Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

plakát

Ivan Rajmont (2020) (TV film)

Rajmont si takový dokument skutečně zasloužil. Tradičnost TV portrétů však tenhle dokument mírně shazuje, chybí tomu šťáva a hlavně nějaký režijní nápad - člověk rychle zapomene, že takový dokument viděl, byla to spíš kronika, byť třeba i kameramansky nápaditá. Nedostatečná režijní a scenáristický příprava.

plakát

Husa na provázku (2017) (TV seriál)

Skvělý seriál o mimořádných tvůrcích a hercích.

plakát

13. komnata - 13. komnata Kateřiny Brožové (2021) (epizoda)

Velkou výhodou dokumentu je, že uvidíme herečku v jiném světle a jiné SPOLEČNOSTI, než jak ji známe. Další výhodou je pestrost situací a filmových, či divadelních ukázek. Obsahově netlačí tolik na pilu dojetí a bulvárnosti, jak občas v jiných komnatách vidíme. A největší výhodou je, že v konotaci s moderátorkou sledujeme kompaktnější dokument, než jen pouhou reportáž o nehodě, která byla spíš jen záminkou ukázat charakter a smysl života téhle místy až zbytečně očerňované herečky.

plakát

13. komnata - 13. komnata Ronyho Martona (2021) (epizoda)

Nechápu, proč tak milého člověka exponují tvůrci skrz tak primitivní a směšnou písničku, jako je Hastrmane, tatrmane melou... Jinak docela hezký a neotřelý příběh.

plakát

13. komnata - 13. komnata Jiřího Adamce (2021) (epizoda)

Dávám jednu hvězdu za to, že se v komnatě objevila také celkem seriózní a zajímavá režisérská osobnost a nejen rádoby hvězdy typu Slezáček, Fruhlingová, Vízek apod. Ale obsahově to bylo velmi prázdné, téma ztráty otce stačilo vyprávět jen pět minut v případě, že to potom jeho životem nijak traumaticky neprocházelo. Mohli jsme se o režisérovi dozvědět mnohem víc. Tvůrci měli prostor 26 minut a nevyužili ho. Kde byly ukázky z Adamcových filmů a seriálů?

Chlast (2020)

MISTROVSKÉ DÍLO! PSYCHOLOGICKÉ SOCIÁLNÍ DRAMA S TÉMATEM STÁLE AKTUÁLNÍM A JEDNOZNAČNÁ DRAMATICKÁ VÝPOVĚĎ SE SKVĚLÝMI HERCI!

plakát

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Celkově se mi líbí jednotlivé kriminální případy a docela jsem ochotna přistoupit i na tu mírnou naivitu, která se v seriálu pěstuje. Přesto mně ale moc netáhne sledovat seriál jako celek - příběhy se šlechtičnou, vztah mladých i strýčkova nemocná neteř jsou jen "telenovelovské" vaty, které zbytečně zdržují příběh. Kamerově je to sice bohaté, ale režijně je to velmi neucelené. Ani silná krimi, ani humoristický seriál, ani psychologicko-dramatický cyklus. Prostě takové nemastné neslané, místy připomínající brakové Četníky z Luhačovic.

plakát

Správnej dres (2015) (TV film)

Místy docela vtipný film. Táňa Brzobohatá bohužel herecky vůbec nefunguje a tak máte občas pocit, že se díváte na amatérský film. Celé to držel naopak Jastraban, Mádl a Vladyka. Bylo to ale hezké po kamerové stránce a formálně to bylo alespoň dobře odvedené řemeslo. Filmu by velmi pomohlo, kdyby byl o čtvrt hodiny kratší, vyrěšilo by to spoustu průšvihových hereckých situací a míst, které se prostě nepovedly. Kdyby nebyla tak přihlouplá hudba, mohlo to mít místy i důstojnější a elegantnější atmosféru.

Ovládací panel