La residencia (1969)

Internátne filmy ma bavia. Možno sa tým inšpiroval Argento? Ktovie. Každopádne gotická atmosféra zaujímavá. Občas to má také svoje psycho momenty. Páčila sa mi práca s postavami.

Il diavolo nel cervello (1972)

Nie je to ani giallo ani to druhé,  skôr mi to pripomína nejakú Aghatu Christie a Whodunit detektívku. Pozoruhodná rodinka na panstve a nejaká milostná aférka. Do toho samozrejme zasiahne vražda a okolo sa motá jedno pofidérne dieťa... Nuž čo s tým? Vznikne z toho celkom dopohody filmeček, ale tá nekvalita. Nejaká VHS niečo kvalita až z toho bolia oči. Morricone odviedol kvalitnú robotu :)

La notte dei dannati (1971)

celkom príjemná žárnovka, ktorá neprináša nič inovatívne, len sa na to celkom dobre pozerá a Brice je vo svojej úlohe celkom fajn. Občas mi tá jeho manželka liezla na nervy. Hudobne fajne spracované. Má to všetko,čo si od tohto typu filmíku želať. A zas sa mi potvrdzuje, že  na kieho ďasa by chcel niekto bývať na hrade.

MacGyver - Pro lásku a pro peníze (1987) (epizoda)

kalifronské Československo a prečo nie? Poriadne retríčko. Tieto časti ma voľakedy asi bavili najviac. Udržiavali si takú svoju dávku naivity, ktorá bola súčasťou macgyverovskej fabuly. Tuná patrí asi k najlegendárnejším z pochopiteľného dôvodu zasadenia do "Českosloveska" kde sa používala dokonca aj čeština (samozrejme vo svojej omedzenej podobe).

Il medaglione insanguinato (1975)

Celkom slušivý Dallamano. 70tky priali okultným hororíčkom štýlu Exorcista či Omen. Sugestívny snový filmík. V zásade nie je príliš desivý, ale atmosféru má poriadnu. Je to otrepané téma, ale pozerá sa an to dobre.

Enigma rosso (1978)

Má to všetky atribúty Dallamanovej tvorby, i keď je uvedený len ako scenárista, je to tam. Pekne to šlape. A ešte k tomun opäť Fabio Testi, ktorý je opäť fajnej. I keď možno Solange sa mi páčilo o niečo viac, tak je to na podobnej úrovni

Un posto ideale per uccidere (1971)

Asi je to fajn, ale bude to filmik, ktorý si príliš nebudem pamätať, taký celkom obyčajné thilleroniečo. Celkom oceňujem narážku na absurdné zákony. Ale Giallo to teda není. Nuž, ale čo je celkom slušivá záležitosť je hudba.

Francesca (2015)

To je proste, keď máte tak radi giallo, že si jedno sami rozhodnete natočiť. Podivné creepy decko-check, tajomné priestory-check, maskovaný vraždeník-check. A to rozhodne nesmiem zabudnúť na tradičné pitíčko to tam taktiež nemôže chýbať. Oh ako by sa dalo zabudnúť na giallo knížku? Niekto ju tam musí mať. A proč ne, tu by sa tak krásne hralo bingo. Myslím, že v 70tkach by rýchlo zapadlo prachom, ale teraz je to také docela vpohode retríčko.

Spasmo (1974)

Priznám, že prekvapenie. Miestami mi to prišlo mimoriadne moderne a nadčasovo. Nemala som dojem, že pozerám nejaký "starý" film. Lenzi sa skutočne predviedol. A nič nie je také ako sa môže zdať :)