Hinamacuri (2018) (seriál)

Jo tohle bylo pěkný. Viděl jsem tohle anime v několika listech a videích typu TOP 10 nejvtipnějších anime, a jako někdo kdo má moc rád anime komedie, jsem si to musel dát hned do want to watch listu a taky se na to podívat. No, do TOP 10 nejvtipnějších anime bych to nejspíš já osobně asi nedal, ale to neznamená že to nebylo vtipné. Bylo to vtipné, a to způsobem, že ta komedie v tom nebyla nucená a šla jaksi pozvolně.  Docela mě (mile) překvapilo, že tu byly i dojemné scény, kdy jsem upřímně měl na krajíčku. Líbily se mi hodně části, které se věnovaly jenom jedné postavě, a díky tomu jsme mohli vidět jak určité postavy žijí své životy a jaké mají trable atd. Postavy obecně byly super, obzvlášť Anzu :). Příběh je jednoduchý (v podstatě tu žádný není) a spíš se odehrává v úsecích, takže žádné zápletky nebo zvraty nečekejte. Je to prostě oddechovka. Nemám vlastně ani co vytknout. Shrnutí: Hezká nevinná komediální oddechovka s příjemnými charaktery, které si myslím pěkně ukazují rozdíly mezi různými způsoby žití života (to znělo docela blbě, ale snad chápete jak to myslím :D). Hodnocení: 4 hvězdy 8/10

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

PART 1: Absolutně vůbec nevím kde mám začít. Nejprve bych asi uvedl to, že tohle anime má jednu obrovskou chybu. A to, že tohle anime má jenom 11 epizod. Vím že má být druhá série, ale prostě tohle anime kdyby mělo epizod víc, tak jsem si téměř jistý že bych tohle anime považoval za úplný 10/10. Hrozně mě štve že druhá série bude někdy až v zimě nejspíš. Moc mě to bavilo Co se mi líbilo (pár spoilerů): Všechno. Moc hezký art style a hlavně krásně nakreslené scenérie. Jde vidět že si (ačkoli úplně nové) studio dalo opravdu záležět. Svět je barevný, do detailů propracovaný. I animace byla skvělá. V těch soubojích (ačkoli se nám jich nedostalo moc), jsme mohli vidět pěknou animaci. Je to škoda že těch soubojů nebylo moc, ale tak to se dá čekat když je hlavní charakter teprve dítě a moc příležitostí k soubojům nebylo. Jsem si ale podle konce první série jistý že soubojů v druhé sérii nebude nazbyt. Nejvíc se mi líbilo, že tady se hlavní hrdina reinkarnuje jako úplně někdo jiný a ještě ke všemu jako novorozeně. Normálně to tak v "isekai" anime není. Proto je super konečně vidět něco jiného. Myslím si že je to tak i zajímavější, protože můžeme svět objevovat a vidět svět dětskýma očima a vlastně i "růst" společně s hl. hrdinou. Nevím co bych dál k tomu napsal. Všechno bylo super. Jak postavy, tak děj, art style, soundtrack (obzvlášť ten ÚŽASNEJ opening). Jediná věc co mi trochu vadila: Občasné podivné chování postav. !!SPOILER!! Hlavně ve scéně, kdy se zjistilo že Paul podvedl svoji ženu, tak by člověk řekl že to nabere grády, že tam bude drama, že se to bude řešit, že třeba Paul bude muset odejít a že to všechno začne být jiné a že se atmosféra ztemní, ale ono ne. Nic se nestalo. Ani žádná hádka nic. To mi přišlo docela hodně divné. Možná je to ale dobře že se to odehrálo tak jak se to odehrálo? Nevím. Dále občasné úchylné chování Rudeuse aka hlavní postavy. Týpkovi je v podstatě