Zlaté časy rádia (1987)

Nostalgií prodchnuté retro s odkazy na autorovy vzpomínky z doby, kdy bylo rádio dalším členem domácnosti a hlavním zdrojem informací o okolním světě...film příjemně plyne na radiových vlnách a melodiích amerických čtyřicátých let, které propojují humorné příhody z autorova dětství...velmi pohodový a příjemný film!

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

"Proč řeku tak miluji? Snad proto, že jsou v ní ryby, anebo proto, že je volná a nespoutaná...... a právě řeka se stala symbolem této touhy po nespoutanosti a volnosti v době nacistického útlaku pro židovskou rodinu Leo Poppera (Oty Pavla) a potažmo hlavního hrdinu celého příběhu, malého chlapce. Krásný poetický a někdy i trochu patetický film.A mě nezbývá než zamáčknout slzu, nasadit holinky a vyrazit na ryby… a nebo na vodu.

Zvuk hluku (2010)

Velmi originální ..téměř 100 minut trvající zvukový/hlukový? videoklip....o děj zde moc nejde, ale kdo by si nechtěl třeba zablikat celým nočním městem a nebo zabubnovat lžící bagru?

Želary (2003)

Vkusně natočená mozaika výjevů z každodenního nelehkého života horalů kdesi na konci světa. To vše na pozadí dramatického příběhu z konce války. Ani na chvilinku jsem nepochyboval o pravdivosti celého příběhu. A scéna, kdy se vesničané upřímně radují nad novou podlahou ve světničce mě dojala asi nejvíce...dokážeme se v dnešní době radovat z tak obyčejných věcí! R.I.P. paní Legátová !