Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Moc dlouhé, moc digitální a marně snažící se přiblížit LotRovi. Ale pořád je to velkolepá fantasy podle jedné z mých nejoblíbenějších knih. Takže 70%

Osm hrozných (2015)

Perfektní atmosféra, perfektní kamera, perfektní herecký ansábl a hlavně PERFEKTNÍ režie! Tarantino mě znovu přesvědčil o tom, že prostě patří ke špičce! 80%

Potomci lidí (2006)

Skvělé praktické efekty, skvělá kamera. A to je bohužel vše. Námět je celkem poutavý a originální ale mě příběh celkově postupem času velmi nudil a nakonec jsem byl spíše zklamaný než spokojený. 60%

Vražda v Orient expresu (2017)

Měl jsem to štěstí, že jsem neznal původní předlohu, neviděl jsem televizní díl seriáloveho Poirota a neviděl jsem ani Oscarem oceněný film. Vlastně jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Herculea, spíše jsem vždy více fandil Sherlockovi. Ale Kenneth Branagh mě dokázal přesvědčit o kvalitách tohoto detektiva a celého příběhu. Doufal jsem, že s tak kvalitním obsazením (Johny Depp, Penélope Cruz nebo Daisy ,Rey' Ridley) uvidím opravdu něco výjimečného. A byl jsem spokojen. Jenže asi dva týdny po odchodu z kina jsem si pustil televizní verzi tohoto skvělého příběhu a zjistil jsem, že je mnohem lepší než Branaghův snímek. Atmosféra, klaustrofobický pocit z malých kupé ve vlaku a herecký výkon Davida Suchetta nový snímek zahrabal hluboko do sněhu. Takže po mém původním velmi nadšeném hodnocení si uvědomuji, že se to dalo zpracovat lépe, mnohem lépe. 65%

Blade Runner 2049 (2017)

Tento film je jednoduše perfektní. Kamera, režie, herecký výkon Pana Ryana Goslinga ale hlavně vizuál, který je opravdu nádherný. V téhle době se takovýchto filmů už nevidí! 90%

Stranger Things (2016) (seriál)

1.SÉRIE - Miluji filmy z 80. let a v tomto seriálu je každý detail jakoby vypadl z oka filmu E.T nebo nějaké Kingově knize. Skvělý scénář, parádní kamera a vizuální stránka tento seriál zasazuje mezi mé nejoblíbenější! Ale nejlepší jsou herecké výkony všech dětí, které (troufám si říct) zastiňují dospělé (kteří jsou ale také výborní). Takže jasných 5/5* a naprostá povinnost pro všechny, kteří nevědí co s časem. 95% 2. SÉRIE (MOŽNÉ SPOILERY)- Po zhlédnutí prvních dílů jsem byl nadšen z toho, že bratři Dufferové to znovu dokázali! Byl jsem přesvědšený, že tohle bude znovu událost roku! Ale bohužel mi radost zůstala až do sedmého dílu ve kterém jakoby se vše zastavilo a zůstalo stát. Vím, že tvůrci chtěli trochu posunout charakter skvělé postavy Eleven ale to, že ji věnovali celou epizodu, která vypadala, jakoby ji vystřihli z úplně jiného seriálu podle mého naprosto zpomalilo skvěle rozjeté tempo. A když se tedy podívám na finále, přišlo mi, jakoby tvůrci měli stovky nápadů a nevěděli, co napsat dřív a nakonec z toho vznikl mišmaš, kde vše (kromě pana Křepelky) dopadne jako v Disneyovce. A poslední záběr mě skoro až rozesmál tím, jak moc se snaží stále tlačit na pilu. Ale pořád musím brát v potaz prvních šest epizod které byli bravurní a stále se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Jen jsem od finále čekal něco úplně jiného. 70%