Howlův kráčející hrad (2004)

První hodina má náběh na opravdu hezkou pohádku. V zásadě se mi z těch japonských pohádek líbila zatím nejvíc, víc jak Princezna Mononoke, Laputa Castle a kdo ví co ještě. Kdyby se možná tvůrci oprostili od různých moderních technických vymožeností, kdy hrad vypadá jako Technodrom z želv ninja. Celkově ale divatelné.

Míček Flíček (1956)

Věřím, že paní Týrlová posunula film kupředu, avšak pohádky tohoto typu byly vždy pro mě, jako pro dítě spíše depresivní. Postaviček uvnitř jsem se bál stejně jako hudby a tyto pocity určitě pohádky evokuovat nemají.

Senna (2010)

Naprosto fenomenální dokument o fenomenálním člověku. Měl jsem to štěstí, že ještě jako dítě jsem ho viděl živě závodit a doteď si pamatuji, kterak se střídalo jen jméno Senna a Prost ve spojitosti s prvním místem. Určitě doporučuji už proto, že je tento dokument zásluhou mnoha materiálů natočený jako film a proto se od tradičních dokumentů liší.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Já ani dost dobře nechápu, proč uživatelé čsfd dávají těmto filmům tak vysoké hodnocení. Dívatelné to je, to ano, fantazii to taky nějakou má, ale není to nic převratného. S obrázky se přeci jen tvoří daleko lépe, než s pravými herci. Když má někdo fantazii malého dítěte, tak pro něj není těžké vytvořit třeba zámek v oblacích :-)

Zátoka (2009)

Nevím, jestli by se tento snímek měl počítat do filmů, ale ... třeba tím někdo chtěl sledovat to, že se na dokument podívá co nejvíce lidí. Za sebe říkám, že je to jen špička ledovce a hlavní protagonista na záchranu delfínů mi přišel tak trochu jako magor. Čeho moc, toho příliš. Věřím, že to mysleli dobře, ale nemyslím si, že by se to pár lidem s kamerou u pasu mělo povést změnit. Jako dokument oceňuji nápad, avšak patří bohužel k těm dokumentům, kdy objektivita jde stranou. Také mám rád tyto zvířátka, možná i proto, že vypadají, že se smějí, ale i Ti rybáři musí třeba z něčeho žít, když umí jen lovit ryby a nic jiného.

Poslední dny SSSR (2011) (TV film)

Jen mi nějak přijde, že se toho zase tolik nezměnilo. Lidé v Rusku jsou stále dost bezmocní ... možná ostatní republiky bývalého SSSR mohou říci, že se mají lépe, ale také ne všechny. Gorbačov to měl dotáhnout do konce, protože úspěch se nedostavuje hned. Místo toho se ujal vlády notorický opilec Jelcin. Dokument je udělán celkem nestranně, vyzdvihuje jak Jelcina, tak Gorbačova a možná se trochu přiklání ke Gorbačovovým myšlenkám ... jenže to je prostě trend doby.

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

Naprosto precizní dokument, který dá spíše opravdovým fandům či znalejším skupiny Queen. Spousta věcí řečena přímo z úst hudebních hvězd a tak věrohodnost dokumentu je opravdu vysoká. Brian May je tu pro Vás opravdu na dlani, Roger Taylor se tu projevuje jako celkem tvrďák, Johna Deacona je konečně slyšet a Freddie? Co by byla kapela Queen bez Freddieho? Opravdu život prožitý naplno do posledních dní. ...ještě že tato kapela vznikla.

Markýz de Bois-Doré (1976) (seriál)

Takových seriálům jako byl tento se v dnešní době moc nedočkáme. Stejně jako v Paní z Monserau hrabě Bussy postavou se všemi ctnostmi, tak i tady je vykreslen Markýz de Bois Doré s vlastnostmi hodné šlechtice, hodné gentlemana. První tři díly perfektní, zvláště ty s Michelem Cretonem. Tento herec tu sice hrál roli zápornou, avšak dodával seriálu šmrnc.