už nějakých 30 a začně si s dvanáctiletou holkou. Jako mě osobně to zvlášť nevadilo, ale když jsem to viděl, tak jsem si říkal že je to docela divný. !!KONEC SPOILERU!! Rozhodně nebudu ale takový zapšklivec abych kvůli takovýhle prkotině strhával rating o několik bodů jako to dělali lidi na internetu který to anime rovnou droppli po 4 epizodě, protože hl. charakter byl moc úchylný a že tam byl fanservice. Jo je to pravda že to tam být nemuselo, ale že by t byl takový problém? To bych fakt neřekl. Shrnutí bez spoilerů: Úžasný isekai anime s opravdu zajímavým dějem, krásným art stylem, který vás chytne a nepustí vás. Každý kdo neví na co se momentálně podívat a chce něco fakt pořádnýho, tak tohle anime můžu jen a jedině doporučit. Moje hodnocení: 5 hvězd a silných 9/10. (1.1.2022) PART 2: Měl jsem od toho velký očekávání a minimálně jsem si přál aby to bylo stejně skvělý jako první part. Báljsem se že očekávání od toho budu mít moc velký a že budu zklamanej, ale díky bohu, mýlil jsem se. Druhá část byla stejně dobrá, jako ta předchozí. Tohle anime má skoro všechno. Skvělý příběh, dobré postavy, skvělou hudbu, ANIMACI. Má to humor, drama, jsou v tom emoce, je tam akce, je tam character development. Zkrátka tomuhle anime dle mého názoru, nic nechybí. Potkáváme staré známé postavy a setkáváme se i s novými a hlavně zajímavými. Četl jsem si pár recenzí (hlavně na zahraničních stránkách) a hodně lidí si zase stěžovalo na chování Rudeuse. Že je mu přes třicet a začíná si s mladou holkou. Jo, je mu sice přes třicet mentálně, ale zvenčí je to prostě třináctiletej kluk. Já v tom až takovej velkej problém prostě nevidím (jo přiznám třeba v prvním partu ta scéna na tý posteli to bylo moc už i na mě) , navíc příběh se odehrává někdy ve středověku, a tam se tyhle věci děly, a děly se i horší. V anime najdeme dalších několik o dost horších věcí, takže se přestaňte pohoršovat nad úplnýma zbytečnostma a mějte kruci trochu nadhled. Teď se přesunu k tomu, co se nelíbilo mně. A to konkrétně konec anime. V prvních 10ti epizodách nemám vůbec co vytknout. Z konce jsem měl hrozně smíšené pocity. Nechápal jsem to. Po pár dalších komentářích o tomhle anime jsem se dozvěděl, že autoři vynechali několik částí z light novely, kde třeba !SPOILER! jak Eris opustí ke konci anime Rudeuse, je v light novel prý vysvětlená !KONEC SPOILERU!. Abych moc nespoileroval, tak zkrátka řeknu jen to, že jediné co mě na tomhle anime štvalo (resp. ke konci anime), je opět divné chování postav, které občas nedávalo smysl. Ty rychlé přesuny mezi emocemi postav, byly někdy prostě zvláštní a to nejspíš proto, že to nebylo ničím opodstatněné (tj. nebylo žádné vysvětlení nebo důvod). A hlavně kvůli tomu konci, který mě nechal taknějak prazdným, ale zase na druhou stranu mě neodradil abych se podíval na další sérii (která má být prý nejdřív v roce :( 2024). Tohle anime doporučuju rozhodně všem. Je to zatím nejlepší isekai anime co jsem viděl. Druhému dílu jsem hrozně chtěl dát 10, ale z nějakého důvodu prostě nemůžu. Možná to ještě přehodnotím, ale zatím dávám furt hodně solidních (9/10) 5 hvězd.

