebo nedělat nic, život do starých kolejí prostě nezapadne. Skvělý film který vás strhne a vy ho napjatě hltáte, až do konce.