Pán profesor - Adoptívna rodina (2022) (epizoda)

Jeden z lepších dielov štvrtej série. Trochu skratkovitý dej, ale to je pochopiteľné, vzhľadom na vymedzený kratší čas. Opäť skvelá sprievodná hudba.

Billy kupuje Brooklyn (2021) (pořad)

Je to celkom zábavný program o tom ako prostredníctvom Billyho obchodu so starožitnosťami menia zaujímavé veci svojich majiteľov. Majiteľ A napríklad donesie krásny starožitný hvezdársky ďalekohľad, Billy ho kúpi a predá chlapíkovi B, o ktorom vie, že niečo podobné hľadal. Občas Billy niečo objaví aj sám (miniauto Vespa, boombox), dá to zreštaurovať a predá. Je to zábavné a poučné, divák sa všeličo dozvie z histórie predávaných vecí. Odporúčam.

Pán profesor - Aktivistka (2021) (epizoda)

Jeden z lepších dielov. Dej mal dobré tempo a praktický nemal hluché miesta. Na malom časovom priestore autori nastolili hneď niekoľko problémov. Pomoc sociálne slabým, študentka zaľúbená do učiteľa, rebélia mladých. Výsledný dojem bol ale veľmi dobrý.

Pán profesor - Brat (2021) (epizoda)

Tento diel tvorcom skutočne vyšiel. Skvele som sa bavil. Záver ma zasa trochu rozcítil. Opäť výborná hudobná stránka, klobúk dole. Skvelí hlavní predstavitelia, Marcinková, Luknár, Maštalír, ku ktorým sa v tejto epizóde pridala Studenková. Celkom dobrý výkon podal aj herec s mentálnym hendikepom. Určite by sa dali nájsť chybičky ale dal som všetky hviezdičky za celkový dojem, ktorý tento diel u mňa vyvolal.

Pán profesor - Syndróm (2021) (epizoda)

Po pár slabších dieloch opäť jeden z tých lepších, aj s morálnym posolstvom. Už sa opakujem ale nedá mi nespomenúť hudobnú stránku seriálu, ktorá bola znovu skvelá a s ňou šiel ruka v ruke aj strih. Tie hudobné kulisy sú na Oscara. Ešte by som rád spomenul Vojtěcha Kotka. Nie je uvedený v titulkoch, no hrá dosť podstatnú postavu v tejto sérii a hrá veľmi dobre.

Pán profesor - Večný študent (2021) (epizoda)

Súhlasím, že tento seriál má skvelú hudobnú stránku. V tejto epizóde dokonca zazneli aj moji obľúbenci AC-DC a Gabika Marcinková zbíjačkou vybúrala do steny dieru za tónov Highway to Hell! Celkovo mi ale tento diel prišiel kostrbatý a prekomplikovaný. Akoby scenáristi mali menšiu tvorivú krízu.

Pán profesor - Výprask (2021) (epizoda)

Na slovenské pomery veľmi dobrý seriál. Hlavne kvalitný scenár, s ohľadom na to, že ide o seriál. Kvalitu zvyšuje aj hudba, skutočne veľmi dobre zvolené piesne k niektorým scénam. Réžii niet zatiaľ čo vytknúť. Dobré herecké výkony. Gabriela Marcinková je "na spapanie", Maštalír je celkom dobrý, občas ale prehráva. Luknár hrá riaditeľa s gustom, mám dojem, že si tú postavu vyslovene užíva. V tejto epizóde ale v poslednom svojom výstupe pôsobil trochu nevierohodne.

Udeľovanie štátnych vyznamenaní (2021) (pořad)

Nechápem, ako sa tak rýchlo tento program dostal do ČSFD. Ani nie hodinu po odvysielaní. Okrem toho si myslím, že takýto typ programu do ČSFD nepatrí. Tu by mali byť programy, ktoré môže vidieť divák aj inokedy, o niekoľko rokov. To by sem mohli dávať aj futbalové zápasy z EURO. Mám dojem, že niekto ho sem dal len preto, aby sa vyzúril na pani prezidentke a Čekanovi.

Five Star Christmas (2020) (TV film)

Jeden z tých lepších vianočných romantických filmov. Apanatschi veľmi príhodne charakterizoval herecké výkony hlavných predstaviteľov ako „skupinovú chémiu“. Tri a pol hviezdičky.