Idžiranaide, Nagatoro-san (2021) (seriál)

Po docela dlouhé době jsem se opět pustil do dalšího anime. Na Nagatoro jsem se chtěl podívat už docela dávno, takže pro vkročení zpět do anime byla Nagatoro jasná volba. Nevím moc co k tomu říct. Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal horší. No každopádně jsem byl mile překvapen. Moc se mi to líbilo. Moc pěkný art a skvělé postavy (až na hlavního "hrdinu"). Děj je jednoduchý, žádné složité zápletky nebo zvraty ani nic podobného. Zkrátka komedie u které nemusíte přemýšlet a můžete v klidu relaxovat a užívat si. Tomuhle anime v podstatě nemám co vytknout. Pokud máte rádi anime komedii/romance tak si myslím, že s tímhle anime nešlápnete vedle. 4 hvězdy (8/10) Sice jsem napsal že tomu nemám co vytknout, ale přeci jenom o žádný masterpiece s úžasným propracovaným dějem a úžasnými postavami co by si zasloužil 10 nebo i jenom 9, se nejedná.

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Po hodně dlouhé době jsem se rozhodl že změním rating. Dal jsem původně 8/10 což vůbec nechápu. Tohle anime je nejvíc overrated anime snad ze všech. Tam kromě pěkný animace a art stylů nebylo prakticky nic. Jo byly tam dobrý souboje a někdy i pěkný soundtrack, ale třeba co se příběhu týče tak to byl prostě za mě propadák. Nechápu co na tom lidi vidí. A už vůbec nechápu co se lidem tak strašně líbí na Gojovi. Však o něm vůbec nic nevíme, v anime byl v každý epizodě tak 5 minut snad. Nojo já zapomněl, má hezký oči a je hrozně OP z nějakýho důvodu. Mě tohle anime bavilo (vcelku), ale někdy jsem se dost nutil abych se podíval aspoň na 2 epizody. Za mě anime jako každý jiný. Nic speciálního aby to mělo tak vysokej rating tam není, ale zase tak hrozný to není. 3 hvězdy (6/10).

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Nevím no, mně se to líbilo. Sice tohle anime nemělo prakticky vůbec skoro nic, co bych už neviděl v jiném anime, nebo nějaké zvlášť originální postavy, ale i přes to, se mi to dost líbilo. Děj je jednoduchý a plynulý, s dosti backstory aby jsme věděli proč se děje to a to. (možná si někdo říká proč tohle zmiňuji, jenomže věřte tomu nebo ne, v dosti anime backstory chybí a člověk neví proč se co děje a je pak zmatený). Z počátku mi tam docela chyběly souboje, ale to mi nakonec vynahradil konec. Postavy jak jsem zmiňoval ničím zvlášť nenadchnou a možná kromě Mephista tam není nikdo svou povahou speciální, ale postavy jako celkově jsou v pohodě a nebyl tam nikdo koho bych nemusel. Hlavní postava Rin je typický tvrdohlavý teenager který se řídí hlavně emocemi a má velký "sense for justice", ale zase na druhou stranu se s jeho bratrem Yukiem který je zase úplný opak svého bratra (inteligentní, rozvážný, neřídí se úplně tolik emocemi) pěkně doplňují. Souboje byly dobré, ale nejvíc se mi líbil konečný souboj, který může působit jako cliché, ale mně se to líbilo i tak. !!!SPOILER!!! Obzvlášť se mi líbil souboj kde se Rin a Yukio spojili dohromady a vytvořili toho modrého okřídleného orla. To se mi moc libílo a doufám že něco podobného uvidím i ve druhé sérii. :) !!!KONEC SPOILERU!!! . Celkově docela dost dobré anime se kterým jsem neměl ani problém shlédnout třeba 5-6 epizod po sobě. Těším se na druhou sérii :) 4 hvězdy (8/10) EDIT: Zjistil jsem že druhá série je jenom pokračování podle mangy, který se odehrává cca po 17. epizodě první série. Normálně bych se na to asi podíval, ale já se moc těšil na pokračování, takže se na "druhou" sérii dívat nebudu.

Grand Blue (2018) (seriál)

Skvělý oddychový anime u kterýho jak už někdo zmínil, nemusíte použít ani jednu mozkovou buňku. Podobně jako u Konosuby, jsem se bavil každou epizodu a ty výrazy mi hodně připomněli i moje hodně oblíbené anime Prison school. Ikdyž je tohle komedie, tak člověk by čekal že to opravdu bude alespoň z poloviny o potápění, ale není tomu tak. Skoro celý anime se tam jenom chlastá a potápění se tam objeví opravdu jen výjimečně, ale to vůbec nevadí :D. Příběh tu prakticky není, ale zase, je to komediální oddechovka, příběh není potřeba. Postavy skvělé, každá měla něco do sebe :). Anime má příjemnou letní atmosféru, pěkný art, animaci a taky hodně dobrý soundtrack a tak pěkný OP s takovým letním a energetickým nádechem jako je u Grand blue jsem asi ještě neviděl/neslyšel. Jediný velký mínus je to, že když se na tohle anime podíváte, tak možná zjistíte, že váš život je oproti tomu v Grand blue obrovská nuda :D. Moc pěkná komedie, doporučuji všem. 5 hvězd (8/10)

Baccano! (2007) (seriál)

Absolutně bez spoilerů Po 7. epizodě jsem se rozhodl že se na to podívám až někdy jindy. Někdy, až budu mít náladu na anime jako je tohle. Ono to není špatné, ale prostě charakterů je hodně, pasáže se často seknou, a přesune se všechno jinam a já z toho nakonec moc nic nemám. Tohle spíš píšu pro ty, co to ještě neviděli. Na tohle se podívejte jenom pokud máte opravdu náladu na nějaké vážnější, trošku pomalejší anime. Sice komedie tam trochu je, ale spíš převažuje ta vážná atmosféra. A hlavně se nebojte že ničemu v prvních 1-2 epizodách ničemu nerozumíte. Tomu nerozuměl si myslím vůbec nikdo. Až postupně se dozvídáte co se stalo atd. Každopádně tomu rating žádný nedám, ale kdybych měl, tak tomu dám asi 3 nebo 4 hvězdy. Není to vůbec špatné ale v rámci enjoymentu je to pro mě slabé. Jinak stoprocentně chápu, proč tomu někdo dá 10/10. Určitě bych s takovým hodnocením neměl problém. Jenom tohle anime není zrovna můj šálek kávy. Je to divné. 91 days se mi líbilo hodně, ale Baccano mi tolik nesedlo. Asi proto, že v 91 days je příběh přímočarý a soustředí se na hlavní charaktery a tady je to naopak. PS: Je škoda že Isaac a Miria nedostávali moc prostoru. Za mě bezkonkurenčně nejlepší charakteři.

