• Fantasy

XO, Kitty - TBH (2023) (epizoda)

Škoda, že viem ako to skončí, pretože myslím, že inak by som na konci bola nesmierne prekvapená.

XO, Kitty - TGIF (2023) (epizoda)

Z nejakého dôvodu to dáva zmysel a hoci som z odhalenia v tejto epizóde prekvapená, dokonalo to do seba zapadá.

XO, Kitty - XO (2023) (epizoda)

Hviezdička dole v podstate iba za to, že ju otec bez váhania pustil do Južnej Kórei.

Our Skyy - Episode 10 (2023) (epizoda)

Na tieto dve epizódy som sa tešila asi najviac, pretože do postáv Tinna a Guna som sa zamilovala už v prvých desiatich minútach My school president. Mala som vysoké očakávania a ešte pred tým ako sa ku mne dostali spoilery, aj množstvo otázok o spracovaní ich bonusového príbehu. Tvorcovia to ale poňali celkom originálne a prerozprávali ich príbeh odznova s tým rozdielom, že Fourth predstavoval školského prezidenta a Gemini sa pokúšal zachrániť svoj hudobný klub. Teší ma, že vedľajší pár v podobe Por a Tiwson dostali viac priestoru rovnako ako aj fakt, že tie najlepšie scény zostali zachované. Hoci ich miestami stvárňovali iné postavy, stále mali svoje čaro.

Our Skyy - Episode 8 (2023) (epizoda)

Tohto som sa tak trochu obávala, pretože dieťa neveštilo nič dobré. Pre hlavné postavy áno, no pre dej samotný nie. Zostala som príjemne prekvapená, že Jigsawova prítomnosť nerobila nijaké problémy, a že Puenovi a Talayovi naozaj pomohol. Po celý čas som bola zvedavá, či sa objaví jeho matka, no napokon prišlo niečo omnoho lepšie, s čím som teda rozhodne nepočítala, ale bolo to skvelé. Zatiaľ najlepšie bonusovvé epizódy z celej Our skyy 2.

Our Skyy - Episode 6 (2023) (epizoda)

The Eclipse si ma svoju napínavou a mysterióznou zápletkou v prostredí strednej školy a niečo podobné som očakávala aj od týchto dvoch bonusových epizód. Dej sa zameral na povahy dvoch hlavných postáv, z čoho mohlo vzniknúť niečo naozaj dobré, no tak trochu sa to nepodarilo. Opakovalo sa to isté dookola až po Akkovu oslavu, ktorá skončila veľkým prekvapením. Takisto som milovala scénu, kde sa ráno oba páry stretli a snažili sa tváriť, že sa nič nestalo. Na konci môžeme počuť nádhernú pesničku.

Our Skyy - Episode 2 (2023) (epizoda)

Never let me go považujem za úžasné dielo, rozprávajúce o láske dvoch chlapcov z dvoch odlišných sociálnych vrstiev. Páči sa mi, že tieto dve epizódy poukázali na to ako sa Palm svojpomocne vypracoval a dostal na úplne novú životnú úroveň. Na druhej strane sa dej tak trochu otočil a z reality sa stala fantázia, v ktorej vidíme Palma a Nuenga v minulom živote. Ich pozície sa otočili, no zároveň zostali rovnaké. Obaja si uvedomujú, čo sa stalo a potrebujú sa dostať späť. Nečakala som, že sa bonus k NVLMG bude odohrávať práve takto, no myslím, že zámerom tvorcov bolo, aby sme boli prekvapení, takže za seba môžem povedať, že sa im to naozaj podarilo. Dve epizódy neponúkajú priestor pre rozsiahly dej, no myslím, že nič viac potrebné ani nie je.

Trigun Stampede (2023) (seriál)

Nevidela som pôvodné anime a ani nečítala mangu, no cez letné prázdniny sa k tomu bez pochýb dostanem, pretože príbeh ma nesmierne zaujal a dvojica Vash a Wolfwood si ma okamžite získala.

Trigun Stampede - Hungry! (2023) (epizoda)

,,Stempede, this is a man who can kill with a smile on his face." ,,I don't think so." ,,Why's that?" ,,I can see it in his eyes." >>>>

Šigacu wa kimi no uso (2014) (seriál)

Keďže som jedna z tých, ktorí si vopred prečítajú obsah posledných epizód, vedela som, do čoho idem. Mala som obrovské očakávanie, pretože mi každý naokolo hovoril, aké je toto anime úžasné, a musím uznať, že mali pravdu. Nebolo úplne topkové, no rozhodne malo niečo do seba. Dve neopätované lásky boli vykreslené nádherne a emócie, ktoré postavy zažívali, boli až bolestivo realistické. Niektoré reakcie mi však prišli až príliš prehnané. Už som si zvykla na to, že v anime je bezvýznamné kričanie celkom bežné, no občas mi naozaj uniká jeho zmysel. Kaori mi spočiatku liezla na nervy, predovšetkým kvôli jej správaniu, no napokon som si našla cestu aj k nej. No a koniec... Ten bol nádherný.