Meg 2: Příkop (2023)

Ak som jednotke naparil dve hviezdičky, tak tu by som mohol dať tak maximálne jeden a pol. Ono by sa to kľudne mohlo volať aj Sharknado 7, lebo je to takmer rovnaká chujovina. Rozdiel je len v tom, že táto blbosť stala možno tak 10 krát viac.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Poznáte ten pocit, keď sedíte na záchode a máte vytlačiť tak veľké hovno, že nakoniec to nedáte a odídete naprázdno? Tak toto je niečo podobné, komentár o tom aká veľká srágora je ďalší z nekonečnej rady fast and furious by zaberal celú rolku toaletného papieru, keby som ho písal ručne a tak to radšej predom vzdávam. No a prečo teda až dve hviezdičky? Asi preto, že už po deviatej časti som šiel do toho s vedomím, že je to žáner fantasy /komédia a vlastne ma celkom bavilo sledovať všetky tie WTF momenty a diviť sa kam až sa hranice reality dokážu posunúť.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Štvrté pokračovanie najlepšieho zabijaka v galaxii a zrejme jediného človeka na svete, ktorý by sa dokázal postaviť aj Chuckovi Norrisovi a prežiť jeho kop s otočkou ma v sebe pridanú hodnotu a tou je kopa veci, ktoré môžete počas jeho dobrodružstva robiť. Tak napríklad môžete skúsiť rátať koľko ľudí John zabije. Ja som skončil u 50ky a potom ma to prestalo baviť, keď som si uvedomil, že do konca ostáva ešte dve tretiny stopáže. Ďalšia vec, ktorú môžete rátať je koľko krát ho prejde auto a aj tak to bez väčšej ujmy prežije, pripadne koľko ráz ho niekto zhodí dole schodmi. John Wick 4 je proste fantasy akčák, kde forma sa povyšuje nad obsah a viac ako realistický prístup je dôležité, aby veci boli super cool, pretože why not, všakže slepý Donnie Yen? ;-) Celé to tak začína pripomínať seriu Fast & furious a pokiaľ v budúcnosti prídu ďalšie pokračovania, ktoré zrejme prídu, keďže bola ohlásená ich produkcia, tak budem psychicky pripravený na možnosť, ze zavítame s Keanom aj do vesmíru, kde bude mať svoju tajnú základňu zmienovana Rada. No ešte predtým ho pár krát z tej vesmírnej stanici zhodila na Zem, čo by ale nemal byt problém. Tri hviezdičky za to, že už v minulom pokračovaní som videl akým smerom sa to uberá a teda vedel som do čoho idem.

DC Liga supermazlíčků (2022)

V krátkej dobe som po sebe pozrel štyri animáky. Luck, Morská príšera, Mimoni 2 a teraz DC Liga superzvierat. Každý jeden by sa dal označiť ako priemerný, nestanú sa kultom, no ani neurazia. DC liga superzvierat nedosahuje čo sa animácie týka takých kvalít ako Mimoni, alebo Morská príšera, no zo všetkých štyroch zmieňovaných je najzábavnejšia a vtipy sú niekedy ozaj vtipné, nie len silené. Čím to je, že Batman, nech už vystupuje hocikde, či už tu, alebo v Lego movie je vždy najlepšia postava? :D

Predátor: Kořist (2022)

Disney pokračuje v remakeoch svojich klasických animákov, po Knihe džunglí, Aladinovi, Levom kráľovi prišla na rad aj Pocahontas. No keďže už pôvodná Pocahontas nedosahovala kvalít predchádzajúcich zmieňovaných titulov, o jej pokračovaní ani nehovorím, tak sa rozhodli ju trochu inovovať a hlavného hrdinu Johna Smitha nahradili Predátorom. Výsledkom je Prey, akýsi Predátor pre deti a mládež, plný nepodarených CGI (áno, narážam na scénu s medveďom, ktorú tu všetci vyzdvihujú do neba) a vyfešákovaných indiánov, z ktorých ani jeden nevie ako držať luk. O serióznosti tohto počinu si divák spraví názor hneď prvú polhodinu, keď idú indiáni loviť leva, ktorý zrejme nemal v Afrike, kde levy žijú co robiť, tak sa rozhodol preplávať Atlantický oceán, aby v Severnej Amerike lovil Komančov. Hlavná hrdinka pôsobí celkovo dojmom zdutej kravy, ktorej sa nechce zbierať bobule ako iných ženám v kmeni, tak pobehuje po horách so svojou dýkou a sekerkou z doby kamennej a za svoj cieľ si vybrala Predátora, medzigalaktického cestovateľa, ktorého druh žije iba pre lov a zabíjanie, no z akéhosi dôvodu vždy keď prídu na Zem, tak im tu každý nakope riť. Mali by sa na túto planétu už radšej vykašľať, lebo keď ich tu vytrieska už aj zhruba 15 ročné dievča, tak by som sa nad svojím statusom lovca začal vážne zamýšľať a radšej prehodnotil kariéru. Je šťastím, že Arnold Schwarzeneger ešte stále žije, lebo by sa musel v hrobe obracať, kam sa táto séria posunula. Na druhej strane by film radšej nemal sledovať, aby sa ozaj nestalo, že by umrel. Aby som ale nebol len kritický, samozrejme sa nájdu aj pozitíva, jedným z nich je napríklad to, že Prey má len 99 minút a netreba trpieť dlho. Za mňa 50% s odretými ušami.

Finch (2021)

Ako Stroskotanec so psom miesto Wilsona zostrojil Číslo 5 žije a šli spolu na road trip... 70%

Princezna (2022)

Vo filme Princezná sa krásna (fakt?), mladá a odhodlaná princezná odmietne vydať za krutého sociopata, s ktorým je zasnúbená. A tak ju zavrú vo veži otcovho hradu. Lenže pomstychtivý nápadnik si začal so zlou 150 centimetrocou princeznou, netušil, že princeznú odmalička trénovali dvaja kungfu majstri a spravili z nej super smrteľnú bojovníčku, ktorá si to razí dole vežou a zabíja všetko čo jej stojí v ceste, len aby stoj čo stoj zachránila svoju rodinu, kráľovstvo a ukázala svojmu kráľovskému otcovi, že ako bojovníčka ma väčšie gule ako on. Nikdy ma neprestane udivovať, že štúdia dokážu na takéto kinematografické skvosty vyhadzovať peniaze. To tam ozaj nik nečíta scenáre k týmto srágorám?

Všechno, všude, najednou (2022)

Je to skôr na 4*, ale to množstvo originálnych nápadov a scén, ktoré vám nevyšumia z hlavy ani na druhý deň, tá miestami absolútna bizarnosť, keď si hovoríte, že tvorcovia museli byť úplne zhúlení, keď toto vymýšľali ma núti prižmúriť oči a napariť tomu aj piatu hviezdu. Chápem ale aj ľudí, ktorý toto ohodnotila ako odpad, lebo rozhodne to neni mainstream a nemusí to sadnúť každému.

Ztracené město (2022)

Nenadchne, neurazí, priemerná jednohubka na víkendové dopoludnie.