Tajná ctitelka (1985)

Kurňa, tak takové štěstí jsem neměl a ani mít nebudu, ale tak co už no. Aspoň jsem měl štěstí v málo vídané kombinaci u těchto filmů HD + dabing. Každopádně, ten kluk je opravdu natvrdlý vůl. Jestli tam byl někdo gumák, tak jedině on. Už od té cesty ze školy to bylo jasné. Navíc byla o třídu lepší než ta blbá blondýna. Ale ta dějová linka s dopisy byla přiblblá. Vůbec si nevšimnul, že mu dopis zmizel ze stolu, vždycky se dopis dostal k někomu jinému a vlastně si nikdo nepoložil otázku, jestli to ten protějšek psal nebo ne. Místo tady těch blbostí tam mohli dát ty kámoše s dodávkou radši. Bohužel díky tomu to nemá na lepší čtyři. 4-*

Neon Maniacs (1986)

Přesně jak píše TERRORDROME a já taky nebudu mít slitování. Začátek je docela povedený a masky jsou moc pěkné. Toť vše. Potom už je to jen velká nuda. Banda mutantů je složená ze všeho možného, ale kromě toho jsou nevyužití, chodí pomalu a poradí si s nimi obyčejná voda. Takže vlastně skoro neškodní. Hlavní hrdinka je vcelku pěkná, ale neumí vůbec hrát. Po krku jí jdou vraždící mutanti a ona je ledově klidná. Ještě si to stačí s jedním klukem rozdat. Zase jsem se celý večer nudil. 2*

Pýcha a předsudek (2005)

Proč bych se já na něco takového vůbec díval? A dobrovolně? No, protože jsem to nedávno viděl v programu a hned jsem si vzpomněl na gympl, jak nám jedna učitelka z češtiny o tomto příběhu básnila, vtloukala nám ho do hlavy a pak nám ho i pustila. Celý jsem ho ale neviděl, takže je to takový menší restík. Sice podobné filmy nejsou úplně můj šálek čaje, ale pomalu měknu, takže jsem to vydržel a možná jsem byl malinko dojatý. Nicméně, kdyby Elizabeth nebyla mentálně hendikepová, mohlo to skončit o hodinu dřív. 4*

Senzační únos (1994)

Zapomenutý snímek. Nikdy jsem o tom neslyšel, ale nebylo to špatné. Klasický road movie zacílený víc do komedie než akce. Té tam taky moc nebylo. Zajímavé je na tomto filmu herecké obsazení. Kromě dvou hlavních hvězd si podle mě zaslouží největší potlesk Henry Rollins. Kratší scény mají i smažka Kiedis a basák Flea. 3+*

Ninja z New Yorku (2021)

Zase ne a přitom to vypadalo podle recenzí tak slibně. Celou dobu jsem měl co dělat, abych udržel na televizi aspoň jedno oko. Bez debat patří obdiv chlapcům, kteří to celé teď nově udělali, ale z osmi hodin materiálu sestříhat takovou nudnou blbost, to bolí. Nešlo to udělat líp? Nebo třeba zvuky. Já chápu, že když je to celé bez zvuku, tak dodělat je, dá práci a tady se to povedlo výborně, protože dabing sedí, ale i přesto to působí divně a jde poznat, že je to dodatečně. Když vyjmenuju gumový nůž, kolečkové brusle a závěr na střeše, tak zbytek byl jen o nějakém honění bandy v trapných maskách, děckách milujících NY ninju, srazu dvou borců s pěkným výhledem na New York a zmutovaném pošukovi, který onanuje nad plutoniem (asi). Z vypětím všech sil dám dvě hvězdy, ale jsem hluboce zklamán. 2-*

Low Blow (1986)

