kralMiroslav

Slovensko

LinkedIn: kralMiroslav

• 14.11.2019  13:30
    Robin Hood (2018)

Bol som schopný to pozerať cca 15 minút. Otrasný scenár, réžia a hudba. Ako už ktosi spomenul vo svojom komentári, scenáristi boli asi na nejakom výpredaji filmových scenárov a spravili nesúrodý zlepenec, ktorý spájal s Robinom Hoodom len názov filmu a mená postáv. Tých pár minút, čo som film sledoval, mi evokovalo Zorra s Banderasom a Hopkinsom. Je to slabé, slabé, slabé.

• 25.12.2019  23:52

Určite je to pozerateľné. Film má dobré tempo, nemá hluché miesta. Niekedy sú prechody medzi scénami skratkovité a hudba mohla byť o niečo lepšia. Hlavný hrdina mi občas pripomínal Dolpha Lundgrena. Baba Jaga mohla byť aj škaredšia, mohli si zobrať vzor z Mrázika. Tak má vyzerať správna Baba Jaga. Vasilisa sa mi páčila, dobrý výber.

• 30.12.2019  15:06

Niekto už v komentároch spomenul, že nechápe prečo bol tento film natočený a že tento film je zbytočný. Pripájam sa k tomuto názoru. Pripadalo mi to, akoby niekto dostal za úlohu minúť peniaze na nejaký film. Tak angažovali scenáristov, tí si sadli, zobrali pôvodný western "Sedem statočných" a začali vyberať. Tak toto ponecháme, toto mierne pozmeníme, sem dáme guľomet atď. Aj réžia pôsobí ako zlátanina jednotlivých scén. Dopozeral som to len preto, aby som mohol k filmu napísať komentár a varovať divákov pred jeho pozeraním. Ja si ho už určite nepozriem.

• 30.12.2019  14:54

Označil by som tento film ako rodinný a mierne romantický. Dej nie je veľmi komplikovaný a nemá žiadne dramatické momenty ale ani hluché miesta. Postavy nemajú zložité charaktery, herecké výkony sú veľmi slušné a aj réžia je dobrá.Je to príjemný film a určite je pozerateľný.

• 25.10.2019  19:38
    Lovci odpadu (TV seriál) (2011)

Drew Pritchard, obchodník so starožitnosťami a dekoratívnymi predmetmi, so svojim pomocníkom (a bývalým spolužiakom) Tee-om navštevujú šľachtické sídla, divadlá, rôzne múzeá, niekedy aj blšie trhy vo Francúzsku. Drew sa pritom drží jednoduchého pravidla „kupujem, čo sa mi páči“ (ak je dobrá cena). Mne osobne sa páči atmosféra, ktorú vo mne tento seriál vzbudzuje. Z jednotlivých dielov vyžaruje britský pokoj a pohoda. Než sa Drew a Tee dostanú do cieľa, divák sa dve-tri minútky kochá pri záberoch kamery na usporiadané políčka, pokosené lúky a malebné mestečká. Potom chlapci dorazia do nejakého šľachtického sídla s krásnou záhradou. Potrasú si s majiteľom ruky a ten ich pozve ďalej do svojho kráľovstva. Pri prehliadke interiéru Drew nezabudne pochváliť hostiteľov vkus a občas skúsi niečo kúpiť, skoro vždy bezvýsledne. Potom sa presunú do nejakých priestorov, kde majiteľ skladuje nepoužívané veci. A tu sa začína to podstatné, Drew sa snaží všetko pozrieť a keď ho niečo zaujme, tak dá majiteľovi ponuku. Ak sa dohodnú, vec putuje do dodávky. Väčšinou ide o starý nábytok, kreslá, zrkadlá a podobne. No videl som už Drewa kupovať aj staré priemyselné lampy, továrenské stoličky, továrenské vozíky a nádoby na roztavený kov. Ak ide o niečo historicky cenné, tak Drewova manželka Rebecca sa snaží nájsť k danému predmetu viac informácií. Pre Drewa pracujú aj Carl a Gavin, ktorí robia menej náročné opravy a výmenu kabeláže. Pri náročnejšom reštaurovaní nábytku spolupracujú s Craigom a Alexom. Občas priebeh opráv a reštaurovania aj v priebehu 2-3 minút ukážu, aby mal divák predstavu, čo všetko treba urobiť. Aj to sa mi na tomto seriáli páči. Zaujímavosti: Vo februári 2018 sa stal Drew Pritchard jedným z účastníkov bitky v krčme Liverpool Arms, za čo dostal zákaz vstupu do 44 krčiem a barov v grófstve Conwy.

