Irčan (2019)

Na úvod musím říct, že jsem velkým fanouškem jak Scorseseho tak i jeho gangsterských eposů a Al Pacino a Robert De Niro jsou mými nejoblíbenějšími herci. Ale i přesto jsem s Irishmanem nebyl spokojený na 100%. Stopáže jsem se nebál, filmy jako Kmotr nebo Scarface dávám běžně na jeden zátah a nemám s tím vůbec problém. U Irishmana jsem si ale musel udělat krátkou přestávku a může za to asi prostřední pasáž filmu týkající se Jimmyho Hoffy. Nemůžu říct, že mě vyloženě nudila, ale i přes skvělý výkon Al Pacina jsem měl problém udržet sám sebe v pozoru po celou dobu. Možná je to taky i moje chyba, že toto období americké historie nemám moc dobře zmapované, uvidíme jestli nezměním názor po nastudování nějakých historických informací a následném opětovném zhlédnutí filmu..Na digitální omlazení herců jsem si po pár minutách víceméně zvykl, bohužel ale digitalizace neschová držení těla a styl chůze. Na De Nirovi to bylo dost znát a scéna se zelinářem na mě nepůsobila ideálním dojmem. Největším překvapením filmu pro mě byl Joe Pesci - v této klidné poloze na mě působil naprosto fantasticky, čekal jsem rváče jakého představoval v Goodfellas nebo Casinu. Každá scéna s ním pro mě byla naprostou lahůdkou. Hrozná škoda Harveyho Keitela,nedostal vůbec žádný prostor a ve filmu byl vlastně úplně zbytečně. Na Irishmana jsem se strašně dlouho těšil a možná jsem na něj měl moc vysoké nároky.. Film je to samozřejmě nadprůměrný a pro fanoušky Scorseseho a mafiánského žánru je to must see. Jsem rád, že jsem mohl vidět tyto herecké legendy v jejich (nejspíš) posledním společném filmu v žánru, který jím všem tak skvěle sedí..Za mě 4,5 *

Extrémní rychlost (2017)

Tento film mi pořád vyskakoval na Netflixu,celkem dlouho jsem se mu bránil, ale nakonec jsem si ho pustil především kvůli Aně De Armas. Bohužel musím souhlasit s názorem většiny - film je absolutní slátanina, scénář děravý, postavy nesympatické, akce mi přišla (pod)průměrná a ústřední dvojice zlodějů mi lezla na nervy od první minuty. Eastwoodovi a jeho rádoby cool pohledům a výrazům jsem rozhodně na chuť nepřišel a Thorpa musel obsadit někdo po lobotomii,jinak si nedokážu vysvětlit co ten člověk vůbec dělá před kamerou. Půl hvězdy za pár hezkých aut a půl hvězdy za příjemné prostředí jižní Francie.