Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Hudební
  • Životopisný

O mně

Centrum dokumentárního fimu navazuje na dlouholeté vzdělávací a publikační aktivity MFDF Ji.hlava, jimiž festival prohlubuje reflexi a promýšlení filmu i kontextů jeho vzniku. Vytváří prostor pro soustředěné zkoumání i rozbíhavé objevování dokumentární kinematografie v několika úrovních současně. Centrum dokumentárního filmu jsme otevřeli 23. října 2014 a od té doby je plně k dispozici všem zájemcům. 

 

VIDEOTÉKA

Registrovaným uživatelům CDF nabízíme prezenčně k dispozici několik stovek autorských dokumentárních filmů z archivu MFDF Ji.hlava, které je možné sledovat na třech videostanicích přímo v CDF. Videotéku rozšiřuje systematicky budovaná sbírka filmů reprezentující historický vývoj světové dokumentaristiky. 

 

 

VZDĚLÁVÁNÍ

CDF pořádá rozmanité vzdělávací cykly, přednášky, semináře, workshopy a filmové projekce pro studenty, veřejnost i seniory. Ve všech našich kurzech klademe důraz na spojení mediální filmové výchovy s kritickým pohledem na různé typy audiovizuálního obsahu, které dnes dominantním způsobem utvářejí naše představy o okolním světě. Portfolio vzdělávacích aktivit doplňují kurzy zaměřené na dějiny dokumentárního filmu, moderní české dějiny pohledem dokumentaristů a vybrané cykly našich partnerů v oblasti vzdělávání a filmové výchovy.

 

 

KNIHOVNA

Nabízí prezenčně přístupný a jedinečně vybavený knižní fond odborné literatury zaměřený na český i světový film, s akcentem na dokumentární tvorbu, který doplňují publikace z mediální teorie a ostatních uměleckých disciplín. Návštěvníci centra ji tak mohou při sledování dokumentárních filmů využít k doplnění filmového zážitku nebo k rozšíření teoretického a historického kulturního poznání.

 

 

VÝZKUM

CDF zastřešuje odborný výzkum a statistickou činnost zaměřenou na dlouhodobé i krátkodobé sledování proměn pozice dokumentárního filmu v kontextu především filmové distribuce. Zabýváme se i souvisejícími změnami, například průběhem digitalizace kin, a sledováním vývoje diváckého zájmu v souvislosti s rozvojem systému čerpání podpůrných veřejných finančních prostředků v České republice. Výzkum je veden ve spolupráci s předními českými filmovými institucemi.

 

 

CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

Kino Dukla v Jihlavě, podkroví

Jana Masaryka 20                                        

586 01 Jihlava                     

T: +420 774 101 686

E: cdf@c-d-f.cz

W: www.c-d-f.cz

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama