Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Čert ví proč (2003)

Za mne velmi přeceňovaná pohádka, ve které funguje jen kamera, výprava a místy herecké výkony. Těšil jsem se také na pohádkovou hudbu, která byla spíše taková anonymní, bez výrazu. Díky Somrovi a jiným hercům jsem pohádku poctivě shlédnul dokonce, ale mizerný scénář a rozpačitá režie mne stále od sledování odrazovala.

plakát

Postoloprty 1945 - česká odplata (2022) (TV film) odpad!

Příšerný dokument. Herci měli zřejmě velmi špatné vedení, protože mezi nimi nevznikla žádná atmosféra, ani napětí, ani drama. Jejich výkony působili spíše směšně, i když se často jedná o šikovné a talentované herce. Režijně velmi diletantské. Na celém projektu je znát, že pan režisér Jakub W. točil hlavně potupné estrády a na režijním uchopení a hlavně filmové řeči je to velmi vidět. O to více mne překvapuje, že ho ČT prezentuje ještě v Interview. Hlava mi to nebere., ČT a hlavně pak producent Diviš by se za toto klopotné dílko měli spíše stydět. Dokument nemá dostatečnou výpovědní hodnotu a byť byl dobře míněný, nepovedl se po všech stránkách. Škoda. Lítost. Nepochopení.

Spící město (2021)

Dávám jednu hvězdu za snahu natočit u nás trochu jiný typ filmu pro mládež. Možná, že to úplně nefungovalo, ale pokud by se u nás našel slušný scénárista toho žánru, jistě bych si dokázala v českých kinech, nebo na obrazovce představit podobný druh filmů, které mají napětí, tajemství, jistou mystiku, jsou temné a nabízí dětskému divákovi jiná dobrodružství, než to, které vidíme neustále v tuzemských pohádkách.

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Film s otevřenou náručí, vlídnými postavami a jen mírnou dávkou kýče, který obstál i u mnoha inteligentních diváků. Myslím, že to byl šťastný pokus, který funguje hlavně díky pevnému námětu a skvělým hercům. Líbila se mi také hudba a celkově filmařské zpracování.

plakát

Po čem muži touží 2 (2022) odpad!

Rypadlo na prachy. Ani jednou jsem se nezasmála a styděla jsem se za všechny, co se před kamerou i za kamerou o něco snažili.

Bábovky (2020)

Pro mne zatím nejlepší film Rudolfa Havlíka, který drží všechny složky na úrovni, má slušný scénář a herci nedělají kraviny, kterým nevěříte. Naopak velmi koncentrované dílo s atraktivními herci a konečně i nějakou atmosférou a postavami, které se v ději smysluplně pohybují.

Prezidentka (2022)

Chtěla jsem dát tomu filmu šanci, ale v žádných složkách nefunguje. Jen díky Vetchému jsem to dokoukala do konce. Kamera zcela seriálová, fádní, hudba eklektická, neoriginální, scénář prázdný, režie Trapná. Je mi to líto, ale nechápu, proč se tyhle poloviční filmy vůbec točí a investují se do nich desítky milionů. Jednu hvězdu dávám za Veroniku Kubařovou, která je i v tomto zcela neuchopeném filmu jako vždy skvělá.

Ovládací panel