Milionová bankovka (1954)

Ak by tu bola možnosť zverejňovať obrázky v komentároch tak by som vám aj tú bankovku milión dolárov zverejnil, inak ju nájdete v zaujímavostiach ak mi to schvália, je aj uložená na ww. ulozto.sk tam si ju dajte vyhľadať je to naozaj skutočná miliónová bankovka USD dolárová mal som ju osobne v rukách a nafotil som si ju na svojom pracovnom stole. Rok vydania je ale 2000. Ale myslím si že takéto mohli kľudne vydať aj v  30 tých rokoch, už 1900 vydávali dolárové certifikáty typu bankoviek, kryté zlatom centrálna banka USA. Vo filme je anglická librová bankovka samozrejme. Pezz

Životní šance (2014)

Užívatelia sú iba užívatelia.. Ja som 3x vyronil slzu a to je o mne čo povedať. Sám sa nespoznávam, asi ale je to aj tým, že starnem a menia sa mi životné hodnoty a vnímanie. Ale film sa o to zaslúžil na 90%!

Druhá šance (2014)

Tak to by nevymyslel ani život. Neznámi (neokukaní) herci zosilňujú zážitok z filmu, no a ta pointa a zvraty boli fakt prekvapujúce a nepredvídateľné. Poučný je syndróm SBS, no podľa komentárov tento film zhliadlo (a neokomentovalo) dosť málo divákov bez reakcie na tento skrytý varovný prvok pre mladých a neskúsených rodičov a najmä ocinov, ale tí pozerajú dnes už asi iné žánre.

Angels Crest (2011)

Tento film nie je zložité ohodnotiť, ale ma zarážajú odpadové hodnotenia. A aj komentár niektorého z nich. Každý má právo na svoj komentár, no čisto štatisticky: ak 228 hodnotí prevažne 60-80% a štyria “odpad“ tak to im moc neverte! Film má svoje psychologické grády a tento komentár píšem po 2 rokoch a verte, že dej (príbeh) tohto filmu mám v hlave dodnes. Práve v jednoduchosti a dráme príbehu je jeho kvalita spolu so zručným nakrútením a vytvorením atmosféry, ktorá vo vás vyvoláva citové búrky a hodnotiace úsudky plné rozporov až po roz(h)ri(e)šenie, ktoré zasa vyvolá vo vás ďalšie emotívne otázky, na ktoré si neviete odpovedať, no jedno pochopíte, že osud má každý vo svojich rukách, no niekedy sa mu z tých rúk drasticky vyšmykne.....

Milí lidé (2010)

Film o sexualite milých ľudí a celkom vydarený, až som tomu neveril ! V čistej jednoduchosti je sila celého filmu bez „bombastických“ alebo záhadných filmových point a s úsmevným rozuzlením. Samozrejme my diváci sme všetci iní, nie ako tie sexuálne narušené „filmové“ postavy. No ale ste na omyle, ja som tiež už prestal chodiť do parku. Tento film vás donúti povedať pravdu aj o sebe :-).

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Film na tému Orestov komplex, trocha prekombinovaný na iné diagnózy s nejasným záverom (okrem mŕtvol) a nedokonaný. V každom prípade mrazivé scény vývinu dieťaťa v klasickej biologickej nukleárnej rodinke, ktorá nesplnila svoju spoločenskú funkciu a príčina je dosť nejasná?. Príčinou je práve komplex ako psychický defekt. Film je ale skôr hororom ako niečím náučným, no isté synonyma vo vývine jednotlivca sú tu správne, napr. detské (asociálne) postoje, ktoré prerastú do asociálneho správania v dospelosti. Jednoducho hrôza, aj „obyčajný“ život býva niekedy horor. 90%

Martha Marcy May Marlene (2011)

Film úplne zrozumiteľne vykreslil sektársku manipuláciu a jej následky na mladej dievčine (žene), ktorá sa pokúsila z nej vymaniť. Následky zanechané na jej psychickom stave sú už však hlboké a vyžadujú špeciálny prístup a liečbu. „Klasická“ sektárska manipulácia založená na vymývaní mozgov a izolácii ľudí (žien) a ich zotročovanie pre skupinu, kde vládne tzv. charizmatický jedinec – vodca (Patrick). No vo svojej podstate ide o protispoločenský jav, ktorý prináša ľahkú kriminalitu a končí ťažkými zločinmi. Sekta nikdy nič neodpúšťa. Výborne spracovaná téma, výborné herecké výkony, výborný výber hercov a dej-ov, ktoré sú výborne prestriedané. Olsenová fakt očarujúca... 90%

Snowtown (2011)

Film mi dokreslil atmosféru, postavy a prostredie tohto obludného dlhotrvajúceho zločinu, ktorý poznám z dokumentaristiky tohto prípadu. Už v dokumente je opísaný ako jeden z najohavnejších zločinov novoveku a preto som sledoval so záujmom toto filmové krimi, myslím, že to zvládli bravúrne, pre mňa aj preto, že môžem porovnať realitu s filmovým dielom. Odporúčam, kto nevidel, si pozrieť dokument na dokumentaristických TV kanáloch (Zóne reality) -Austrálsku vyšetrovaciu službu-, prehĺbi vám to rezonujúci dojem z tohto filmu. Film presne vystihol moju predstavu z dokumentu. Do Austrálie neodporúčam turistiku a vôbec nie autostop, ide tam o život! 75%

Půlnoční kovboj (1969)

Dojímavý príbeh priateľov v novom svete v podaní skvelých hereckých výkonov. Tento film môžete pozerať snáď každý polrok odznova a odznova a nikdy vás nebude nudiť, čím to asi bude?? Dej je dynamický, odvážny, scenár bez medzierky a zahratý protagonistami ako by sa pre tento scenár a role iba oba oni dvaja narodili! Charizma hercov je pôsobivá a zosilnená jednoduchým príbehom zasadeným v správnej dobe, mieste a čase so zvratmi v životných príbehoch a morálke súdobých ľudí v ich rozličnosti v spoločnosti plnej možností, ale aj tragédií. Práve tragika dáva paradoxne zmysel tomuto príbehu, preto je plátno tak pôsobivé ako osudy samotných ľudí na periférii spoločnosti. New York, to sú všetky možnosti na jedinom mieste, New York to je mesto úchvatných mrakodrapov, hyperaktivít, bohatstva, hektickej atmosféry, jednoducho mesto, ktoré nikdy nespí. No chudoba a beznádej je tiež jeho súčasťou...90%

Bel Ami (2005) (TV film)

Súhlasím s tým, že film je naozaj exterirérom a interiérom ako aj celou výpravou dovedený k dokonalosti. Ak by sa mala dodržať literárna predloha bol by sa musel nakrútiť TV film po dieloch a nie iba TV film. Moje komentáre si môžte prečítať v zaujímavostiach. Verte tomu, že premiéra 2005 v Paríži mala obrovský úspech...Takže s niektorými "užívateľmi" ktorí ho "hodnotia" by sme sa tu mali rozlúčiť ! Ďakujem.