To Kapitola 2 (2019)

Pre mňa ako čitateľa knihy lepšie ako jednotka. Videla som väčšie prepojenie a dejové línie prelínajúce sa s minulosťou ma neskutočne bavili. Vzdávam hold detským hercom, ktorí aj napriek menej častému sa ukazovaniu viedli dej stále ďalej. To isté ale môžem povedať aj o výbere hercov do rolí dospelých a cameo Stephena Kinga ma úplne odrovnalo. Proste horror to veľmi nie je ale pre fanúšikov Stephena Kinga si myslím, že dobrá voľba.

68 Kill (2017)

Pecka film! Od začiatku sme vedeli kto je najväčší smoliar filmu a kto psycho šlapka, čo sa po ňom vozí. Nakoniec ich tam síce bolo viac ale aj počas filmu ma často prekvapil zvrat deja. Záver celkom killing.

Avengers: Endgame (2019)

Úžastné!!! Jedna časť univerza je na konci a ostáva už len čakať, čo ponúkne nová generácia. Celé tri hodiny v úplne prepchatej sále som si plne užila. Vtipné scény pobavili, mimochodom bolo ich viac ako som čakala a počas dychberúceho konca som naozaj niekedy zabudla aj ako dýcham. nehovoriac o tom, že cez slzy som už toho veľa nevidela. Nádherné ukončenie 11 rokov. Zasa niečo pre mňa skončilo a teraz bude ešte omnoho ťažšie hľadať niečo čo ma zasa začne tak baviť, lebo sériu Avengers prekoná už len málokto. Dobrá práca!

Americká krása (1999)

Naozaj totálna idylka americkej rodiny, čiže z každej strany faloš a podraz. Nevedela som si obľúbiť ani jednu postavu z tohoto filmu, pretože všetci sa správali nadmieru povrchne, čo ešte okorenili super výkony hercov. Niekedy som súcitila s dokonalou manželkou inokedy s utláčaným manželom, ale nakoniec by som si nevybrala ani jednu stranu. Film má super myšlienku, ktorou je, aby sme sa zodvihli z toho gauča a konečne si začali plniť sny, až kým nebude neskoro.Na záver zaujímavým zvrat , pričom by ma ani na chvíľku nenapadlo, že hlavný hrdina je na začiatku taký veľmi pravdovravný.

Riverdale (2017) (seriál)

Za mňa úplne super seriál! Svet teenagerov spojený s tajomnom ma nikdy neprestane baviť. Pritom zopár hudobných čísiel a "každodenná" stredoškolská dráma. Pre skutočný svet sú síce niektoré scény nezlúčiteľné, ale dej čerpá z Archieho komixov a keďže tam je to presne tak, tak mi to neprekáža. Výber hercov mi je taktiež sympatický a tak už nemám čo dodať, len tak ďalej Riverdale!

Avengers: Infinity War (2018)

Marvel universe nám toho už veľa ukázal a ponúkol nám kvalitnú ukážku svojich superhrdinov, ale čo dokázali vytvoriť v Infinity war bratia Russovci, tak to bola dokonalosť. Napchať do jedného filmu všetkých hrdinov a ešte spraviť vtipný, napínavý a záživný dej sa nepodarí každý deň. Tak isto perfektne odvedená práca so záporákom Thanosom ktorý nám ukázal aj svoju temnú aj emočnú stránku. Dobre odvedená práca!