Ježek Sonic (2020)

Ono by to bolo dobre tak 10-15 rokov dozadu, ked este ludia hrali SONIC hry. Teraz je to priemerna, meistami az podpriemerna rodinna komedia, pri ktorej nezaspis, lebo cely film ide tak rychlo ako Sonic-ove nohy. Som rad, ze sa to netahalo ako sople z nosa Pinocchia ale na druhej strane sa tam takmer nic neudialo. Jedna hviezda za scenu alá QUICKSILVER z X-menov a druha hviezda za opat raz genialne herectvo Jima Carreyho. Ale mozno to je vsetko aj preto, ze k Sonicovi som nikdy nemal nejaky vztah a aj tie hry na Sege ma moc nebavili.

Naše planeta (2019) (seriál)

Je to naozaj krasny serial, kde sa mixuju rozne prostredia Zeme a bavi to viac ako nejake dokumentarne filmy na Discorey channel. Odoberam jednu hviezdu, lebo po piatich castiach mi uz sakramentsky lezie na nervy to opakovanie, ze si nicime planetu a za vsetko zle v lesoch, moriach, ci ovzdusi moze clovek. Nevravim, ze to tak je, alebo nie je, ale na co to preboha opakuju 10x v kazdej casti? Takto si clovek absolutne neuzije to, co vidi na obrazovke.

Bloodshot (2020)

Nebudem ten film obhajovat, ale z komentarov nizsie je viditelne jasne, ako je vacsina divakov ovplyvnena poslednymi MARVELovskymi rokmi. Ocakavania su az priliz v style filmov od Marvelu a potom ludia porovnavaju nieco totalne nove s filmami, ktore vytvarali filmove univerzum pocas 10 rokov. Bloodshot je ako origin story "dobra podivana" a ako uputavka na buduce filmy od Valiant Comics to je dobre. Skoda len toho Diesela, lebo fakt tu neukazal ani kusok herectva (a ani nove tielko). :D

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Tak otravnu rodinku som uz davno v seriali nevidel. V celom seriali nebola ani jedna charizmaticka postava a idiotizmus tych frackov mi zvysoval hladinu cukru v krvi kazdym dielom viac a viac. Napad vyborny, spracovanie trochu slabsie, herecke vykony ubohe a pointa totalne slaba, akoby vytiahnuta z beckoveho filmu z 1974 roku.

One Punch Man (2015) (seriál)

𝟏. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟓*, 𝟐. 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟐*. Co viac k tomu dodat? V prvej serii to ma ten spravny nadych, ale to mozno preto, ze "neznalec" nevie, o co ide a celkom dobre vsetko predstavuju. Zabijanie jednym uderom sa moze zdat po dvoch castiach nudne a otrepane, ale nie je. Je to tu velmi dobre zakomponovane a final battle je velmi kvalitne spracovany. Nic z tohto sa neda o druhej serii povedat ani s prizmurenim oboch oci. Cela druha seria sa toci okolo niecoho ineho. Saitama uz nie je hlavna postava a to odzrkladluje aj screentime, v com ho porazili Genos, ci Garo. V celej druhej serii nema Saitama ani jeden suboj, ktory by si clovek pamatal. Samozrejme z tohto konceptu nemozme ocakavat legendarne suboje v style Dragon Ballu ale PREBOHA, to bola strasna nuda. No a cela ta druha seria je nejaka nedokoncena...deje sa tam priliz vela veci a zrazu v poslednych 20 minutach to chcu vsetko vyriesit....ale nestihnu to. Saitama by to stihol ale akosi autori serialu to nestihli. Neviem, ci si uvedomili pri 11. casti, ze uz nemaju vela casu, alebo to proste mali v prdeli...?

Gotham (2014) (seriál)

Po 10. castiach to hodnotim na 4*. Je pravda, ze to cele posobi ako 𝐂.𝐒.𝐈. 𝐆𝐎𝐓𝐇𝐀𝐌 ale TAKMER kazda cast nejak formuje buducnost postav a to sa mi na tom paci. Batman je moja srdcovka ale som rad, ze tu sa to netoci cele okolo neho (teda aspon zatial). Komiksov nebolo vela, kde by sme mali moznost nazriet do dalekej minulosti a pochopit konanie niektorych antihrdinov. Mozno to je ale dobre, lebo tu mali tvorcovia serialu velke pole manevru. Vyber postav je vcelku dobry az na hlavnu postavu...𝐑𝐨𝐛𝐢𝐧 𝐋𝐨𝐫𝐝 𝐓𝐚𝐲𝐥𝐨𝐫 je uzasny a myslim, ze takeho Penguina uz nikdy nenajdu. 𝐁𝐞𝐧 𝐌𝐜𝐊𝐞𝐧𝐳𝐢𝐞 je velmi zvlastna volba do role Jima, lebo nema dostatocnu charizmu, aby mal nejaky respekt. 𝐃𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐋𝐨𝐠𝐮𝐞 je zase skvely "partak", ktory to hra velmi doveryhodne a presne taka postava sa k Jimovi hodila. 𝐒𝐞𝐚𝐧 𝐏𝐞𝐫𝐭𝐰𝐞𝐞 je vyborny Alfred, ktory sa neboji ukazat emocie a to mi pri vsetkych predoslych Batman filmoch, ci serialoch chybalo. 𝐂𝐨𝐫𝐲 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥 𝐒𝐦𝐢𝐭𝐡 ako Nygma je tak otravny, ze je to az genialne. Pri tom, ako ho ostatni ignoruju a beru ako nejakeho nepodstatneho tajtrlika, to vynikajuco ukazuje vznik a dovod vzniku Riddlera. :)