Narazit na nějaký klenot v osmdesátkových béčkách nebo céčkách (jako tady) je pomalu nadlidský úkol. Třeba o dobrou hudbu není v těchto filmech žádná nouze. Zrovna tady je to vlhký sen každého osmdesátkového fandy. Proto taky jede skoro neustále bez přestávky. Ale kromě toho nic, co by mě neunudilo k smrti. Špatná kvalita hlasů a obzvlášť toho Číňana. Tomu jsem nerozuměl ani jednu větu pomalu. Nelogické střihy a na to nenavazujicí scény. Proč se vůbec mlátili v té jámě? A kdo má být ten chlap na tom plakátě? Snad ne ten Číňan, vždyť se sotva hýbal. Nakonec je to jedno, protože kromě hudby si nic jiného nebudu zítra pamatovat. 1*

Akta X - Film (1998)

Opravdu dobrý a kvalitní film. Pokud bych si odmyslel seriál a viděl jen toto jako další z řady sci-fi filmů, dal bych rovné čtyři. Spolu se znalostí seriálu jsou to nakonec lepší čtyři, ale víc ne. Tak jako většině seriálů převedené do filmové podoby, tak ani tady se tomu nevyhnula menší ztráta identitě řekněme. Prostě Akta X jsou spíš dělaná na seriál. 4+*

Akta X - Série 5 (1997) (série)

Po roce návrat, ale že bych z toho zrovna skákal nadšením se říct nedá. Dokonce jsem musel zvednout hodnocení u první série. Celá pátá série se plácá na místě. Snad poprvé jsem dal mytologickým epizodám čtyřky, protože nikam neposouvaly děj a navíc Mulder skeptik mi vůbec neseděl. MOTW epizody taky žádná sláva. Určitě byly solidní, jen pár vyloženě nudných, ale zase skoro žádné nebyly prvotřídní. Příjemně překvapený jsem byl z Prométea a dvoudílu s Emily. Pamatoval jsem si to horší. Závěrem nejhorší a nejlepší díl. Jednoznačně ta debilní panenka s otřesným malým spratkem a šéf vysávající šváb, to mi přišlo jako takový návrat ke kořenům s dobrou atmosférou. Škoda, že v "Zajížďce" nevyužily plně potenciál lesa a lesních lidí. Podvod I 5*. Podvod II 4*. Neobvyklí podezřelí 4*. Zajížďka 4*. Postmoderní Prométeus 4*. Koleda 4*. Emily 4*. Kitsunegari 4*. Boj s minulostí 3*. Panenka 3*. Vypínač 4*. Zlá krev 5*. Pacientka X 4*. Červení a černí 4*. Souputníci 4*. Vnitřní zrak 4*. Andělská duše 3*. Americká varianta 3*. Šálení smyslů 5*. Konec 5*. Celkově 4*

Legenda o Billie Jean (1985)

To je popisek jak bolavá noha. Každopádně vidět v osmdesátkách i něco jiného než L.A. (tady konkrétně Texas) bylo osvěžující. U čeho si pro změnu musí člověk klepat na čelo, je děj. Helen Slater je fakt kost, aspoň do té doby, než si změní image. Pak se mi chtělo neustále zvracet. Ale nebýt jejího pošahaného bratra, který miluje zbraně a přitom s nima neumí ani zacházet, nemuselo to takto dopadnout. Potom by to nebylo tak zajímavé a nebylo by co točit, ale to je věc druhá. Přesto to byla fajn podívaná. 3-*

Team America: Světovej policajt (2004)

America, FUCK YEAH! To by měla být Americká národní hymna. Tohle a ještě pár povedených hlášek a scén byly jediné plusy. Jinak hrozná blbost. Satira na celosvětové dění a USA jakožto policajta světa chápu, ale proč to bylo udělané tak špatně, to nechápu. Normálně jsem se v tom ztrácel. Asi mi chyběl i nějaký kontext ke spoustě věcem, no ale když se není moc čemu smát, tak je to prostě špatně natočené. Proč místo herců nebo animovaných postav zvolili loutky, taky nechápu. Jak mohli tvůrci South Parku udělat takovou blbost. 2*