Wentworth (2013) (seriál)

Pozitivne: - prostredie vaznice je velmi realisticke, a zaujimave, kedze drviva vacsina vazenskych filmov je z muzskeho prostredia - postavy su skvelo vykreslene a po case zistujeme ze nie je len 1 hlavna postava. Postavy sa pekne rozvijaju - dej je putavy a velmi tazko sa prerusuje, najlepsie je pozriet rovno viac casti naraz. Podoba sa serialu OZ od HBO - velmi dobre herecke obsadenie, nielen pozitivnych postav, ale aj hlavnych negativnych Negativne: - spoiler alert! Po par sezonach pride ozajstny sok, ktory posobil ze som aj ja osobne na cas prestal pozerat. Po case som sa vratil a neolutoval som

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pozitivne: - Velmi dobry pribeh, ktory sa rozbieha sice pomalsie, ale po prvych 3,4 dieloch kazdeho uplne vtiahne do seba - skvelo napisane postavy, kazda jedna hlavna postava je zaujimava, a je ich vela - vynikajuci herci, ani jeden nezklamal, vyzdvihol by som Peter Dinklage ako Tyriona a Kit Haringtona ako Jon Snowa, ako aj Sean Bean ako Ned Stark - hudba Ramin Djawadi ja asi najlepsia serialova hudba aku som kedy pocul Negativne: - rozdiely medzi serialom a kniznou predlohou. Mne osobne nevadili, aj ked som fanusikom knih, serial bol u mna este vyssie - posledna seria bola spravena dost nahusto, mala sa rozdelit na 2 serie, ale tvorcovia to museli skratit, co sa preukazalo na kvalite

Batman začíná (2005)

Pozitivne: - prvykrat na velkom platne batman origins story - vynikajuce postavy nepriatelov - Ra's al ghul a Scarecrow - herecke vykony, najma : Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson - atmosfera filmu je velkolepa, stupnovanie napatia - hudba Hansa Zimmera sa dokonale hodi k atmosfere a funguje na 100% Negativne: - odklon od komiksov, zmenene stories - mne osobne chybalo viac z toho slavneho treningu batmana,ci uz fyzickeho, alebo vycviku detektiva