Fabelmanovi (2022)

Veľmi pekný filmík o vášni pre filmy.  Je to krásna záležitosť, ktorou si autor v podstate vzdáva hold a nei len sebe. Celkovo, chápe tomu, čo to znamená mať rád a tvoriť film, niet sa čo diviť. A v podstate sa nejedná o nejaký veľký film, no nadruhú stranu je úderný, osobný, civilný, no napriek tomu magický, keď sa zatiahnu závesy a divák sa ponorí do sveta mihotajúcich sa obrázkov. Jednoducho kúzelné...

La casa dalle finestre che ridono (1976)

Ďalšie gaialloidné čosi. Ten film má svoju atmosféru. A áno, nechám sa pokojne aj vystrašiť, ten barák bol ako z nočných môr. Zaujímavo spracovaný príbeh, niekedy to slnečné prostredie pôsobí ozaj kontrastne s postavami a príbehom z ktorého občas až mrazí. Mimochodom, mám veľmi rada takéto názvy, evokuje to vo mne Troch pátračov a podobne, paradoxne :) A tá hudba...

Simpsonovi - Ne tak zcela To (2022) (epizoda)

Tak toto sa podarilo, neviem asi začínajú bývať takéto Simpson adaptácie zaujímavejšie a nápaditejšie, ako samotný seriál. Páčilo sa mi to, takto si brať na paškál moderného Kinga. I keď možno by sa to dalo zobrať viac s humorom.

Simpsonovi - Život online (2023) (epizoda)

Niekedy pre zaujímavosť, i trochu pre recesiu si pozriem nejaký extrémne nový diel Simpsonovcov (a niekedy sa k nemu vrátim, keď vyjde dabing). Lež neviem, myslím, že snaha o aktualizáciu miestami vychádza kostrbato. Ako napríklad tomu bolo v tejto epizóde. Postavy prakticky nespoznávame, i keď mám dojem, že šlo skôr o nejakú alegóriu-tentoraz na vlogové trendy populárnych "family" klanov. No neviem... Trochu neviem, čo si mám o tom úplne tak myslieť. A absolútne sa mi nepáči zmršený charakter Lisy.

Il rosso segno della follia (1970)

Zaujímavo spracovaná záležitosť. Myslím, že je to trochu atypické, vzhľadom na to, že od začiatku vieeme, kto je ten vrahoun, o to zauimavejšie, je ponor do mysle takéhoto človeka. Miestami mi to trochu pripomínalo aj legendárne Psycho. Musím uznať, že kulisy, v ktorých sa dej odohrával boli mimoriadne pompézne a bohaté. Len to si vždy poviem, že ech nechcelo by sa mi to upratovať.

Quelli della calibro 38 (1976)

Je to svojim spôsobom fascinujúce. Dallamono ma oslovil viac svojimi predchádzajúcimi filmami, čo som videla, ale ani tu to nie je zas nejaká márnosť. Je to zbesilá naháňačka. Nikedy sa mi však zdalo, že tí herci hrali tak  trochu fádne... taká klasička pre fanúšikov poliziotteschi, však nesmie chýbať.

La polizia chiede aiuto (1974)

Ďalší Dellamanov film, ktorý je silný po obsahovej stránke a pozerať naňho, nie je veľmi príjemné. Svižne odsýpa a divák sa dokáže rýchlo ponoriť do zamotaného deja.

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Výborná záležitosť. Dellamano spolu s Morriconem spravili pútavý thiller, ktorý má možno trochu pomaľší rozjazd a dovolí divákovi, aby mohol konšpirovať spolu s postavami pri zisťovaní, kto by to mohol byť. Vrážd nie je pomnoho, skôr sú ojedinelé, ale za to sú zapamätaľné...

Mys hrůzy (1962)

Videla som oba filmy a dokoca čítala knihu. Tá je v oboch prípadoch adaptovaná veľmi voľne, hoci by sa dali nájsť spoločné črty. Mňa osobne oveľa viac oslovil Scorseseho remake.

Simpsonovi - Krycí jméno Donnie Špekoun (2010) (epizoda)

Pocta Donniemu Brascovi, alebo celkovo gangsterkám a ja to žeru, zaujímavé osudy Tlustého Tonyho, ale počkať... Tony už nie je tým Tonym akým býval, no čo už stane sa. Homer Simpson ako infiltrátor do gangu proste nemá chybu, alebo má? A navyše, Tonyho gang naberá ľudí raketovou rýchlosťou :)