Pán profesor - Adoptívna rodina (2022) (epizoda)

Jeden z lepších dielov štvrtej série. Trochu skratkovitý dej, ale to je pochopiteľné, vzhľadom na vymedzený kratší čas. Opäť skvelá sprievodná hudba.

Hlídací psi (2012) (pořad)

Rád pozerám podobné programy a tento má nespornú kvalitu. Posledné série majú spravidla dve dejové linky. Vedľajšia je o tom, ako vyrobia zo starého niečo nové, napríklad zo starých strešných rámov zhotovili masívny stôl vhodný trebárs do reštaurácie. Hlavná dejová linka ukazuje, ako z budov určených na búranie demontujú všetko, čo sa dá ešte použiť. Krásne vitrážové okná, dvere, obklady, podlahy, zábradlia alebo nábytok takto dostanú šancu na nový život. Z môjho pohľadu to vnímam aj ako poctu ľuďom, ktorí svojho času vložili svoju energiu a kumšt do výroby vecí zachránených pred zdemolovaním alebo zošrotovaním..

Warrior (2011)

Scenár má niekoľko zjednodušení a pár klišovitých momentov ale ako celok je film veľmi, veľmi silný. Ešte aj záverečné titulky som dopozeral do konca.

Christmas at Maple Creek (2020) (TV film)

Podpriemerný vianočný film, ktorý som ani nedopozeral, a to sa mi často nestáva. Nič ma na ňom nezaujalo, ani dej, ani herci, ani hudba, ...

Hearts of Winter (2020) (TV film)

Nedopozeral som, a to sa mi často nestáva. Vôbec ma ten film ničím neoslovil, ani scenárom, ani hercami, ani hudbou.

Window Wonderland (2013) (TV film)

Pozerateľný romantický vianočný film. Slušná remeselná filmárska práca, počnúc hereckými výkonmi cez scenár, hudbu až po réžiu. V kategórii romantických vianočných filmov by som tento zaradil medzi horných 10-15%.

Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Celkom pozerateľný vianočný film. Pre mňa je pozerateľný (aj opakovane) hlavne kvôli Kelli Williamsovej, ktorú som si prvý krát všimol v seriáli Klamári. Zaradil by som tento film k horným dvadsiatim percentám vianočných filmov.

Koruna k Vánocům (2015) (TV film)

Celkom pozerateľný vianočný film. Hlavná predstaviteľka občas trochu prehrávala, ale ostatné herecké výkony boli veľmi slušné, dokonca to nekazil ani slovenský dabing. A celkom dobrá hudba. Zaradil by som tento film k horným dvadsiatim percentám vianočných filmov.

Billy kupuje Brooklyn (2021) (pořad)

Je to celkom zábavný program o tom ako prostredníctvom Billyho obchodu so starožitnosťami menia zaujímavé veci svojich majiteľov. Majiteľ A napríklad donesie krásny starožitný hvezdársky ďalekohľad, Billy ho kúpi a predá chlapíkovi B, o ktorom vie, že niečo podobné hľadal. Občas Billy niečo objaví aj sám (miniauto Vespa, boombox), dá to zreštaurovať a predá. Je to zábavné a poučné, divák sa všeličo dozvie z histórie predávaných vecí. Odporúčam.