PetrJulian

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 24.7.2017  22:34
    Tři v tom (divadelní záznam) (1981)

Tak už vím, co je to comedie dell'arte. Příště si to rád nechám ujít. Že zrovna tohle patří k "nejslavnějším inscenacím v historii Činoherního klubu", to se ani nechce věřit. I když je fakt, že druhá půlka už byla lepší, ale chtělo to výdrž, když jsem měl hodně dlouho nutkání nedodívat se.

• 25.6.2017  17:47
    Zločin a trest (divadelní záznam) (1992)

Děkuji ČT, že to konečně odvysílala. Přesto to hodnotím jako jeden z nejmizernějších záznamů divadelní inscenace. Na vině je snad otřesné ozvučení (?], kdy minimálně třetinu dialogů nebylo vůbec rozumět, zbytek jen s extrémně zesíleným zvukem. Byť by byly výkony herců sebelepší, z takového divadla člověk nemá nic.

• 12.7.2016  22:12
    Kojak: Osudná chyba (TV film) (1991)

Moje první setkání s Kojakem, z původních kratších seriálových dílů jsem neviděl ani jeden. I když jde o divácky vděčné kriminální téma, nějak extra mne to neoslovilo. Chtělo by to svižnější zpracování. Hodinu a půl otázek a konverzací policejního inspektora, aniž by se vlastně něco dělo (až na jednu akčnější scénu v závěrečné části). Takhle bude vypadat každý celovečerák s Kojakem? Pokud ano, je to špatně. Proč na stejném principu postavený Columbo, tedy že vrah je znám od počátku a sledujeme postup jeho dopadení (v případě Columba jsme navíc přímo svědky zločinu, nejen jeho výsledku), je o dvě třídy lepší než Kojak? Proč je Hercule Poirot nebo Miss Marple ještě o další třídu lepší? V čem je ten rozdíl, že Kojak vyčpěl a ostatní zmíněné ne? Možná na to přijdu po několika dalších celovečerácích. Pokud je ovšem vydržím sledovat do konce.

• 3.4.2016  20:36
    Sedm kilo pro Králíčka (TV film) (1979)

Nestojí za další shlédnutí. Hlavně mi ale vadilo opravdu laciné tv zpracování a především kamera. To snad kameraman pohyboval kamerou nebo co? Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že se předměty na pozadí (nábytek, stěny apod.) kývaly (a určitě to nebyla chyba televizoru). Pozoroval jsem to tak ve třetině stopáže.

• 9.2.2016  22:29

Jednou stačilo. Proč musí všude být hudba? Třetinu stopáže filmu zabraly ne příliš extra písně a hudba zněla i do dialogů! Buď měli udělat pohádku nebo muzikál! Aneb jak už tu někdo napsal - klasický průměrný animák od Disnyeho. Nebýt pár opravdu vtipných věcí, ještě bych jednu hvězdu ubral. Zkrátka: po nějaké době snadno zapomentulné dílko.

• 17.11.2015  15:15
    Proces (divadelní záznam) (2013)

Převést Kafku na divadelní prkna není lehké. Herecké výkony oceňuji - zvláště za schopnost herců naučit se bez chyb náročné, skoro až filozofické texty, někdy s dlouhými monology. Přesto - Kafka asi není to, co bych si chtěl opakovaně připomínat.

• 24.10.2015  20:19
    Na útěku (divadelní záznam) (2012)

Až se stydím, že jsem to měl dva roky nahrané v počítači z televizního uvedení, než jsem se na to konečně podíval! Inu, myslel jsem si a priori, že když tam hrají jen dvě herečky, že to bude docela nuda, ale byl jsem příjemně překvapen!

• 24.10.2015  19:56

Oproti stařičkému seriálu velké zklamání. Pokud se na film bude dívat někdo, kdo nikdy ani nepřičichl k Rychlým šípům a nic o nich neví, tak se s takovouto filmovou "partou" ani nemůže ztotožnit.

• 25.8.2015  18:51

Teprve druhá půlka filmu stojí za to, tu první polovinu jsem se nějak nechytal - zasmál jsem se jen jednou, ten anglický suchý humor mě poněkud míjel. Pak se to ale rozjede naplno.

