Paní z Monsoreau (1971) (seriál)

Nezapomenutelná hudba mi i po dvaceti letech připomněla tento opravdu krásný seriál z francouzského dvora. Doporučuju, i po několika letech stále skvělé.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Bohémské filmy u mě moc oporu nenajdou. Serge byl pro mě tak trochu magor a pokud měl nějaké schizofrenní sklony, tak se možná vše vysvětluje.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Jak je možné, že tento člověk ještě nemá Nobelovu Cenu za mír? Velice emotivní dokument o člověku s velikým ale opravdu velikým "Č". Obdivuji tohoto pána. Přijde mi, že je jeho gesto bylo možná daleko lepší než gesto Oscara Schindlera.

Záhadný kontraband (1964)

Divatelné to je, což o to, ...bohužel v této filmové éře se točilo tak trochu nijak, pro mě vcelku nezajímavě. Vzala se hvězda mužského pohlaví a k němu se přibrala nějaká hezká žena a film byl na světě. Jinak Bebel opět úžasný.

Chobotnice - Série 10 (2001) (série)

Z geniálního mafiána troskou?! To snad ne? Tano Carridi byl do tohoto dílu miláčkem zvráceného publika, avšak co mu vymysleli tady na samotný závěr, to byla střela vedle. Celý seriál byl dívatelný, je jasné, že když postaví děj na hlavním hrdinovi Catanim, tak že nikdo jiný už ho prostě nemůže nahradit. Z kdysi krásné Silvie Conti tu udělali spíše postarší nehezkou paní a co víc, chvílemi až trapnou těmi kecy o spravedlnosti a jiných ctnostech. Pokud chcete mít ucelenou filmotéku, tak na to mrkněte, jinak tato řada opravdu za moc nestojí.

Chobotnice - Il patto (1998) (série)

Trošku mi to chyběl Táno, kvůli kterému se podle mého děj na Sicílii vracel. Jinak to bylo už dost táhlé, ale i tak hodně dívatelné. Určitě se nenechte zastrašit nízkým hodnocením ... ono většina lidí totiž čeká, že Cattani vstane snad z mrtvých:-)

Hook (1991)

Pro dětské srdce a smýšlení je Hook určitě správným nakročením pro vstup do pravého velkého fantasy. Robin Williams tu opravdu exceluje, i když mě svým dobráckým úsměvem nikdy moc nedostal. Dustin Hoffman jako Hook je ovšem precizní, člověk, jež Dustinovi filmy zná se musí ještě třikrát dívat a zkoumat, zdali je to opravdu on a ne nikdo jiný. Skvělé kostýmy, možná jen český dubbing tento filmový zážitek degradoval o několik příček dolů.

Zločin (1993)

Na Alaina Delona hodně slušná detektivka se zajímavým dějem. Delon se tu ujmul role obhájce, který chce bezprostředně hájit spravedlnost korupce nepřipadá v úvahu. Když se však objeví pochybnost, že obhájil vinného, začne ho to samotného hlodat a pátrá dál...

Chobotnice - L'ultimo segreto (1992) (série)

Přidat ˇbéčkové české herce (vyjma R. Hrušínského st.) do mafiánské chobotnice byl možná dobrý nápad, ovšem jedna věc se tvůrcům moc nedaří. Tano Carridi byl odjakživa muž nad věcí, nedotknutelný, jenže teď z něj dělají zkrachovalce, který hraje druhé housle - chyba.