Blbý a blbější (1994)

Určitě skvěla oddechová komedie. Jim Carrey tady exceluje stejně jako pozdějí v Ja, me druhe já a Irena či Ace Ventura. Jeff Daniels zůstal v jeho stínu, ale Lauren Holly v roli naivní Mary byla okouzlující. "Tys prodal slepýmu klukovi mrtvýho ptáka"

Centurion (2010)

Vrchol filmu je pochod IX.legie na sever a její zničení, pak už úroveň rychle klesa a od setkání s perfektně nalíčenou divoženkou žijící na samotě se mění v šíleně nudnou romantickou hovadinu typu Král Artuš či Tristan a Isolda. Během sotva hodinky pád ze čtyř na dvě hvězdičky!! ale hlavně že spolu žili šťastně až do smrti a pokud neumřeli tak žiji dodnes :-(

Farscape: Mírová operace (2004) (TV film)

Skvěle 3-hodinové zakončeni skvěleho serialu i Aeryn Sun & John Crichton love story. Tvurci si sice moc nelamali hlavu s předešlym dějem jako už mnohokrat během serialu.Z šílene babky Noranti je teď hodna babička.Naopak Sikozu ktera patřila k odboji proti Scarranum je ve filmu nahle jejich špionkou.Trošku mě zklamala mala učast Pilota a jeho pozměněny hlas a to že Rygel nahle tahne z ostatnimi za jeden provaz což byl pro mě po odkoukani 4 sezon skoro nepřijemny nezvyk. Naopak potěšila mě Chiana s novyma kočičima očima a svym krasnym klativym pohybem,prostě asi nejoriginalnějši sci-fi postava vůbec.Cely serial i film viděno naštěsti v originale,a vzkaz pro ty kdo v českem dabingu Dozorce-Peacekeepers přeložili jako Mirotvorce : Harveyho do mozku vam třeba, u Yotze!

How the West Was Won - Cesta Velkou Planinou (1976) (epizoda)

Hodnocen pouze tento pilotní film aniž bych viděl navazující seriál. Snímku velmi škodí že se v polovině dějová linka roztrojuje přičemž doposud hlavní hrdina Zeb Macahan se poté objevuje až v posledních deseti minutách děje. Navíc jeho finální souboj s padouchem byl hodně podivný a to sem si myslel že po souboji Yankeeu a Rebelu o potok už nemůže být nic horšího.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Jednoznačně nejslabší seriál z prostředi Stargate. Obrovský potencial SGU přišel vniveč. To že seriál měl stále dopředu se posouvající děj (narozdil od epizodnich serialu SG1 a SGA) byl skvělý nápad, jenže proč se to jmenuje Stargate, když mi to tak připominalo nepovedenou kopii Battlestar Galacticy a to včetně hudby. Samotna hvězdna brána byla prakticky nevyužita a sloužila víceméně pouze jako kulisa. Spory dvojice Rush-Young vypadaly, v porovnání s tím co se dělo na Galactice, směšně. To co dle mého názoru seriál nakonec potopilo byl jalový děj, který i přesto že se posádka Destiny nacházela na opačném konci vesmíru, tak byl zaměřeny hlavně na přihlouple telenovelové vztahy mezi jednotlivými postavami (proto naporosto nevyužitý potencial) a především naprostá absence úhlavního nepřítele. Mechanizovani Droni objevujíci se v poslední půlserii moc strachu nenáháněli. Byť posledné díly byly nejlepší z celeho serialu, potvrzeni toho že seriál snad skutečně chytil tempo se již nedozvíme, čehož nijak nelituji. Poslední dil bylo celkem hezké ukončení jak SGU, tak i celeho vesmíru Stargate, jenž se (pravděpodobně) nadobro uložil k spánku, stejně jako posádka Destiny

Chartúm (1966)

Až na závěrečnou bitvu poměrně nudny film

Jeď nebo zemři (2003)

Ustřední dějovou linku (hledaní vraha Benjiho) dostane film až někdy po prvni čtvrtině a i potom se člověk v ději moc nevyzná. Režiser chtěl asi udělat nějaka překvapeni a zvraty ale přehnal to. V neustalych "šokujících" překvapenich sem se vubec nevyznal. Postavy bez jakehokoliv vysvětleni měnili strany či se rozhodli hlavni hrdiny zabit i když tomu nic nenasvědčovalo dokud nezačali střílet jak pominuti. Je pravda že tenhle film zachraňuje jenom dobrá hudba a krásne ženy, to se naopak povedlo. "V Africe žije pták který utrháva hlavičky jiným ptáčkum."

Klan létajících dýk (2004)

Rozhodně lepší než Hrdina. Příroda nádherná, souboje úchvatné, zvraty v ději docela nečekane i když ta holka Mei na konci pořad ne a ne umřít :-)