• Mysteriózní

Dobre vedieť! (2016) (pořad)

Dať to do rúk nesympatickej dvojici Kemka - Jakab je veľký prešľap. Inak by to mohla byť fajn relácia s drobným presahom do edukatívnej roviny, hoci sú tie otázky čoraz bizarnejšie. A nemožno sa čudovať, pri iných typoch otázok by vyplávala na povrch nevzdelanosť ústrednej dvojice. Ako keď raz Jakab nevedel prísť na farbu podkladu slovenského štátneho znaku.

Dokonalý trik (2006)

Napriek tomu, že ide o jeden z klenotov kinemotagrafie a dávam mu bez mihnutia oka plný počet, mám trochu problém stráviť tú sci-fi rovinu, ktorá je tam iba v jednom jedinom momente a tým pádom mi trochu nesedí. To však je viac vec knižnej predlohy. Akoby autor nevedel prísť na to, ako z toho vykľučkovať a pritom zostať v reálnom svete. Alebo nechcel? Aj to je možnosť, každopádne táto filmová adaptácia neomrzí ani pri tretej, štvrtej, piatej projekcii.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Neurazí, nenadchne, ale z času na čas fajn na zabitie času. Samozrejme, za predpokladu, že od toho neočakávate brutálnu kadenciu vtipov a že máte radi Donutila. Plus je aj netradične nastajlovaná, no stále pôvabná Marcinková.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Splnilo očakávania, záver vynikajúci a kto tvrdí opak, tak sa zase iba hrá na uvedomelého diváka. Škoda tej "vaty" predtým, ale toto je veľmi kvalitná mystery hračka. Kto sa rád necháva klamať falošnými udičkami, tak odporúčam.

Dům na konci ulice (2012)

Solídna atmosféra, nejaké twisty aj pár obstojných ľakačiek. Slušný priemer, na jedno pozretie v pohode.

Důvěrný nepřítel (2018)

Snahu o mysteriózny triler kvitujem, je to spestrenie, no v rukách klasika tuctových tínedžerských komédií to je akési nedotiahnuté a diétne. Trochu napínavé to začína byť okolo 30. minúty, ale chýba tomu viac akcie. Okolo 50. minúty si uvedomujem, že už ma v podstate zaujíma len rozuzlenie. To malo potenciál posunúť celý film o úroveň vyššie. V záverečných 40 minútach sa zdá, že môže šokovať a potešiť, nakoniec však vyšumí. Miestami to od nudy zachraňuje len fakt, že je Gabika nádherná žena, na ktorú sa dá pozerať donekonečna, no to samo osebe na nadpriemerné hodnotenie nestačí.

Dvojčata (2015) (seriál) odpad!

Zdá sa, že v Jojke súťažia o najhorší sitcom a dno neustále prerážajú. Malachovský je tu neznesiteľný, Porubjaková nestojí za nič, Mórová sa skôr hodí do úlohy prostitútky vo výslužbe, ako gazdiná z dediny je nepresvedčivá.

El habitante incierto (2004)

Nemôžem sa ubrániť porovnaniu s La cara oculta. V prvej polovici sú tie filmy v mnohom podobné, no tam, kde sa La cara oculta dokáže vyhnúť nelogickosti, táto snímka totálne prehráva. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že scenár je úplne deravý. A pritom to v prvej polovici vyzeralo veľmi sľubne.

Elysium (2013)

Suverénne najslabší Blomkampov film. Fungovanie možno nie až takej vzdialenej budúcnosti je vo svojej podstate načrtnuté veľmi zaujímavo, vizionársky, ale v porovnaní s ďalšími dvoma celovečernými režisérovými filmami je to ploché, bez emócie. Navyše mi tu vôbec nesedel Damon, ktorý tej postave nič nedal a pôsobila tak na mňa neskutočne fádne.