• Životopisný

Nejhorší člověk na světě (2021)

Je to velmi dobrý film o rozcapenosti dnešní společnosti. Hlavní hrdinka filmu je toho důkazem. Neví co v životě chce a tak střídá jeden studijní obor za druhým, až skončí jako prodavačka v knihkupectví. Vlastní frustraci řeší odchodem z docela fungujícího vztahu. Děti nechce, pak zas možná i chce, ale nevyjde to. Až nakonec se někdy kolem čtyřicítky dohrabe k oboru, který chtěla dělat původně - jestli je u toho konečně šťastná nevíme, každopádně je sama a co bude dál se můžeme jen domnívat...

Il Boemo (2022)

Je to takovej okopnutej Amadeus. Ale na nominaci na Oscara to rozhodně nemá!

To nic, drahá (2022)

Hodně mi to připomínalo Stepfordské paničky.

Promlčeno (2022)

Fakt příjemné překvapení.

Mára jde do nebe (2022)

Opět jsem se přesvědčila, že Češi (až na výjimky) neumí dělat dobré dokumenty.

Ruce v záruce (2022) (TV film)

Opět vykrádačka od scénáristy Marka Epsteina - po TV filmu Klec z roku 2019, tentokrát obšehl Vieweghovu povídku. Tak co to bude příště?

Jitřní záře (2022) (seriál)

Zpočátku se mi líbil docela objektivní pohled na obě strany konfliktu. A hlavně herecký výkon Veroniky Žilkové. Postupně mi rodiče, žijící s pěti dětmi na úkor státu a hlavně matka, která si z dětí udělá pracovní sílu dost vadili.

Adam Ondra: Posunout hranice (2022)

Z mého hlediska velmi špatně zpracovaný dokument. Vlastně jsme se o Ondrovi-jako člověku nedozvěděli skoro nic. Bylo to nudný, chvílemi jsem se přistihla, že ani nevnímám, navíc mě přímo iritoval jeho řev. Viděla jsem víc podobných zahraničních dokumentů o lezcích po skalách, ale jako neadrtálec teda neřval žádný z nich.

Iveta - Série 1 (2022) (série)

Zatímco Vojtěch Vodochodský byl dost uvěřitelný, tak Anna Fialová se mi vůbec nelíbila. Když by neměla na hlavě ty hrůzné paruky, tak I.B. nepřipomíná ani vzdáleně. Navíc mi přišlo, že až moc přehrávala roli vyplašené chudinky. Jinak docela ucházející minisérie.

Hranice lásky (2022)

O tom kam až to vede, když lidi nemají žádné starosti, existenční problémy, nemají děti. Pak logicky nastupuje nuda a stereotyp, které se rozhodnou řešit polyamorií, což je cesta spíš do pekel, než ke kýžené svobodě a štěstí.