Předčítač (2008)

Už si ani nepamatám kedy ma naposledy nejaký film takto oslovil. Netreba komentovať dej filmu, stačí tak herecké výkony ktoré ma neraz dostali do rozpakov.

Spirit (2008)

Nakoniec to nebola až taká príšenosť, ale aj tak to bolo dosť desné... Čakal som minimálne slabý odvar Sin City ale nič... Taká haluz na jedenkrát...

Max Payne (2008)

Čakal som že ma to aspon trochu prekvapí, ale nie. 100 minút som sledoval nechutne nudnú, slušne naaranžovanú zlepeninu a vravím si, že keby som to mal pozerať druhýkrát asi sa radšej zabijem. Max Payne, sračka enormných rozmerov.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

OMG, dve, a aj to len vďaka super vizuálnym efektom, pretože dej a pointa šli úplne mimo mňa. Dali sme ľudom šancu, mysleli sme že sa polepšia. Polepšia sľubujem sľubujem !!! Tak ja si teda marťanov predstavujem úplne inak ;)

Americká krása (1999)

Geniálne, ako film dokáže pôsobiť na človeka ako celok aj napriek tomu, že má jednoduchý dej a nenachádzať tam žiadne extra akčné scény. Hlavnou prednosťou filmu sú postavy, ktoré sú všetky dokonale napísané, myšlienky, na ktoré sa nezabúda /Na svete je toľko krásy, že citím, že už to neunesiem a moje srdce proste pukne./ a dialógy. Tento film ma celkom donútil prehodnotiť moje priority a pochopiť svet zvnútra. Patrí medzi moje skutočné svetové, filmové klenoty a túto pozíciu už nikdy nestratí.

Stmívání (2008)

Je jasné že tento film je pre mladé, hlavne ženské osadenstvo, ale čo vám k tomu poviem... XD Je to celkom fajn oddychovka aj pre ostatných a dá sa na to pozerať ak si odmyslíme niektoré príliš natiahnuté scénky... A inak celkove to mohlo byt kúsok kratšie lebo po prvej polovici to občas prinúťi skontrolovať čas. Určite som nečítal knižnú predlohu a nejak sa ani nechystám ale myslím si že lepšie to koniec koncov ani natočené byť nemohlo. Pre mňa to rozhodne nebol jeden z horší filmov ale čosi lepšie. Dúfam že tohtoročné pokračovanie sa udrží aspon na podobnej úrovni akú stanovil prvý film.

Milionář z chatrče (2008)

Tak a konalo sa obrovské prekvapenie, ešte väčšie ako som čakal... Človek normálne v dnešnej dobe zabudne, že dobrý film sa dá spraviť aj bez nejakých naleštených superstars alebo nejakých extra vizuálnych efektoch... Stačí srdce a je to..

Austrálie (2008)

Tak Austrália, poriadny veľkofilm.... Keď som začal pozerať austráliu a dozvedel som sa že zmizlo nejaké stádo, tak som si myslel že celý film bude o hľadaní stáda a dostaní ho späť tam kam patrí, ale nie, stádo sa vyriešilo, ale pokračovalo to milostným vzťahom a nakoniec sa do toho zaplietla aj vojna, stratené dieťa.... Austrália ma potešila najviac tým zaujímaým presvetleným spracovaním a peknými prehliadkami prírody, avšak dej zostal za mnou...

Saw 5 (2008)

Tak toto je fakt už len pre skalných fanúšikov... Podla mna koniec bola dobrá príležitosť na ukončnie tejto teraz už trápnej série... Koľkokrát ešte budeme riešiť Johnovu minulosť ???

Edith Piaf (2007)

Vážne skvelý životopis, výkon Marion Cotillard je dychberúci a niektoré dalšie aspoekty ma dotiahli na štyri. Na 5 by som potreboval ešte niečo viac.