Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Rodinný

Recenze (335)

plakát

Kanon (2006) (seriál) 

Mistrovské dílo. Já nechci starší verzi a tento remake mistrovského díla Kanon srovnávat - oboje jsem si nadmíru užil a prožil. Krásný a perfektně zpracovaný příběh a postavy, nádherná kresba, báječná hudba a atmosféra. Má to vše, včetně vaší pozornosti, citů, srdce, duše... Pohltí vás to. Otevřelo mi to oči, obdobně jako Clannad, Air a další podobná anime. Dovoluji si tvrdit, že tento typ anime mám naprosto nejradši. Radost, smutek, bolest, strach, zármutek, dojetí, nostalgie...Slzy mi tekly z očí snad u každého dílu (začneme-li počítat někdy u desátého). Neexistuje postava, kterou bych si neoblíbil či si k ní nevytvořil jakýkoliv citový vztah. Příběh jsem sice znal už z původní verze, i tak mne zvraty a vývoj dorazil, překvapil. Konečně se cítím zase jako člověk a můžu si vážit života, rodiny, přátel. Děkuji. Děkuji mnohokrát. Mrzí mě, že jsem si dal tak načas a neodhodlal se vyzkoušet tuto dokonalost již dříve. Tohoto hlubokého zážitku však nelituji. Kanon ve mně bude ještě dlouho bloumat, stejně jako další série, které zakotvily v mém srdce. Auu~ Uguu~ Yuuichi, Ayu, Shiori, Nayuki, Makoto, Mai, Sayuri, Akiko, Kitagawo, Kaori, Piro a další... Arigatou gozaimasu.

plakát

Kanon (2002) (seriál) 

Dokonalost. Líbila se mi na tom každá vteřina, včetně starší, ovšem za to nostalgické animace a kresby, jež hodně lidí kritizuje. Adaptace vizuální novely, Key - co víc říct. Krása. Od šestého dílu jsem brečel snad u každého. Skvělý vývoj postav, zvraty, dojetí, smutek, zármutek. Nespočetněkrát jsem byl opravdu překvapen, jelikož některé zvraty jsem vůbec nečekal. Hudba perfektní. Tenhle typ anime mám jednoduše nejradši. Moc se mi líbila taková tajemnost a trochu nadpřirozenosti, která u těchto anime bývá. Dodává to tomu kouzlo. Jestliže má být remake o dost lepší, tak asi budu v sedmém nebi při jeho sledování... a k tomu propadat hlubokému smutku, utápět se v slzách.

plakát

American Horror Story - 1984 (2019) (série) 

1984 se zařadilo mezi mé nejoblíbenější série AHS. Pořádný a krvavý slasher s ze začátku poměrně strašidelnou atmosférou není to jediné, co letošní série nabízí. Nespočet zvratů, perfektní a velmi dojemný příběh, skvělý vývoj postav. Vše. Já nemám slov. 1984 jsem měl v oblibě hned od začátku.

plakát

American Horror Story - Poslední dívka (2019) (epizoda) 

Závěrečný díl. Musím říct, že to byl pořádný brutální slasher, ale zároveň dokonalý a dojemný příběh s hlavou a patou. Finn Wittrock - jak já ho miluji - tuhle epizodu posunul hodně dál. Se závěrem si autoři prostě vyhráli perfektně. Nemám výtku. Děkuji.

plakát

American Horror Story - Bílá paní (2019) (epizoda) 

Tahle epizoda je přesně to, co chybělo 1984 k dokonalosti. Perfektní. Motiv byl už celý odhalen. Tolik zvratů, neuvěřitelný vývoj postav, pořádný příběh. Musím se přiznat, že jsem měl i slzy na krajíčku - tento díl nebyl jen úžasně hororový, ale i smutný a dojemný. Neskutečně se těším na další díly. Klenot této série. 100/100