Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Seriál Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (TV seriál) (2015)Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (TV seriál) (2015) nám vie aktuálne ponúknuť 3 série priemernej anime zábavy. Máme tu klasickú hlavnú postavu, ktorej cieľom je byť silnejší a silnejší, aby mohol dosiahnuť svojho cieľa (v tomto prípade srdce svojej milovanej). Na jeho ceste ho sprevádza už klasický anime hárem tvorený ženami všetkých vekových kategórií. Čo však musím pochváliť je svet/mesto, v ktorom sa tento príbeh odohráva. Koncept božích rodín, do ktorých da dobrodruhovia pridávajú a nekonečný dungeon crawl mi prišlo ako pekný nápad. Ale asi je dobré spomenúť, že svet má pravidlá MMORPG videohry (niečo ako v SAO, ale tu svet nieje videohra). Šou oplýva klasickým trápnotipným humorom, ktorý je každému otaku dobre známy a samozrejme, že sa tu objavia aj prvky ecchi.      Oplatí sa anime pozrieť? Podľa mňa áno. Má síce veľa klasických fantasy anime klišé no dokáže aj milo prekvapiť.

Ztraceni ve vesmíru - Série 2 (2019) (série)

Hneď na prvý pohľad je vidno, že už tak v celku dobrý vizuál sa posunul ešte vyššie. Postavy sú síce stále v podstate nesmrteľné, ale po prvej sérii už sme ma to zvyknutý. Taktiež sa väčšina deja netočí hlavne okolo robota a Willa, ale rozvíja viac charaktery postáv. Akcie, napätia, intríg a zaujímavé zvraty v deji tu sú rovnako ako v prvej sérii len v lepšom kabáte. Záporná postava sa nám snaží dokázať, že je kladná, ale ja jej to stále neverím. Určite má seriál veľký potenciál, ktorý, ale musí využiť. Ps: Mrzí ma, že tá veleryba nemala väčší význam. A dúfam, že sa z toho nestane ďalšie The 100... Ps: Mrzí ma že tá veleryba nemala väčší význam.

Ztraceni ve vesmíru - Série 1 (2018) (série)

Prvá séria rozhodne nerobí hanbu no neni ničím úžasná. Prišlo mi, že sa postavy dosť často správajú čudne v niekoľkých momentoch. Taktiež mi vadilo občasné naťahovanie deja rozhovormi, ktoré nijak neposúvajú dej seriálu. Postavy sú nám celkom dobre predstavené len mi prišlo, že sa o nich vôbec nemusím báť. Keď hneď na začiatku vidíme, ako nám postava skoro umrie a na posledný moment je zachránená poviete si, že dobre, ale, keď sa to začne opakovať a vidíme, ako postavy prežijú všetko, čo by normálneho človeka zabilo, už to nemá taký efekt. Záporná postava je tu celkom dobre vymyslená. Koná vždy tak, aby to pre ňu bolo výhodné a dokáže sa prispôsobiť každej situácii. Neskutočne ma srala a dúfal som, že umrie. Hudba je perfektná a efekty sú tiež dobré, ale tak netflix s týmto nemá problémy. Záverom by som povedal asi len toľko .... Je to priemerná sci-fi jazda plných zvratov a pekných chvíľ. Neni dokonalá, ale určite jedna z tých lepších. Prvá séria je na takých 7/10 a som zvedavý, ako na tom bude druhá.