Čarodějky (1996)

Poněkud absurdní pohádka o puberťačkách, zahrávajících si s okultismem. Všechny mají těžký život, Nancyna máma je alkoholička, která chodí se špatnými chlapy, Bonnie má ošklivě zjizvené tělo popáleninami po kdovíjaké nehodě a Rochelle je obětí tyrany od racistické spolužačky. Sára je aspoň trochu normální a většina mladých dívek se s ní může ztotožnit. Všechny společně své problém vyřeší a zlepší tak svůj život. Bohužel místo toho, aby užívali nabytého štěstí, se chovají jako ti, co je dříve tyranizovali. Sára jako jediná zůstane "hodná holka", a proto se musí vypořádat se svými BFF, ze kterých se po okultních hrátkách staly vražedné psychopatky. Příběh je tak absurdní a smutná přeměna docela milých holek úroveň také nepozvedává. Za zmínku určitě stojí Nancy, jejíž divokou osobnost, si člověk musí zamilovat. Mladičká Robin Tunney určitě stojí za zhlédnutí. Jinak film nic moc nenabízí, zvlášť pokud jste starší a telecí léta máte za sebou.

Čtyři pokoje (1995)

Čtyři bizarní příběhy z různých hotelových pokojů. Přemýšleli jste někdy co se asi děje za zavřenými dveřmi? Byli by jste hodně překvapeni. Nicméně, některé zápletky byly už krapet za vkusem. Nejlepší na celém filmu je tu samozřejmě mladý Tim Roth se svými falešnými, blahosklonnými úsměvy, přehnanou gestikulací a také Q. se svým gangem (Hayek, Willis, Roth a bláznivé ženy). 6/10

Dárce (2014)

Poněkud nešikovné zpracování, ale svou myšlenku to přece má. V poslední době s podobnými postapokalyptickými filmy se společností kontrolovanou zvrchu roztrhl pytel. Nechybí ani hlavní ŠESTNÁCTILETÝ hlavní hrdina (vážně, co je tak úžasného na tom věku? je úplně všude) kterému se nyní otevírá budoucnost. Ale co si budeme povídat, je tu toho hodně. Smrt nebo potrat je prostě jen "vyřazení" čili hraní se slovíčky. Společnost je co nejvíce zbavená emocí (hele 1984!). Samozřejmě tu máme typické sentimenální klišé, co se týče lásky nebo pojetí války a jiných hnusných věcí, které "normální" společnost přináší. Ale jako proč ne? Není to velkofilm, ani není nijak extra dlouhý a kdy naposledy se v nějakém filmu (kromě The Walking dead a to je ještě seriál) zachraňuje dítě, "určené k vyřazení". Takže jo, ve filmu toho chybí hodně, ale... ale bráno s rezervou a trochou namáhání mozkových závitů to dává dohromady nějak smysl.

Dark/Web (2019) (seriál)

Série povídek, připomínající short filmy. Všechny jsou temné, týkají se (tak trochu) technologie a většinou končí špatně. Všechno spojuje pátrání po ajťačce, co dané příběhy píše, aby se necítila tak sama. Seriál je amatérský a určitě by na něm bylo hodně, co dodělávat, ale jsem docela spokojená.

Dark/Web - Chapter Seven (2019) (epizoda)

Kudrnatá dívčina je narozdíl od své spolubydlící hodná a milá dívka. Je velice slušná a tichá a tak nedokážu pochopit, jak se mohla dostat do těhlech sraček. A počkat, ona se nedostala, nebo jo? Co se tu vlastně stalo?

Dark/Web - Chapter Six (2019) (epizoda)

Konečně něco víme o záhadné Molly (vypadá úplně jinak než v úvodních titulcích). Je milá, sympatická, nebojí se kdykoli pomoct... Takže nechápu jak osoba, jako ona nemá žádné přátele.

Dark/Web - Chapter Three (2019) (epizoda)

Je jednodušší žít v postapokalyptickým světě plného hladových zombií než v dnešní realitě, kde si musíme vydělávat na chleba prací, kterou nesnášíme. Jediná povídka s dobrým koncem. Pan producent\ scénarista\tvůrce si pro sebe klofl jednu epizodu, takže jediná postava, kterou poznáme blíže než ostatní a přítom ani není hlavní.

Dark/Web - Chapter Two (2019) (epizoda)

Začátek dobrý, mladá holčina potká slavnou osobu, vyfotí si selfie. Výsledkem je větší počet sledovatelů. Tragický konec byl ničím nezaslouženým, jak by si mohla nevinná dívka, která maká v mekáči a ani nenosí šminky upoutat pozornost maniaků, co ji brutálně mučí před kamerou. Působilo to jako dva různé díly, které do sebe nepasujou. Povídka měla moc rychlý spád.

Dej mi své jméno (2017)

V posledních letech kdy jsou do nebes vyvyšované menšiny jako utlačované ženy, černoši, imigranti a také hlavně homosexuálové. Tato revoluce dosti otřásla filmovým světem a s LGBT filmy, filmy o rasismu a těžkém životě přistěhovalců se roztrhl pytel. Proto film jako Call me by your name, kde se po celý film skoro nic nestane, jen starší týpek přefikává puberťáka, který zase objevuje báječný sexuální svět se svou kamarádkou. A všichni diváci se z toho pose...ou. Na jednu stranu souhlasím, že vztah mezi oběma je roztomilý, sexuální scény působí erotičně a smyslně. A jak ho na konci (mě nepochopitelného důvodu) nechá, kdo by stál o šťastný konec, že taky? Potom film vypadá úplně jinak. Timotheé nemá problém předvést celou škálu emocí a díky tomuto filmu se vystřelil až na Měsíc. Ale jinak pro mě film není nic více, než jen další společností nucený pohled na tento svět.

Delfín Filip (1996)

roztomilý filmík o rozmazleném chlapečkovi, který ukáže trocha duchaplnosti jak jinak záchranou oceánu a výchovy delfína, celé je to ale dost mdlé a natažené jako nudle