Půjčovna masa (2018) (seriál)

𝐏𝐫𝐯𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟖𝟎%, 𝐃𝐫𝐮𝐡𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟑𝟓%. Po prvej serii ma to celkom chytilo a tesim sa na druhu. V prvej polovici mi strasne liezli na nervy Kinnaman a Higareda. Herecke vykony neboli velmi uveritelne a vsetky ich interakcie posobili "nasilu". Dufam, ze v dvojke uz bude Kinnaman len vo forme kratkych flashbackov, lebo on mi tam absolutne chybat nebude. Tiez velka skoda, ze Will Yun Lee nedostal viac priestoru, lebo to je ten Kovacs, ktoreho potrebujeme. 𝐏𝐨 𝐝𝐫𝐮𝐡𝐞𝐣 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐢 𝐦𝐞𝐧𝐢𝐦 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐡𝐨𝐝𝐧𝐨𝐭𝐞𝐧𝐢𝐞. 𝐔𝐩𝐥𝐧𝐞 𝐧𝐮𝐥𝐨𝐯𝐲 𝐌𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞, 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐞𝐡𝐨 𝐭𝐫𝐮𝐦𝐟𝐨𝐥 𝐯 𝐡𝐞𝐫𝐞𝐜𝐭𝐯𝐞 𝐚𝐣 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐂𝐨𝐧𝐧𝐞𝐫. 𝐍𝐞𝐬𝐤𝐮𝐭𝐨𝐜𝐧𝐞 𝐧𝐮𝐝𝐧𝐲 𝐚 𝐧𝐞𝐤𝐨𝐧𝐞𝐜𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐡𝐲 𝐩𝐫𝐢𝐛𝐞𝐡 𝐨 𝐭𝐨𝐦, 𝐚𝐤𝐨 𝐦𝐮𝐬𝐢𝐦 𝐳𝐚 𝐟𝐫𝐚𝐬𝐚 𝐩𝐨 𝟑𝟓𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐣𝐬𝐭 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐮 𝐛𝐲𝐯𝐚𝐥𝐮, 𝐥𝐞𝐛𝐨 𝐬𝐨𝐦 𝐚𝐳 𝐩𝐨 𝐮𝐬𝐢 𝐳𝐚𝐥𝐮𝐛𝐞𝐧𝐲. 𝐍𝐢𝐜 𝐦𝐞𝐧𝐞𝐣, 𝐧𝐢𝐜 𝐯𝐢𝐚𝐜.

Na nože (2019)

Já ti nevím, Karle. Nebolo to zle, ale nebolo to ani natolko dobre, aby to potesilo. Problem celeho filmu je v tom, ze v opise je napisana KOMEDIA a vo filme sa nic komedialne nedeje. Nema to ziadny nadych vtipu, alebo vtipnych scen. Je to proste novodoba Agata Christie: Poirot alebo Murder, she wrote. Necakal som, ze sa budem rehotat pocas 120 minut ale toto jednoducho nie je komedia! Na plagate obrovske Hollywoodske hviezdy, ktore nijak neohurili a keby tam boli beckovy alebo ceckovy herci, ktorych sme v zivote nevideli, vobec by to tomu filmu neuskodilo. Chcel som dat 3* ale ten primitivny akcent Daniela Craiga ma tak iritoval pocas celeho filmu, ze som to znizil na 2*.

Addamsova rodina (2019)

Ak z opisu flmu vyskrtnete kategoriu KOMEDIA, tak mozno aj zvysim svoje hodnotenie.

Ad Astra (2019)

𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝐀𝐋𝐄𝐑𝐓:𝑽𝒐 𝒗𝒆𝒔𝒎𝒊𝒓𝒆 (𝒏𝒊𝒆) 𝒔𝒎𝒆 𝒔𝒂𝒎𝒊! 𝑺𝒖 𝒕𝒂𝒎 𝒂𝒋 𝒐𝒑𝒊𝒄𝒆! Cely film je dost na hlavu. 120 minut sa tvari, ze ma hlbsiu myslienku, ze sa zamyslame nad ludstvom, nad niecim vyssim, nad alienmi ale rozuzlenie ziadne. Su filmy, kde koniec je tazky na pochopenie, ale tu to nema ziadny finish. Ono to proste ide, ide, ide, ide a zrazu koncove titulky. Dvojhodinova nuda, kde vas neoslovi ziadna z postav a je vam šuma-fuk, kto zomrie a kto nie. Brad "MacGyver" Pitt je tak uzasny, ze dokaze zrobit aj zo zicherky raketu a samozrejme, ze ovladanie vsetkych vesmirnych telies, nevynimajuc. ♥ TOP ♥ celeho filmu je zalepenie prasknutej prilby lepiacou paskou. :D Je mi velmi luto vsetkych z vas, ktori ste toto vytrpeli v kine.