• Thriller

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Oproti jedničce je tu zaostalejší a horší příběh. Né že by byl úplně nejhorší ale srovnávat to nelze. Obsazení tady je stále v tom nejlepším provedení. Hodnocení tady poklesne na nějakých 60-65% ... Logicky budete chtít vidět dvojku ihned po prvním kousku. Kord když to dá se říct navazuje. Hudební doprovod se taktéž stále drží na stejné linii. Jen už to Story není prostě taková chytlavá rarita. Kluci hold přešli do jiného "patra" a od toho se to také celé táhne. Každopádně i tak velmi doporučuji.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Sám Doma 1 i 2 bude navždy v mém dětství a vlastně i dospívání i dospělosti ... :D srdcovka, která se stala klasikou minimálně na konec roku kdy za oknem sněží a vánoce jsou za dveřmi. Kolikrát ani ty Vánoce nemusí přicházet a přijde nálada a chuť na Kevina a "Mokrý Bandity". Jsou filmy u kterých není potřeba hledat to dobré a to špatné. Protože u něčeho takového jako je Sám Doma není potřeba diskutovat!

Sám doma (1990)

Cesta do Ameriky (1988)

Naprosto se dá pochopit že pokud by si tenhle kousek pustila dnešní generace tak se převážně shodnou na záporu. Já osobně jsem na těchto filmech vyrůstal a jeden z nich byla Cesta do Ameriky. Kdykoliv si to teď pustím je to pohlcení nostalgie a i po miliontý se tomu prostě budu smát, humor tam kde má být. Člověk tomu věří, směje se a nemyslí na nic kolem sebe. Detaily, které by mohli bejt jinak atp psát nebudu. Plné hodnocení dávám opravdu jen vytříbeným kouskům/srdcovkám. A zároveň musím být fér vůči ostatním filmům. Dávám čistých 80% za nostalgii. ;-)

Kamarád do deště (1988)

Oproti dnešním je to luxus ale srovnávat to s kousky toho roku je už horší ... No dávám horší 4 hvězdy. Těch 70-75% by to dalo. Na film jak jedničku tak dvojku se pravidelně koukám jednou za rok/dva. Nikdy nejsem zklamaný. Stalo se to takovou mou tradicí. Protože ta jednoduchost té zápletky a přitom originalita nemá ani dnes mezi filmy pořádnou konkurenci. Zamilovaný jsem i do toho stylu, který jsem já osobně nezažil. Narodil jsem se totiž 91 ... ;-) Sagvana i Vaculíka mám opravdu rád až do dnešní doby. Hudební doprovod... Říkejte si co chcete ja si vždy do rytmu prstem nebo nohou odklepaval. "Mám kamarády do deště" prostě moc rád. :)