Tom a Jerry - Mírová smlouva (1948) (epizoda)

Asi najlepší krátky animák. Vo filme je počuť hudobné odkazy na film The Wizard of Oz (1939): "Over The Rainbow" a "You're Off To See The Wizard" a na film Anchors Aweigh (1945): "The Worry Song".

Poslední vládce větru (2010)

Išiel som na tento film do kina bez akýchkoľvek očakávaní. A odchádzal som nad mieru spokojný. Teším sa na ďalšie pokračovanie!

Hospitaliky (1937)

Pepek a Bluto sa chcú dostať do nemocnice no nakoľko sú zdravý a nemajú žiadny zdravotný problém začnú robiť všetko pre to aby ich niečo prevalcovalo alebo im ublížilo. Prečo? Sestrička Olívia. Pepek sa v tomto animáku prvýkrát vzdáva svojej dávky špenátu v prospech Bluta.

The Paneless Window Washer (1937)

Súboj Pepka a Bluta na mrakodrape pri umývaní okien. Pepek teda predvádza v tomto animáku poriadne akrobatické kúsky.

Hollywood se baví (1941)

Cary Grant, James Stewart, Greta Garbo, Bing Crosby, Harpo Marx, Judy Garland, Mickey Rooney, Clark Gable, Groucho Marx, Johnny Weissmuller, Humphrey Bogart, James Cagney, Oliver Hardy, Peter Lorre, Henry Fonda, Buster Keaton, ... a ďalší.

Yankee Doodle Daffy (1943)

Yankee Doodle Daffy je paradovaný v South Parku v epizóde "The passion of the jew", keď sa Stan a Kenny snažia ujsť z domu Mela Gibsona.

Žába za všechny peníze (1955)

Zábavný príbeh o nájdení spievajúcej žaby .. Jej nový majiteľ má veľké oči, že pomocou nej zbohatne a tak ide za agentom. Lenže ona spieva presne vtedy keď si ju nikto nevšíma. Keďže u agenta neuspeje prenajíma si na vlastnú päsť divadlo no bezvýsledne. Ďalej už nebudem prezrádzať; treba vidieť! Už len poznamenám, že tento kraťas je kritikou považovaný za jeden z najlepších animovaných krátkych filmov všetkých čias. V roku 2003 bol film vybraný United States Library of congress ako "kultúrno významný" pre uchovanie do Národného filmového registra .

A Dream Walking (1934)

Rivali Popeye a Bluto majú čo dočinenia s námesačnou Olíviou.