Angel Beats! (2010) (seriál)

No, kde začít. Začnu začátkem. Nuda. První asi 3 epizody mě vůbec nechytly a charakteři ničím nezaujali. To je asi tak vše co bych k tomu řekl. První polovina anime byla víceméně nuda. Souboje neměly žádný pořádný náboj, a byly pokaždé stejné. Objeví se Kanade, zapne ten svůj štít a místo toho aby hlavní postavy přestali střílet protože je to očividně zbytečné, tak střílí dál, protože prostě jo. Souboje s těmi černými stíny se ani jako souboj považovat nedá. Člověk by si řekl že to bude pro charaktery teď o dost složitější se s nimi vypořádat, ale byla to nejspíš hračka. Však proč ne. Místo soubojů tam dle mého mělo být víc scén ze školního prostředí. Každá postava měla svou danou povahu, odlišnou od jiných, což je dobré, ale krom asi 5 nebo 6 z nich se tam nedozvíme kromě jména vůbec nic. A hlavně nedozvíme se jejich backstory, které mě z celého anime bavily nejvíc. Třeba scéna kdy Otonashi použil na Ayata tzv. talk-no-jutsu, tak ikdyž to bylo tak trošku cliché, tak ta Ayatova backstory k tomu to vykompenzovala. Některé vztahy mezi charaktery, např. mezi Hinatou a Yui byly zvláštní. !SPOILER! V anime není vůbec nikde vidět že by se ti dva měli rádi, a že mezi nimi něco je (krom asi jedné nebo dvou scén kde jsou malé náznaky), takže při scéně kdy se Hinata přizná Yui že kdyby mohl tak by si ji klidně vzal, bylo pěkné a i dojemné, ale jak tam nebyla žádná romance mezi nimi, tak to ztrácelo kouzlo. !KONEC SPOILERU! To samé konec !!SPOILER!! I přes to že mezi Otonashi a Kanade prakticky nic není (zase, člověk to v povědomí má, ale prostě anime nám nic co by se mezi němi něco romantického dělo neukáže), tak na konci jí řekne že jí miluje. Zase, bylo to docela dojemné, ale kvůli žádnému vztahovému developmentu mezi nimi, to ztratilo to "kouzlo" a takový ten celkový dojem z toho. !!KONEC SPOILERU!! . Konec a celkově cca poslední 3-4 epizody to vytáhly a samotný konec se mi líbil a být tu lépe vyprávěný děj a více charakter developmentu, tak věřím že bych se možná i rozbrečel. Všechny zmíněná negativa by ani nehráli roli, kdyby mě to anime bavilo. Jenomže ne. V rámci enjoymentu bych tomu dal tak 5/10. Musím ale určitě pochválit art i animaci. Art byl opravdu moc pěkný. Soundtrack taky. OP i ED taky pěkný. Postavy celkově ušly. Hl. postava typický dobrák od kosti a (nejspíš) hlavní hrdinka malá tichá holka. Děj nic moc. Nestalo se tam nic co by se dalo vyzdvihnout. Kdybych to měl shrnout - špatný začátek, ok prostředek a docela dobrý konec. Každopádně to nebylo špatný, ale sliboval jsem si od toho víc. Slabých pasáží tam bylo víc než bych chtěl. 3 hvězdičky (6/10).

Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Komentář obsahuje malé spoilery Na tohle anime jsem se díval jako malý na animaxu a úplně jsem to žral, ale nikdy jsem neviděl všechny epizody a už to bylo tak hrozně dávno že jsem se rozhodl se na to podívat znovu. Líbilo se mi, že to jelo naplno už ze začátku a přišlo mi jakobych už se s těmi postavami dávno seznámil (což se technicky vlastně už dávno stalo, ale snad chápete jak to myslím). Hlavní duo je asi jedno z nejlepších co jsem v romance anime viděl. Jsou vtipní, jedineční a hlavně se nebojí říct nahlas svoje pocity a nečekají s tím až do konce anime. V dnešní době takové romance anime budete hledat jen těžko. První polovina co se vyprávění děje týče, se mi líbila tak moc, že už jsem měl v plánu tomuhle anime dát 10/10. Humor byl jedinečný, příjemný, obličeje hlavní dvojky byly vtipné a společně s hezkým art stylem to pak šlo hezky dohromady. Kolem asi 17-18 té epizody už to šlo docela dolů. S vícero epizodami přicházelo víc cliché a víc momentů, které se staly za anime už několikrát a jenom se opakovaly(např. když Koizumi něco řekla Otanimu, ten se naštval a odešel a vice versa). Ke konci se začaly objevovat postavy, jejichž jediným úkolem od tvůrců bylo to, aby prostě rychle do konce anime zařídily, aby se ti dva dali dohromady. Myslím si že by to šlo i bez nich. Potom posledních pár epizod bylo věnovaných i trochu vedlejším postavám, což je asi dobře, ale mě to třeba vůbec nezajímalo :D. Obzvlášť ten spor mezi Suzuki a Chiharou byl úplně zbytečný, nemuselo to tam vůbec být. Myslím si že každého zajímala jenom hlavní dvojka, protože ty další dva páry nebyly ničím zajímavé. Vůbec z té hlavní šestice tam byli zajímaví jenom Otani s Koizumi a možná ještě Nobu. Mimo hlavní šestici tam už ale nikdo navíc nebyl (možná ještě Haruha, ale ten byl alespoň zábavný). Tohle anime prostě mělo mít tak o 3-4 epizody míň. Každopádně se mi tohle anime hodně líbilo. Humor byl skvělý, hlavní postavy úžásné, originální, děj byl dobře vyprávěný, romance development mezi postavami je asi možná nejlepší co jsem v romance viděl, protože tady mají postavy rozum, a dokážou říct nahlas co si myslí a hlavně se dokážou mezi sebou bavit a ten vztah mezi nimi se opravdu posouvá po celou dobu tohohle anime. Konec byl v pohodě. Tam se nestalo nic zvláštního, není co vytknout. Já dávám 5 hvědzd (8/10) . Ikdyž se mi to fakt líbilo, tak devítku tomu nemůžu dát. Nejspíš z důvodu jak moc se mi líbila první polovina a druhá už tak dobrá nebyla. Každopádně skvělý romance anime, který můžu jenom doporučit.

Kanodžo, okarišimasu (2020) (seriál)

Mám z toho trošku smíšené pocity. Dějove to není ničím významné, děje se tam každou epizodu vesměs to stejné, ale jsou tam i chvíle kdy je nějaká změna. O ději se toho moc říct nedá. Hlavní hrdina si najme přítelkyni, pak všem řekne že je to jeho opravdová přítelkyně, a ona kvůli tomu že ho lituje (nebo spíš jeho babičku), to pak předstírá taky. Pak už se lži začnou jenom kupit a kupit a je už jenom otázka času kdy si toho někdo všimne. Hlavní postava Kazuya je typický simp, který se celou sérii jenom červená a když mluví s dívkami tak neví co říct, ale je to takový dobrák od kosti. Prostě typický hlavní hrdina jakéhokoli průměrného romance anime. !SPOILER! Úplně na konci příběhu jsem si myslel že už se konečně přiznal Chizuru s tím, že chce ve skutečnosti jenom jí, a v tu chvíli jsem si strašně přál aby byla druhá série abych mohl vidět jak to bude s nimi pokračovat. No po endingové písničce byla konečná pasáž, kdy se z toho ten vůl vykroutí a řekne něco ve smyslu: ,,Myslel jsem to jako, že chci jenom tebe jako rent-a-přítelkyni." To mě jako docela na*ralo. Už jsem si myslel že to konečně udělal a on je takový srab že to musel vzít zpátky. Takže to mě naštvalo docela no :D. !KONEC SPOILERU! Každopádně tohle anime nebylo vůbec špatné. Jako není to žádný masterpiece, ale kdo má rád romance anime tak si myslím že tohle anime ho/ji neurazí. Pěkný art, v pohodě hudba, jenom hlavní charakter nic moc. Pro ty co chtějí druhou sérii tak mám dobrou zprávu. Druhá série by měla být někdy v roce 2022. Já se na ni moc moc těším, protože prostě musím vědět jak to dopadne všechno. 4 hvězdy (7/10)