Jíst, pít a vdát se (2019) (TV film)

Očakávala som aspoň priemernú light romantiku k večeri a dostala som otrepanú kôpku hlúpych momentov. Slabé herecké výkony, dialógy a veľmi chabý dej. Väčšinu filmu sprevádza iritujúce nezmyselné hihňanie. Jednu hviezdičku slávnostne udeľujem za drobné žiarovky a podobné minisvetielka, ktoré boli v prehnanom množstve viditeľné takmer v každej scéne. Mám na ne akúsi gýčovitú slabosť.

Tři kroky od sebe (2019)

Neobľubujem filmy postavené na citovom vydieraní a tento mi pripomenul prečo. Slabšie ženské povahy (ako ja) film presmoklia a na konci sa úplne zložia s ukrivdeným pocitom voči celému svetu, ktorý (POZOR SPOILER) dovolí nechať chlapca zmiznúť medzi svetlami bez vyhliadok na ... čokoľvek. Napriek tomu, že sa všetko odohráva v nemocnici ma prostredie neznechucovalo a mladí herci prekvapili celkom schopnými výkonmi. Mám radosť, že sa zase niekde objavila Parminder Nagra. Od Pohotovosti ju podvedome obliekam do bieleho plášťa, takže ma v tomto filme jej prítomnosť potešila.

Ach, Ramono! (2019)

Nevydarené lacné pseudohumorné scény so sexuálnym podtónom pobavia možno tak 13 ročného diváka sledujúceho film v posteli na mobile v čase, keď už mal spať. Každá postava vo filme niečo skazí a neostane jedinej, s ktorou je možné sympatizovať. Keď som práve nekontrolovala, koľko minút ešte ostáva do konca, tak som sa pýtala samej seba, prečo som si radšej nepustila dve pesničky na youtube a nešla spať.