• Krátkometrážní

13. komnata - 13. komnata Bořka Slezáčka (2021) (epizoda)

Slezáčka jsem neznala, a ani po shlédnutí tohoto pořadu jsem ho nepoznala. Dvacetpět minut o chlastu a o kalení s milenkama - zcela o ničem. Navíc hnusná kamera, hnusné fotky, uboze napsané komentáře. Jediné plus byla M. Hynková, která celému pořadu dodala alespoň trochu sympatie.

13. komnata - 13. komnata Jany Fabiánové (2021) (epizoda) odpad!

Teda, co jsou ochotni tvůrci pustit do vysílání je až zarážející. Koho prosím zajímá dcera Nani Urbánkové? Nic pro ti ní nemám, ale její příběh nebyl vůbec zajímavý a její osobnost před kamerou vůbec nijak nerezonovala, 26 minut o ničem. Zároveň je to filmařsky dost odfláklé, což tento dokument dělá doslova nevysílatelným.

13. komnata - 13. komnata Jaroslava Svěceného (2021) (epizoda)

Opět taková banální televizní publicistika. Je vidět, že 13. komnata dýchá z posledního, jako by byla také na ventilátoru. Ve finále to byly jen Svěceného historky, byť nechci jeho příběh a bolest nějak zlehčovat. Po kovidové pauze teda velmi slaboučké pokračování. Kociánová mluví zase mechanicky jako z rozhlasu, je to neupřímné, strojené - pozérské a snobské nastavení projevu. Kameramansky a režijně obsahově nijak bohaté. Svěcený je milý člověk, je jasné, že nepatří k těm nejlepším evropským špičkám, ale myslím, že současné pozitivní a šťastné rozpoložení si rozhodně zaslouží. Snad ho to polepšilo a posilnilo.

13. komnata - 13. komnata Jiřího Adamce (2021) (epizoda)

Dávám jednu hvězdu za to, že se v komnatě objevila také celkem seriózní a zajímavá režisérská osobnost a nejen rádoby hvězdy typu Slezáček, Fruhlingová, Vízek apod. Ale obsahově to bylo velmi prázdné, téma ztráty otce stačilo vyprávět jen pět minut v případě, že to potom jeho životem nijak traumaticky neprocházelo. Mohli jsme se o režisérovi dozvědět mnohem víc. Tvůrci měli prostor 26 minut a nevyužili ho. Kde byly ukázky z Adamcových filmů a seriálů?

13. komnata - 13. komnata Jiřího Vondráčka (2021) (epizoda)

Je vidět, že 13. komnata už opravdu opravdu mele z posledního a recykluje příbuzné slavných osobností. Proč nám to ČT nabízí v pátek večer v hlavním vysílacím čase na ČT1? Kam se poděly špičkové portréty výrazných českých osobností, jako byly např. Neobyčejné životy a Příběhy slavných a GEN? S panem Vondráčkem sice cítím lítost, ale to už pak Česká televize může portrétovat opravdu kohokoliv. Kdyby to alespoň bylo profesionálně natočené a zpracované.

13. komnata - 13. komnata Kateřiny Brožové (2021) (epizoda)

Velkou výhodou dokumentu je, že uvidíme herečku v jiném světle a jiné SPOLEČNOSTI, než jak ji známe. Další výhodou je pestrost situací a filmových, či divadelních ukázek. Obsahově netlačí tolik na pilu dojetí a bulvárnosti, jak občas v jiných komnatách vidíme. A největší výhodou je, že v konotaci s moderátorkou sledujeme kompaktnější dokument, než jen pouhou reportáž o nehodě, která byla spíš jen záminkou ukázat charakter a smysl života téhle místy až zbytečně očerňované herečky.

13. komnata - 13. komnata Marka Kysely (2021) (epizoda)

Mladí lidé tomuto cyklu sluší. I když je Kysela zcela neznámým sportovcem, vůbec to nevadí, naopak se člověk může soustředit na příběh a nemá tvář spojenou se všemi vedlejšími podcasty. Černošková se do komnaty hodí, mohla by dělat i jiné tváře, než sportovce. Tísíckrát lepší, než třeba paní Červinková apod.

13. komnata - 13. komnata Martiny Barta (2021) (epizoda)

Obě sestry jsou zajímavé umělkyně a mají můj obdiv. Nicméně dokument byl po filmařské stránce až hnusný, Jonášová vůbec nefugovala, ani před kamerou, ani před mikrofonem. A obsahově to bylo velmi kostrbatě a klopýtavě odvyprávěné, jako od začátečníka, což mě zvlášť u Veroniky Stehlíkové velmi překvapuje...

13. komnata - 13. komnata Michaely Kuklové (2021) (epizoda) odpad!

Jedna z nejhorších komnat, které jsem kdy viděla. Míša je krásná a atraktivní žena, ale její příběh měl být zpracovaný jinak, než takhle bulvárně. A větší důraz na zmalovanou a potetovanou moderátorku mi přišlo jako velký režijní přestřel. Průvodce by měl být dle mého názoru umenšený. Nešlo by to nakonec bez něj, jako je to v seriózních dokumentech?