Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Recenze (250)

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda) 

Tohle je teda veliké zklamání, místy je to občas trochu vtipné, ale celé to vypadá absolutně neumětelsky, nekompaktně, neuspořádaně... Nějak to mu nevěřím, asi problém v režii, ale spíš to vypadá jako studentský film.

plakát

Malíř jejího těla (2023) 

Krásný a jemný film, i když trochu pomalý. Nicméně, co záběr, to obraz. Kdo je milovníkem francouzského filmu, ten si přijde na své.

plakát

Seriálové návraty (2022) (pořad) 

Škoda, že je to tak amatérsky zpracováno. Obsah je moc příjemný, ale Nesládek to nemůže, ale opravdu nemůže moderovat a technicky by to měl vzít také někdo lepší do rukou.

plakát

Manželé Stodolovi (2023) 

Silné vztahové drama s psychologickým vhledem do duše vrahů. Tento námět dlouho čekal na své zpracování a scenáristicky není vůbec špatný. Herci velmi dobře ztvárnily profily v podstatě primitivních lidí, kterým přesto v určitém měřítku fandíte, i když udělali to, co udělali. Sledování filmu ve mě vyvolalo velmi protichůdné myšlenky a dojmy. A nevadilo mi ani to pomalé "vyčkávací" tempo.

plakát

Fabelmanovi (2022) 

Krásný rodinný film o životním příběhu samotného mistra Spielberga. Nevidila bych se, kdyby to byla jeho labutí píseň, ale doufám, že ještě něco natočí.

plakát

Zabijačka (2022) (divadelní záznam) 

Místy velmi vtipné a hudebně celkem zajímavě pojaté představení. Je v tom holt něco "českého" a funguje to dobře.

plakát

Sucho (2024) 

Tenhle film se klidně mohl jmenovat "SLÁMA". Bohdan Sláma dokáže být stále zajímavý a rozhodně má co říci. Natočil už lepší filmy, to ano, ale poetika a sonda do rodinných poměrů na venkově je velmi zajímavě zpracovaná. Nemůžu dát ovšem plné hodnocení, protože byl na mne film příliš dlouhý a místy jsem se trochu nudila - respektive čekala, až se to někam posune. Za mne to mohlo být poněkud stručnější.

plakát

Cimrmani zblízka (2024) (TV film) 

Jak může mít tento amatérsky zpracovaný dokument tak vysoké hodnocení, to opravdu nechápu. Je to asi i proto, že ho hodnotí sám spoluautor Filip Nesládek :D (fiflip1995). Viděl to Jan Svěrák? Podle mě by to ven nepustil. Je na tom vidět nadšení, bohužel slepé. Unikátní záběry Marka Šimona nebyly v rukou režiséra, ale nadšence a je to na tom bohužel vidět. A hodně. Je zvláštní, že ČT v těchto ohledech nezasáhla. Na první dobrou je to jistě divácká trefa, ale úroveň a humor divadla a všech jeho osobností to trochu degraduje. Nebo jsem jediná, kdo si to myslí?

plakát

Josef Špaček - dobře naladěný virtuos (2023) (TV film) 

No, jakž takž to ušlo, ale vše dělá jen osobnost, virtuozita a sympatie samotného Špačka. Po dokumentaristické stránce to není nic světoborného a vizuálně to vypadá jako publicistika z devadesých let. Až se divím, že to v ČT s touto starou optikou a vizuálnem prošlo. Hudební ukázky mohly být vybrány mnohem originálněji, stejně jako samotné dramaturgické vyprávění.

plakát

Helena (2023) (TV film) odpad!

Jednobarevný sebestředný portrét, bez témat, bez situací. Po 40 minutách vyčerpá svůj potenciál a pak už jen nudí a nudí. To už přece musí být jasné ve scénáři, že nemáte o čem vyprávět, proč do toho nevstoupil nějaký dramaturg? Monotónní kronika života bez jakékoliv sebereflexe.