• Mysteriózní

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Nápad je dobrý, na Emmu sa pozerá príjemne, ale čo z toho. Chýba tu v podstate akákoľvek zápletka a tým pádom nemôže prísť ani uspokojivý záver, ktorý je rovnako vágny ako celý príbeh. Sci-fi? Okrajovo. Triler? Ani náhodou. Navyše aj tých 100 minút tu pôsobí ako prestrelená stopáž.

Coherence (2013)

Originálny scenár, ani neistá kamera neprekážala. Toto natočiť prakticky bez peňazí je obdivuhodné. Až mi rozum zastavuje nad tým, že Byrkitovi niekto nedal poriadny rozpočet a odvtedy nič ďalšie nenatočil.

Cuky Luky Film (2017) odpad!

Je zarážajúce, že sa v takomto programe (film je silné slovo) mihlo aj niekoľko celkom obstojných chcete hercov. Ale k hviezdičke sa to ani nepriblížilo, lebo kombinácia nulového scenára, žumpových dialógov a žiadneho humoru je neprijateľná.

Čára (2017)

Na slovenské pomery nadštandardne zahraté (najmä Maštalír exceluje), no osobité čaro tomu dodávajú iné aspekty. Niekoľko drsnejších scén, tvrdší slovník, ktorého sa vo filmoch konečne prestávame báť a v neposlednom rade prirodzene vsunuté komické scény, ktorých zábavnosť je dosiahnutá čisto situačne. Čudná zvuková stopa a slabší scenár tomu však škodia.

Černá labuť (2010)

Pôvodne som myslel, že dám za tri. Zrejme aj vinou toho, že baletné prostredie nie je moja šálka kávy. Ale v poslednej polhodine ma prerod introvertnej krásky Portmanovej na obsesívneho šialenca pohltil. Na päť to nie je, napriek tomu Aronofsky skvele zachytil psychológiu hlavnej postavy, ktorú stvárnila Natalie brilantne.

Černé ovce (2006)

Chcel som dať dve, ale uvedomil som si, že by to bolo prehnané. Ako komédia to vôbec nefunguje, no keďže to ňou do istej miery chcelo byť, tak to nefunguje, samozrejme, ani ako vážny horor. Herci mizerní, nesympatickí a nezachránilo to ani pár podarených gore scén, ktorých malo byť viac. Prirovnávať to k počiatočnej tvorbe Jacksona je podľa mňa absurdné.

Česko Slovensko má talent 7 (2018) (pořad)

Vždy sa rád pozriem na ľudí, ktorí dokážu niečo mimoriadne. Takže úplne v pohode relácia, keď si vezmeme, že mnoho iných relácií je postavených na presnom opaku - ukazujú len neschopných hlupákov.

Den zvířat (1977)

Dosť veľká nuda. Pozitívami sú vari len prostredie a solídna hudba, ktorá vytvára aspoň nejaké napätie.

Detektív Dušo - Tvrdá výchova (2018) (epizoda)

Náhodou som natrafil až na túto časť a reku, pozriem si to. Bártu mám rád, ale toto bolo dosť slabé. Tak nejak som stále uvažoval, či to má byť vtipné alebo vážne, ale nefungovalo to v žiadnej z týchto rovín. A hoci to má len 45 minút, mal som pocit, že sa to vlečie a atmosféra vôbec negraduje. To je, holt, problém takmer všetkej slovenskej produkcie.

Díra (2019)

Veľmi originálna sociálna kritika, okorenená viacerými pomerne nechutnými scénami ako z nezávislej produkcie. So záverom som však mal menší problém, inak by to ašpirovalo i na 5 *