Manituova bota (2001)

Růžová pudřenka, Ushi, Ranger, Abahaci a jeho teplý bráška, to jsou tahouni tohoto celkem podprůměrného snímku, na který je nutno se dívat s patřičnou nadsázkou, a brát ho jako parodii, to je nutnost, nebo to vypnete po deseti minutách. Osobně jsem se moc zasmál, kdo by neznal staré Mayovky nebo bombu od Leoneho, podání starého opitého Maye je taky pořádný nářez, nebo měření rychlosti na divokém západě (foukněte si, óóóóóó 0.0 promile, to tady ještě nikdo neměl), vám na chvíli zůstanou v hlavě. Nezapomenutelný a děsně šik Santa Claus Maria, a jeho vykutálená partička pomocníků, kdybych měl hodnotit film jako takový, tak by se nevlezlo možná ani za 1*, když to člověk bere od začátku jako parodii, tu 3* si to určitě zaslouží....servus

Seznamte se, Joe Black (1998)

Krásně to začíná, v jedné městské restauraci kde se ráno potkají dvě osudové lásky, jenže taková láska se v životě objeví jen velmi zřídka, a kdo zaváhá, pak toho hodně lituje, tak jako Brad Pitt, který ještě ve smrtelné podobě zaváhal a stálo ho to život. Jeho fyzickou podobu si propůjčila smrt, která si šla pro pana Hopkinse k Parrishum až domů. Jenže co to, smrt uchvácená životním ideálem starého Perrishe, a jeho moudrostí si chce okusit slasti obyčejných smrtelníků, a tak příběh začíná mít celkem logiku a můžu za sebe říct, že se na to moc pěkně dívá, chvilky které střídá mystika s romantikou je prostě neuvěřitelná, a závěrečné loučení Forlani a Pitta co byl ještě jako smrt, je prostě až místy hodně děsivá a bolestná. Krásný snímek, pro romantické duše jako dělaný

Král Artuš (2004)

Hanse Zimmera není nutno představovat, Piráti z Karibiku..atd, i tady si udělal kus své práce a dodal filmu u mě +1 hvězdičku oproti plánovanému hodnocení. Moje oblíbená pohádka z mládí o Artušovi a jeho rytířích, u tohoto snímku našla zalíbení, sice to není pověst o mocném Excaliburu ale i tak se dá na to perfektně dívat. Celkem neznámý herci, kteří si ve filmu zahráli, si udělali u mě svoje jméno, už jen jak to bude dál s tou jejich důvěrou. Není to film u kterého si člověk pobrečí, ale o to tady ani myslím nešlo, sice u konce umře jeden z hlavních tahounů, ale i tak to neubralo na solidním filmečku, který je jak dělaný pro podzimní zašívání u vašeho dvd

Armageddon (1998)

Když se řekne Armageddon, půlka lidí se rozdělí na ty co nemají zrovna v lásce amíky, a po jejich střešťeném zachraňovaní světu ani neštěkne pes, ale je tu i druhá strana, která si v tomhle prostě libuje, osobně patřím mezi tu druhou polovinu a musím směle říct, že tenhle film patří mezi moje nejoblíbenější. Kdykoliv postrádám dobrou náladu nebo trochu akčního ale zaláskovaného scénáře, tak šáhnu po tomhle kousku, který se opravdu může pochlubit jak komedie tak drama, šoty které nejde jen tak zapomenout bych tady mohl vypisovat donekonečna... ,,neprošel neprošel,naprosto nevhodné,u jednoho jsme dokonce našli ketamin, to je velice silné sedativum,,sedativa užívá kde kdo,, ale tohle se používá pro koně ,,někteří kluci jsou dost velcí,, člověk se u tohohle filmu nejen pěkně od srdce zasměje, ale i zažije pocit artu a romantiky, podle mě tomuhle filmečku nic nechybí, nemůžu dát jinak než 5

Věc (1982)

Tohle kdo neviděl, tak neví co je to horor. Chvilema máte srdce v kalhotách a možná ještě níž, protože atmosféra vás vtáhne tak hluboko, že každou chvilkou by jste to raději chtěli vypnout a nechat to až se rozední, nebo vás to doslova sežere, nebo vás to žere tak ta hudba a zvukové ozvučení při náznaku každé brutální scény ? Fakt nevím, ale ať pátrám v paměti jak chci, tak lepší horor prostě neznám, tahle ,,VĚC,, jak ji říkají strčí celého vetřelce aj s Reepleyovou do klokaní kapsičky. Kdo chce poznat jak je odvážný, ať si tohle pustí v pokročilejších hodinách a úplně sám a uvidí se jestli po skončení nebudete chtít spát při rozsvícené lampičce. 8) Tohle by nemělo chybět doma žádnému milovníku opravdového napětí, kdyby šlo dát za 10, tak film VĚC tu desííítku dostane a Kurt Russell taky.8-)

