• Pohádka

Město bohů (2002)

Tak tohle, dámy a pánové je něco! Zatím tento film má u mě první příčku! Je ohromující si jen zkusit představit, že to takhle někde může chodit! Drsnej film, z drsnýho prostředí! Excelentní kamera!

Zákon gangu (2002)

Tohle byl zase jednou příběh! Harlem byl je a bude nebezpečná čtvrť. Peníze jsou pro Ace všechno, nakonec neodolá a do obchodu s drogami se zapojí taky. Toto byl přesně typ filmu, kterej mi sedne, negři, násilí, super. Ale 5* dát nemůžu, protože takovej dojem jako třeba Město bohů ten ve mě Zákon gangu nezanechal.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Na jednu stranu krásnej, úžasnej a velmi dojemnej film. Ovšem, přišel mi takovej nekonzistentní. Byl bych mnohem radši, kdyby jednotlivé epizody filmu byly více spojeny, navazovaly na sebe. Občas mi to přišlo, že režisér už nevěděl co dál, tak to utl a pokračoval jinde. A taky mi trochu vadilo velmi vysoké číslo stopáže, ke konci ikdyž byl na celém filmu nejdojemnější jsem se neubránil koukat na hodiny...

Amélie z Montmartru (2001)

Kouzelnej film. Kouzelný prostředí. Kouzelná Audrey Tautou. Kouzelná hudba.

Mulholland Drive (2001) odpad!

Uvažoval jsem i o jedný hvězdě, ale s takovymhle hodnocenim bylo jedinné řešení odpad. Ta hvězda měla bejt za to, že mě ten film donutil přemejšlet. Ale i tak, film jako takovej si nic nezaslouží. Celou dobu jsem musel koukat na nějaký scény, který spolu vůbec nesouvisely, až poslední půl hodinu to, aby se neřeklo, bylo nějak splácaný dohromady, ale dost mizerně... I tak to postrádalo veškerej zdravej rozum. Podle hodnocení jsem čekal kdovíjakou pecku, ale nakonec mi bylo předložený takovýhle hovno. Tohle mohl natočit jenom kompletně zfetovanej a vyšinutej člověk. Má druhá zkušenost s Lynchem a řikám, že tenhle režisér jde mimo mě.

Ti druzí (2001)

Hodně dobrej zážitek, celou dobu je člověk napnutej jak struna, čeká co bude dál. Na celkové atmosféře se velkou měrou podílí to, že se celý film odehrává za tmy, nebo zašera, to proto, že děti jsou alergické na slunce. Když i Grace začne brát v úvahu, že tam někdo s nimi může být jde do tuhého, ale konec... ten nepovim Každopádně mě tenhle film dostal a já chvíli po něm jenom seděl, koukal a nevěděl co... Stojí to za to!

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Těšil jsem se a byl jsem potěšen. Narozdíl od 21 Gramů mi tady sledování různých dějových linií a nechronologické poskládání scén nevadilo. Dost dobrý mi přišlo uvedení centrální scény na začátek. Celkově to na mě udělalo mnohem lepší dojem, než zde dost zmiňovaný 21 Gramů. 95%

Čokoláda (2000)

Když jsem si tenhle film pořídil, začal jsem uvažovat, jestli jsem neudělal hloupost s koupí tohoto filmu (podle obalu to vypadalo na nějakou romantickou věc, co nemusím), ale hned po prvních minutách mi došlo, že zklamaný nebudu. Samořejmě, že o romantiku jsem nepřišel;). Jsem křesťan a nestydím se za to, ovšem v tomto filmu jsem se musel postavit proti církvi (samozřejmě proti té filmové). Lidé ve městě žili podle jejich starosty, resp. starosta jim svůj život vnutil. A řeknu vám, byl to suchar. Nemůžu jinak, než doporučit, takže všichni, co jste ho neviděli, honem do trafiky ho koupit ;)

Pošli to dál (2000)

Celý film jsem se bavil a byl jsem napnutej co bude dál, nicméně dojem z filmu mi hodně pokazil závěr, kterej z toho udělal, jak jsem to tady u někoho už četl - dokonalou holywoodskou masovou sračku. Dobře, tak šílený to nebylo, ale prostě bych si dokázal představit konec uplně jinej. Tenhle jakoby tam ani nepatřil. Dal bych 4 hvězdy, za konec jedna dolu.

Requiem za sen (2000)

Už je to hodně dlouho, co jsem si jen tak sedl a pustil si film.... a jsem trochu šokován, tím co jsem si vybral. Ne, tenhle film je dobrej! Tak dobrej, až je hnusnej a nechutnej. Nevím, jestli jsem už vyměklej, ale docela mě to dostalo. Prostě a jednoduše, jak už jsem tady u některých četl: povinná "četba" pro všechny co experimentujou s fetem. Ten nic nevyřeší a z hoven nás dostane akorát do sraček! (pardon za ty slova, ale jsem ještě pln dojmů z filmu a tak se to ze mě sype samo)