• 25.10.2019  19:37
    Hledači pokladů (TV pořad) (2010)

Tento seriál na History Channel mám momentálne asi najradšej. Dvaja chlapíci, Mike Wolfe (vyšší) a Frank Fritz (nižší), putujú v dodávke po Spojených štátoch a hľadajú poklady. Nie sú to drahokamy ani zlato a ani soľ, ktorá je nad zlato. V ich očiach je pokladom všetko, čo je staré ale čo pre niekoho má stále svoju cenu. Sú to staré motorky, bicykle, náhradné diely, staré hračky, kované ploty, staré svietidlá, atď. Až má občas fascinuje o čo všetko majú ľudia záujem. Raz na jednej farme kúpili storočné rifle za sto dolárov. Občas idú naslepo ale väčšinou dostanú od svojej spolupracovníčky Danielle tip na niekoho, kto sa potrebuje zbaviť časti nahromadených vecí. Mike s Frankom lozia po povalách, prehľadávajú skládky a s predávajúcimi si vedia vytvoriť priam kamarátsky vzťah. Sú zvedaví, ako sa ľudia dopracovali k svojej zbierke, zaujíma ich aj história vecí, ktoré kupujú. Ja to pozerám hlavne preto, lebo si cením šikovnosť a zručnosť ľudí, ktorá je v starých veciach ukrytá. Keď vidím funkčné autíčko na kľúčik staré 60-70 rokov, tak musím obdivovať ľudí, ktorí ho navrhli a vyrobili.

• 25.10.2019  19:42
    Mistři zastavárny (TV pořad) (2009)

Hvězdy zastavárny je jeden z mojich obľúbených seriálov na History Channel. Je to v podstate reality show so štyrmi hlavnými aktérmi. Bohužiaľ dnes sú už lem traja, starý pán v júni 2018 zomrel. Pozerám to hlavne preto, že sa v jednotlivých dieloch objavujú rôzne zaujímavé predmety. Od merača sklonu železničnej trate, cez nepálsky guľomet, samurajské meče, poľské bábiky, zbierku platní Beatles až po gigantické lego stavebnice. A vždy sa k danému predmetu niečo dozviem. Rick je hotová chodiaca encyklopédia no ani on nevie všetko a preto majú poruke kopec expertov, ktorých si volajú, keď potrebujú poradiť. Medzi mojich obľúbencov patria Johny, Jesee a Rebecca. Najradšej mám Rebeccu, má krásny úsmev a vie toho veľa o starých knihách a dokumentoch. Jesee je odborník na strunové hudobné nástroje, volajú ho najčastejšie kvôli gitarám. Johnny je expert na staré hračky, v jednej epizóde zložil zo stavebníc obrovský raketoplán a asi dvojmetrovú lietadlovú loď, len aby zistili, či predávajúci má v stavebniciach všetky diely. To skladanie stavebnice bolo samozrejme zostrihané, to by asi zaplnilo niekoľko dielov. Dobrý komentár: Rangifer

• 25.12.2019  13:10

Nie je to úplne zlé ale ani to nie je bohvieako dobré. Dve postavy mi pripadali hrané normálne, mlynár a Eliška. Ostatné postavy boli viac či menej prehrávané ale len pri čertíkovi mi to prišlo ako vhodné. Niektoré scény boli nevydarené, hlavne scéna, kde boli vodník a čertík premenení na princezné. Niektoré pesničky boli vydarené, hudba celkovo je ale nevýrazná. Z môjho pohľadu je táto rozprávka pozerateľný priemer.

• 25.10.2019  19:46
    Duna (1984)

Je to už dávnejšie, čo som film videl. Bola to tá najkratšia verzia. Tempo filmu a celková atmosféra zodpovedá knižnej predlohe. Určite k lepšiemu vnímaniu filmu pomôže, ak má divák prečítanú aj knihu. Bez toho mu môžu byť niektoré časti nejasné. Herecké obsadenie je veľmi kvalitné a aj výkony hercov sú na úrovni. V čase zhliadnutia filmu som nevedel, kto je to Sting, takže až dodatočne oceňujem jeho herecký výkon. Vôbec nie je vidno, že je neherec. Páčili sa mi záverečné titulky, na pozadí až mystickej hudby postupne ukazovali jednotlivých hercov. Titulky som dopozeral až do konca, ani mi nenapadlo, že by som to mal vypnúť. Pri skutočne dobrých filmoch sú aj titulky jeho súčasťou a dosť mi vadí, keď ich v televízii strihnú.

• 25.10.2019  19:44
    Con amore (1976)

Film bol natočený podľa knihy Krystyny Berwinskej (vyšla v roku 1974). Tá použila pri písaní zaujímavý štýl, každá kapitola je písaná z pohľadu jednej z hlavných postáv. Film som videl koncom sedemdesiatych rokov ako tínedžer a vtedy by som mu dal určite päť hviezdičiek. Odvtedy som film nevidel, možno by som mu teraz maximálne hodnotenie nedal. No je to film pre tínedžerov, tak sa budem držať môjho prvého dojmu.