Úsvit mrtvých (2004)

Celkem rychle hra o život začíná už v úvodu filmu, kde vám ještě nic nedochází,ale rychle vám to docvakne jakmile se ráno hlavní aktérka Ana(Sarah Polley) vzbudí. Směska krve a dobré hororové atmosféry, skvělé řežie, která vás nenechá v určitých momentech jen tak v klidu, místy až hodně cukavé lekání, které podporuje taky skvělí zvuk, někdy docela nevyváženost v napětí, pro pobavení určitě sáhněte po tomto snímku, který je okořeněný velkou dávkou černého humoru (o mrtvých se přece nežertuje), a o tom jak to vlastně dopadne si nechte jenom zdát, má to překvapujícíííí závěr, perfektní film po nudných večerech kde toužíte po trošce strachu.

Tenkrát na Západě (1968)

Sergio Leone si u mě získal jméno po tomhle snímku, který jsem si z dětství moc nepamatoval, ale když se ke mě dostal poprvé na videokazetě, nestačil jsem popadat slova, jak někdo může z hloupého westernu udělat takovou bombu, která už nikdy nebude mít konkurenta ve své kategorii. Vynikající hudba, režie, a smrtonosná kolona herců, kteří se předhání svou dokonalostí v každé scéně. Snad nejlepší výkon Charlese Bronsona jaký jsem kdy viděl, perfektní zahrání Henryho Fondy co by pana záporného, z tohoto filmu dělá STAR mezi hvězdami Hollywoodského nebe. Věřte že neřeknete po celých třech hodinách, že jste se ve filmu někdy nudil/a, tenhle film nudu vyškrtl ze svého scénáře

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson ala William Wallace, skotský klučina který ztratí rodinu a mstí se, aneb vynikající historické vele drama o pomstě, lásce, a hlavně...v podání těžkých začátků pana Gibsona co by na režisérském křesle. Ukrutně bravurní bojové scény, které vás zvednou ze židle, někdy člověk má pocit, že je vtažen do boje, jen nemůže s tím nic udělat. Skvělá kamera která musela při určitých záběrech být hodně akčnííí, skvělý zvuk a hlavně propracovaný příběh dělá z tohoto snímku jeden z nejlepších historických filmů jaké znám. Když už vás nic z tohohle nedostane tak jak mě, tak to budete muset osolit pořádně zvuk, neboť je na hodně vysoké úrovni, jako ostatně celý film. Neříká se nadarmo jaké si to uděláš, takové to más, v podání pana Gibsona to platí dvojnásob, kdo si chce trošku pobrečet na konci filmu, at si zakřičí v duši jako já i William to kouzelné slůvko, bez kterého by nebylo tak dobře SVOBODÁÁÁÁÁáááá...

Madagaskar (2005)

Musím uznat že hodnocení 4* je trošku moc, ale mě to nedá dát jinak. Sice hodně nudný začátek, ale po nějakých dvaceti minutách, se to začne trošku víc hýbat a když se na tuhle s prominutím hovadinku díváte s malýma děckama, tak vás to až dere u srdce kolik udělal Madagaskar radosti a smíchu. Ještě dneska si moji sourozenci a kamarádi v práci broukají znělku,,já tak rád trsám, trsám,,a hlášky stylu,,hele ten týpek s tím divokým hárem se mě nějak nezdá,,8) Opravdu pro děcka super podívaná, pro nás dospělé film na jedno podívání

Mizerové II (2003)

Božský Smith a hodně vtipný Lawrence to rozjíždí podruhé, a mám takový pocit, že je dvojka ještě o kousek lepší než jejich starší bratříček. Opět sou to zkázonosná zbraň co se týká průserů, tentokrát sou TNT na stopě drogovému magnátovi Tapiovi, ten to kosí hlava nehlava aby ovládl trh extáze ve městě. Je to parádní akce prošpikovaná skvělou hudbou v pozadí, kde ke každé scéně je něco extra z černé hudby, když vemu v potaz že jsem se u každého vtípku ve filmu zasmál jak nikdy jindy, a ještě k tomu Peter Stormare jako ruský mafián který vytáhne kolt jak správný mexický řízek a jde po Tapiovi, ta scénka je taky good. Kromě uuuaaaaa a zase uuuaaaaa vás ve filmu dostane snad každá hláška, kterou Lawrence vypotííí, prostě na terapii se chodí řešit problémy a ne klátit terapeutku. =))