• Pohádka

Micimutr (2011)

Nevim, jestli jsem moc mírnej nebo konzument všeho co se najde, ale mě tenhle kousek nepřišel tak špatnej, jak tady, podle ČSFD vypadá. Byl jsem spokojenej. Šafránková na mě tady opět udělala dojem a opět mě přesvědčila, že hrát umí. Jedinné, co mi vadilo, byl asi vteřinový záběr na auta. Současnost v pohádce-proč ne, ale nemuselo by se tam ze současnosti ukazovat vše. Divák by sám poznal, že jsme se přesunuli do jiného světa. Podle oblečení, sporáku doma atd.. Ale ty auta jsem měl před očima až do konce filmu.

Odcházení (2011)

Havel je dramatik. A tak je třeba se dívat i na tento jeho jedinný film. Je to divadlo, které využívá prostor mimo jeviště. Teprve když si tohle uvědomíme a vezmeme to v potaz, může být zážitek z filmu opravdový. Celej film je krásná sonda do jeho života a do toho, jak to ve světě politiky chodí.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Příjemná rodinná komedie, ve které mi ani Jim Carrey nevadí. A to ho nemusim... Je to asi proto, že tady se tolik neksichtil, jak to s oblibou dělá ve spoustě jiných filmů, kde hraje. Stále mám v hlavě ten jeho obývák alá atrakci pro tučňáky. Ten mě dostal.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Nevim, proč se tady, na ČSFD brojí tolik proti všem pohádkám. Spousta kousků, které jsou tady nemilosrdně spláchnuty by rozhodně mohly mít lepší hodnocení a pohybovat se minimálně v červených barvách. Jedním z příkladů této nespravedlnosti je pohádka Tajemství staré bambitky. Která, ačkoliv námět není originální, přesto z něj vytěží maximum. Celému filmu bezpochyby vévodí nová tvář Kamila Janovičová a již známá esa Lábus a Vladyka. Janovičová se ukázala jako velmi nadějná herečka, před kamerou jí to jednoduše jde. Lábus? Ten ukázal, že takové role mu, jak se říká sednou jak prdel na hrnec.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Mě se to líbilo, možná proto, že nemám s čím srovnávat, byla to první Oscarová noc, kterou jsem viděl. Dokonce jsem si dopřál přímý přenos ve Světozoru. Škoda, že jsem ve finanční krizi a nemůžu si dovolit chodit do kina, to bych viděl více, než jen film Den a Noc, který byl nominovaný v kategorii krátký film.

Alma (2010) (TV film)

Pěkný film o jednom vnímavém psu, zkrachovalém podnikateli a studentce, která vlivem své nemoci přišla o zrak.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Teď tu se svým hodnocením působím jako kůl v plotě, ale mám pro to důvody. Jak můžu dát nějaký slušný hodnocení filmu, ve kterym hlavní hrdina propagoval eutanázii, a nejen to, on ji dokonce prováděl. Neřikám, že to je tak špatnej film, ale já prostě s eutanázií nesouhlasím. Pro mě bude doktor Kevorkian vrah, masovej vrah, kterej zabil více jak sto lidí! Svým posledním pacientem to jen potvrdil, když už z toho udělal, ne asistovanou sebevraždu, ale přímo vraždu! Co ale ta asistovaná sebevražda? To, co dělal on je napomáhání při sebevraždě. Věděl, že ti lidi chtěj zkončit se životem a nezastavil je! Naopak pomohl jim v tom! Ona už sebevražda samotná je, podle mě zločin. Prostě sáhnout si na vlastní život? Jasně, občas si člověk říká, že by to mohlo být východisko, ale opravdu je tomu tak? Ne, unikneme z problémů tohohle světa, ale na věčnosti potom za tu sebevraždu budeme souzeni!!

Králova řeč (2010)

Tohle není úplně film, na kterej bych se sám od sebe podíval. Okolnosti mě k tomu donutily. :-D Ne, tak jsem si říkal, že když už to má ty 4 Oskary, že se na to podívám! Musím konstatovat, že film má opravdu něco do sebe a ocenění jsou zasloužená! Kdo by to byl řekl, že se o vadě řeči jednoho královského potomka, který se souhrou okolností stal králem, dá natočit film, na kterej člověk hned tak nezapomene. Vedle Colina Firtha, který byl opravdu přesvědčivý a jeho filmového terapeuta Geoffreye Rushe bych chtěl taky vyzdvihnout výkon mé oblíbenkyně, Heleny Bonham Carter, která sice neměla takový prostor rozvinout svůj talent, jako zmínění dva mistři svého oboru, ale ani tentokrát mě nezklamala.

Lovci lebek (2010)

Kdyby tenhle film natočili v USA, mohlo by z toho bejt slušný expolation, takhle z toho bohužel vzniklo cosi, na co se sice dalo koukat, ale většinou spíš kvůli tomu, aby se bavil nad neschopností tvůrců. Tenhle film si prostě chce hrát na něco, na co prostě nemá. Samozřejmě, některý podle mě docela ušly. Třeba zmlácení Ronana (aspoň doufám, že se tak ten ubrečenej počítačofil jmenoval) anebo zabití Toma, ale jinak nemastný neslaný. Třeba příchod do trochu potrhaného kempu, kterej na mě rozhodně nepůsobil, že by měl bejt úplně zdevastovaný, jak to mělo vypadat. A z toho i vyplývá, že i reakce příchozích byly nejen přehraný, ale hlavně hodně přehrávaný. Strojený. A takhle by se dalo ve výčtu scén, které se minuly účinkem a byly spíš směšný pokračovat... 30%

Ostrovy na prodej (2010) (TV film)

Jo, jo. V Polynézii bych taky ten ostrůvek bral. Docela mě překvapilo a znechutilo to, jak to funguje v Karibiku (snad to bylo opravdu tam). Jak si může stát dovolit jim to takhle nechutně krást? Celá léta to těm lidem patřilo a najednou si stát uvědomí, že něco kdysi fungovalo? Taky si můžu uvědomit, že byl trest smrti kdysi legální a začít zabíjet nepohodlné lidi! Pokud nějaký ostrov tak v Polynézii! Tam je to nejhezčí a jsou tam pro potenciální majitele ostrůvků nejlepší podmínky.