• Životopisný

Jitřní záře (2022) (seriál)

Zpočátku se mi líbil docela objektivní pohled na obě strany konfliktu. A hlavně herecký výkon Veroniky Žilkové. Postupně mi rodiče, žijící s pěti dětmi na úkor státu a hlavně matka, která si z dětí udělá pracovní sílu dost vadili.

Adam Ondra: Posunout hranice (2022)

Z mého hlediska velmi špatně zpracovaný dokument. Vlastně jsme se o Ondrovi-jako člověku nedozvěděli skoro nic. Bylo to nudný, chvílemi jsem se přistihla, že ani nevnímám, navíc mě přímo iritoval jeho řev. Viděla jsem víc podobných zahraničních dokumentů o lezcích po skalách, ale jako neadrtálec teda neřval žádný z nich.

Iveta - Série 1 (2022) (série)

Zatímco Vojtěch Vodochodský byl dost uvěřitelný, tak Anna Fialová se mi vůbec nelíbila. Když by neměla na hlavě ty hrůzné paruky, tak I.B. nepřipomíná ani vzdáleně. Navíc mi přišlo, že až moc přehrávala roli vyplašené chudinky. Jinak docela ucházející minisérie.

Hranice lásky (2022)

O tom kam až to vede, když lidi nemají žádné starosti, existenční problémy, nemají děti. Pak logicky nastupuje nuda a stereotyp, které se rozhodnou řešit polyamorií, což je cesta spíš do pekel, než ke kýžené svobodě a štěstí.

Princ Mamánek (2022) odpad!

Je to pohádka o tom, jak si jeden herec chtěl za každou cenu zahrát prince. A protože svou fyziognomií prince nepřipomínal ani na sto honů a žádného režiséra ani ve snu nenapadlo tohoto exota do takové role obsadit, napsal si scénář, do své vysněné role se coby režisér pasoval a pro ukojení vlastního ega natočil sám pro sebe jakýsi paskvil, protože není jasné pro koho jiného by byl. Malé děti se bojí, starší děti jsou znechuceny ošklivým, plešatým princem, pro dospívající totální úlet a dospělí se nestačí divit, co se to zase v našem českém filmařském rybníčku urodilo za blbost...

Spolu (2022)

Nechápu, proč většina recenzentů zmiňuje u hlavního hrdiny autismus?! Ten se rozhodně nezíská po pádu ze schodů, ale je vrozený. Tudíž zde se musí jednat o nějaký druh demence, způsobený poškozením mozku po úrazu. Štěpán Kozub svou roli zahrál velmi uvěřitelně, stejně tak Veronika Žilková utrápenou matku. Poitu vidím v otázce - do jaké míry mají děti právo zasahovat do života svých rodičů, kteří si svůj úděl zvolili a vlastně v něm nacházejí svůj smysl života. Další - pokud se o důležitých věcech nehovoří otevřeně a v pravý čas, nadělá to paseku nejen v rodině, ale následně i širších vztazích. Po dlouhé době velmi dobrý český film.

Rozčarovaní (2010)

Byl by to zajímavý dokument, ovšem velmi špatně zpracovaný.  Skládá se více méně z dost povrchního rozhovoru mezi dvěma muži, kteří dříve byli ženami a teď jsou opět muži.

Vidím vás (2022) (seriál)

Nebyl to špatný seriál, ale tak nějak šel do ztracena a nakonec jsme se dozvěděli, že pachatel nebyl dodnes odhalen. Tak jsem v závěru měla pocit jakési zbytečnosti.

Cesta (1974)

Jeden by myslel, že jména jako De Sica, Loren, Burton budou zárukou kvality. Opak je pravdou. Čistě z nostalgie dvě hvězdy. Víc si nezaslouží.

Císařovna (2022) (seriál)

Což o to, vidět se to dá, ale nechápu, proč vybrali na Sissi takovou nehezkou herečku, která působí jako naducaná selka bez vskusu a šarmu, navíc v příšerných kostýmech. No a jinak je to plné historických nepřesností, ale to už jsme si po jiných, podobných seriálech asi zvykli.