• 9.8.2015  16:59

Zaujal mne Václav Neckář zpívající v ději písně. Odteď už budu navždy vědět, že Láska má je původně píseň z filmu :-)

• 9.8.2015  16:56

I přes pár vtipných situací a dialogů celkově film, který už značně ohlodal zub času.

• 5.8.2015  22:19

Proč máte snad u všech filmů uvedený jiný rok vzniku než je v titulcích? Co je na titulcích, to platí! Rok výroby je podle závěrečných titulků 1997!!!

• 28.7.2015  21:36

Tak jsem díky CS filmu viděl konečně i tuto nijak často vysílanou pohádku (kdy naposledy byla k vidění na neplacené tv?). Nevím, proč se tolik nelíbí. Já naopak oceňuji příběhy s ponurým dějem, kdy ne vždy končí všechno dobře. Viz třeba pohádky bratří Grimmů. Ty taky nemají ti, co zde hodnotí nízko, rádi?

• 31.5.2015  18:44
    Johanka z Arku (divadelní záznam) (2003)

Asi nejméně povedený český muzikál nové doby. Hudba nezapamatovatelná, nemelodická, nelíbila se mi výprava, vůbec všechny ty divadelní novoty. Jedna hvězda jen za pěvecké výkony. České rádobymuzikály jsou vůbec specifická věc, málokterý je povedený. Ovšem v 90. letech a v prvním desetiletí tohoto století jich bylo jako hub po dešti, a přiznejme si, kolik jich nám utkvělo v paměti? Kde je ona melodičnost A. L. Webera? Z Jesus Christ Superstar si člověk pamatuje skoro vše, Weber stvořil aspoň jednu zapamatovatelnou píseň i v takové ptákovině jako Cats, i jeho Fantom opery a dokonce Aspects of Love mají něco pěkného. Ale tohle? Je to nezpěvné, obdivuju, že to ti herci vůbec uzpívali. Soukup tvoří k filmům pěknou hudbu, ale muzikály neumí.

• 31.5.2015  16:29

Jestli jsem kdysi jiný díl Poirota označil za nejhorší, pak tenhle "celovečerák" ho ještě trumfnul. Špatný scénář, špatná kamera, děsná režie, hudba, která nevhodně podkreslovala dialogy (!), hned ze začátku jsem se ztrácel v postavách (naštěstí většina z nich nebyla důležitá), prostě vše. Závěr byl sice brilantní, ale kvůli 20 minutám přetrpět předchozích 70? Napodruhé už ne!

• 21.4.2015  22:26
    Balada pro banditu (divadelní záznam) (2012)

Hudba z 90% nádherná, no inscenace nádherná jen ze zbylých deseti :D Holt, opět výsledek toho, když se moderní divadlo snaží moderně dělat (skoro)klasiku...

• 27.2.2015  10:18

Jediné, co mi více vadilo, byla scéna, kdy sebevrah skočil pod MOTORÁČEK. Jel někdy scénárista motoráčkem? Nedovedu si představit, že by se někomu podařilo nechat se přejet takovýmto vláčkem. Leda by byl na takovém místě, kde ho strojvedoucí uvidí, až už je pozdě. Ale i to je přitažené za vlasy. Ale pro některé nesmírně vtipné situace hodnotím i tak vysoko.

• 25.2.2015  10:16
    Horem pádem (2004)

