Sedm schodů k moci - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Vzhledem k tomu, že se tvůrci mírně inspirovali skutečnou kauzou (což jsem vzhledem ke svému věku do teď nevěděl), mají dostatečné alibi k tomu, aby finále dost uspěchali a nechali ho tak trochu “nedořešené”, bez větší katarze a zadostiučinění. Ale lze si jednoduše domyslet, jak celý ten pád ze sedmi schodů mohl skončit. Eva Podzimková předvedla svůj definitivně nejlepší výkon, bude mi chybět i Baťkův všivý reportér.

Odpočívej v pokoji - Všichni čekají (2005) (epizoda)

Právoplatný status jednoho z nejlepších seriálových konců v dějinách, závěrečných cca dvacet minut vás emočně rozebere na ty nejmenší atomy a připomene vám, jaká to byla s Fisherovými jízda a jaká by asi mohla být, kdyby tu s námi běželi navždy. Tohle eso v rukávu jsem od lidí kolem Balla fakt nečekal a o to víc mi to hitlo. Po někdejším loučení se Shameless rozhodně největší citová nálož.

Odpočívej v pokoji - Nehybný (2005) (epizoda)

Ten konec je cítit každým coulem a divák je jak na trní, jak ta divná, ale k srdci už silně přirostlá rodinka může skončit.

Odpočívej v pokoji - Osamělí (2005) (epizoda)

Seriál potřeboval nejsmutnější životní událost, aby zas dosáhl tak vysokých kvalit. Ona totiž vyždímala ze všech jejich řečnické maximum.

Odpočívej v pokoji - Píseň našeho života (2005) (epizoda)

Konec epizody indikuje hodně trýznivé dění v posledních pár epizodách seriálu. Nebýt až do tohoto momentu díl tak trochu rozporupný ve své působivosti, hned hážu 5. hvězdu.

Odpočívej v pokoji - Ticho (2005) (epizoda)

Jestli jsem ke konci seriálu na něco fakt zvědavý, tak je to situace u Davida a Keitha doma. Jak to vlastně celé dopadne a zda to skončí happyendem.

Odpočívej v pokoji - Mír v duši (2005) (epizoda)

Jsem vlastně dost rád, když epizodní smrt nenavozuje jen náhodný děj, ale propojuje nás s děním už dávno minulým, byť v seriálu už kdysi zmíněným. Očekávané napjaté momenty na sebe nenechávají čekat, ale je cítit, že ne pro všechny je připravený tragikomický konec, viz Rico. Ale nesuďme dne před večerem.

Odpočívej v pokoji - Dej si broskev (2005) (epizoda)

Největší lákadlo rodinného dramatu tady představuje nová rodičovská úloha Davida s Keithem, kde bych ale rozhodně končil na té skeptické straně, David svou dobrosrdečností přehlíží trpkou realitu. Ale uvidíme, kam vítr nakonec bude foukat.