Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Na špeciál som sa tešil a priznám sa, že ma trošku sklamal, čo sa týka mačiek. Predstavoval som si to skrátka inak. To nemení nič na tom, že som sa bavil - na tom majú najväčšiu zásluhu moji obľúbení Kryton a Kocúr. Najviac som sa smial pri scéne, keď Kocúr šiel povedať mačkám, že Lister nie je ich boh a o chvíľku sa k nim pridal a spieval s nimi tú ich pobožnú pieseň. Som rád, že som mohol s postavami zažiť nové dobrodružstvo a zároveň si skrz narážky zaspomínať na staršie epizódy.

Love, Death & Robots - Sníh na poušti (2021) (epizoda)

Priznajte sa, kto všetko si po prečítaní názvu epizódy myslel, že sa bude jednať doslovne o snehu na púšti? Animácia opäť veľmi vydarená, príbeh o čosi slabší než v predošlej epizode, ale bavilo ma to. Vidím tu inšpiráciu zo Star Wars, The Mandalorian a veru videl som tu dosť aj Logana.

Love, Death & Robots - Zakázané ovoce (2021) (epizoda)

Pekne vystavané a vypointované so sympatickou hlavnou postavou a vynikajúcou animáciou. Táto časť mi sadla, rád sa k nej niekedy vrátim.

Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda)

Malo to síce zaujímavú animáciu a sympatického vlakvedúceho, no celkovo to za moc nestálo. Nemôžem povedať, že to bolo zlé, ale nesadli mi to.

Lucifer - Série 5 (2020) (série)

Hodnotiť túto sériu bolo veľmi ťažké a musel som si to dlhšie nechať prejsť hlavou. Dovolím si ju označiť zatiaľ za najhoršiu. Oceňujem Noir či muzikálovú epizódu, ktoré boli príjemným obohatením (i keď vznikli najmä preto, lebo tvorcovia už nevedeli, čím zaplniť počet epizód). Michael je otravný a celkom navyše, zatiaľ čo Boh bol dosť pohode (obával som sa, ale herec mi sadol). Séria zlyháva na dvoch zásadných problémoch. Prvým je dĺžka epizódy - je to nesmierne naťahované, časti pokojne mohli mať klasických 42 minút (vedel by som si predstaviť aj kratšie). Druhý problém je, že sa z toho stala z určitej časti telenovela. Riešia sa tu skoro len vzťahy. A k tomu tu väčšina postáv často plače. Neviem ako ostatným, no mne sa to k tomuto seriálu moc nehodí. Séria má 16 častí, no v príbehu sme sa pohli len o niečo. K tomu, že nechali zbytočne zabiť jednu z výborných postáv, sa radšej ani nevyjadrím... Je to dobre natočené, dialógy nezlyhávajú a Lucifer je skratka Lucifer. Sériu som sa rozhodol ohodnotiť 3,5/5 s tým, že tá pol hviezdička je za to, že tvorcovia tú 'telenovelu' robia sakra dobre, pretože ma to baví pozerať.

Červené pásky (2020) (seriál)

Úprimne, nečakal som, že na Slovensku vznikne takýto výborný seriál (aj keď je to už neviemkoľká verzia príbehu). Mladí herci sú veľmi talentovaní, sympatickí a rýchlo si vás získajú. Švec a Kubala ma svojimi výkonmi nesmierne ohúrili. Osobne si myslím, že rozprávať o problémoch a pocitoch mladých ľudí je potrebné. Tento seriál to spĺňa. Mimo to, že sa zaoberá tým, že trpia rôznymi chorobami, načrtli aj psychické či vzťahové problémy. Som za to rád a dúfam, že v budúcnosti bude takýchto projektov na Slovenku vznikať viac. Ak by som mal seriál zhrnúť do jednej vety - je to plné hodnôt a hrá to na city. Čo viac si od seriálu želať?

Susedia - Šeng fuj (2021) (epizoda)

Opäť sme skĺzli naspäť. Pani upratovačka je ale podarená.

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda)

Narozdiel od prvého dielu, mi tento druhý nesadol. Animácia bola zaujímavá a celkom pekná (užil som si najmä pohľad na veľryby). Dej ale nestál za nič - nudil ma.

Tiché místo (2018)

Tento film veľmi oceňujem hlavne pre kreatívny nápad. Malo to úžasnú atmosféru a napätie. Musím vyzdvihnúť i finále, pri ktorom som mal neopísateľný pocit. Radosť hrať v takomto filme.