To, že tento film obdržel hned ČTYŘI ocenění Českého lva, je pro mne navždy důkazem zbytečnosti těchto cen a ztráty důvěry v ty, kdo se na nich podílejí hodnocením. Ale to je z jiného soudku, teď k samotnému filmu. Prvních 45 minut tohoto filmu, který mch. nemůže být v televizi vysílán před 22. hodinou, jsem doslova protrpěl a vydržel jen proto, abych mohl napsat objektivní hodnocení. Nač bych ho psal k filmu, který jsem neviděl celý, že. Pro MNE osobně je zde skoro vše špatně. Jsou zde různé komentáře, někdo se dokonce s postavami nebo situacemi identifikuje, já teda ne. A to byl asi hlavní problém při sledování filmu. Prostě se nepohybuju ani nevyhledávám společnost, kde někdo 10x za jednu větu řekne sprosté slovo. I když to by se ještě dalo skousnout. Ale jednání postav, vůbec scénář a příběh samotný, to mne ničím neoslovilo. Za pár dní snad už ani nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Všechno dorazila protivná kamera a nezvyklý formát filmu (aspoň teda v televizi se na začátku pořadu posunul formát na nějaký ořez s obrazem uprostřed obrazovky, takže všude okolo byly černé pruhy. Na 22'' TV opravdu podívaná! To to fakt bylo takhle natočeno?). SUMA: napodruhé ztráta času.

• 1.2.2015  22:43

Hodnotil bych za pět (teda hvězdiček), ale mám výhrady k dialogům. Postavy mluvily občas hodně divně a hlavně Janu Kačerovi jsem stěží rozuměl, chvílemi vůbec. Což jaksi to vnímání filmu ovlivní, bohužel.

• 14.1.2015  22:51

Než se film rozjel v těch správných kolejích, chvíli to trvalo - bohužel delší chvíli, asi tak půl hodiny. Zbytek pak už nestačil k tomu, aby film povýšil do nadprůměrna. Škoda, potenciál byl ohromný.

• 21.9.2014  22:31
    Diktátor (1940)

"Nařiďte Schulzovi, ať zastaví pronásledování Židů. Aspoň do doby, než nám Epstein poskytne půjčku." Dnes už se asi nikdo nedozví, jestli tento film za svého života viděl samotný Hitler, ale asi ne.

• 1.9.2014  23:25
    Dům na nebesích (divadelní záznam) (1984)

V titulcích je uveden rok záznamu 1984! Nikoli 1980! Opravte si to!

• 30.3.2014  18:41
    Chobotnička (1983)

V tomto dílu se mi velmi líbila hudba - jak ve filmu samotném, tak titulní píseň, opravdu moc pěkná.

• 30.3.2014  18:37
    Zlaté oko (1995)

Jedinou výhradu mám k ženskému záporákovi - Janssen se mi zdá, že až přehrávala. Jinak ale standardní, tzn. vynikající, bondovka.

• 18.3.2014  10:03

První půlka byla dost nudná, takže ani dobře pojatý závěr to nezachrání. Proč navíc musí být skoro pokaždé takový zmatek v postavách, kdy se v tom člověk ztrácí hned od začátku?

• 17.2.2014  22:07

Standardní nadprůměrná bondovka, a taky nadprůměrně vtipná. Zvláště honička v autech je jedna z nejlepších a lyže a motorka v bobové dráze se taky nevidí každý den. Skvělé! A ta hudba... inu Bill Conti, génius.

• 10.2.2014  22:29

Nejnekonzistentnější Poirot z těch, které jsem zatím viděl. Neseděla mi kamera, neseděla mi režie, Poirot používá čím dál víc francouzských výrazů (nesnáším francouzštinu!), Suchet se pitvoří, brzy jsem začal mít zmatek v postavách, v dabingu všichni herci špatně vyslovovali jméno Evelyn a celý příběh takový nijaký, nezajímavý. Ztotožňuji se s komentářem uživatele Parlay. Tento díl si příště nechám ujít.

• 31.12.2013  19:50

Bohužel nemůžu jít s hodnocením výš, a to jsem chvílemi uvažoval o dvou hvězdách. Už proto, že jsem se s Harrym nedokázal identifikovat. Opravdu jsou všichni muži takoví jako tato postava? Já jsem teda tyto věci prožíval jinak, a z tohoto úhlu se na to musím dívat. Co ostatní vychvalují, je pro mne jen místy vtipná ptákovina.

• 26.12.2013  19:20

Já to vidím jako moderní pohádku s ekologickým podtextem.

• 23.12.2013  23:42

Nemůžu si pomoct, ale tento díl mi nijak nesedl. Dokonce jsem během sledování chvíli podřimoval. Když jsem se probral, nemohl jsem tomu konci jaksi přijít na chuť. Holt, i to se stává.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8