Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 16.9.2009  20:03

Oficiálne najlepší film všetkých čias.

• 25.11.2008  16:13
    Rumba (2008)

Určitě největší překvapení letošního roku a troufnu si tvrdit, že možná i nejlepší film, co jsem letos viděla. Scén, které mě doslova nadchly (ať už vtipem nebo estetickou úrovní) je na poměrně krátkou stopáž tolik, že je nemůžu ani jmenovat, natož pak vypíchnout nějakou konkrétní, kvůli které dávám nejvyšší hodnocení - okouzlil mě prostě film celý. Co ale určitě můžu přiznat je, že často se mi nestává, abych se filmu smála ještě dalších několik hodin po zhlédnutí. U Rumby to tak ale opravdu bylo... Plně se ztotožňuji se Zazie: stoprocentně to chtělo dát dvakrát za sebou - kdoví jestli ne třikrát ;)

• 2.4.2008  16:27
    Akvabely (2007)

Filmů na podobné téma bylo natočeno už asi sto. Je ale docela příjemné, že ten sto první se na celou věc dívá trochu jinak a ukazuje věci takové jaké jsou. Není to bůhvíjak dokonalý film, ale hlavně dvě věci se mi na něm líbily. Jednak to, že postavy neprochází nesmyslnými změnami, nepřevrátí během dvou dnů svůj pohled na svět ani nezískají úžasné schopnosti, jak tomu často v podobných filmech bývá a pak to, že Water Lilies, film o patnáctiletých děvčatech, se ani zdaleka nezaměřují na patnáctileté publikum a tudíž nechtěně nesklouzávají mezi jiné, "vtipnější", snímky z prostředí mladých lidí a jejich prvních lásek. Úplně ale pochopím, pokud tento film někdo naprosto zdrbe, důvody by se taky našly.

• 2.4.2007  16:08

Na film o natáčení filmu se vždycky ráda podívám. Byly jich už sice mraky, ale stejně je mi tohle prostředí natolik příjemné, že hodnotím poměrně vysoko. Film je celkově hrozně milý, takový mírumilovný a s radostí bych se chopila příležitosti se na něj podívat znova, ale přecejenom prosím, ať si každý, koho nepotěší - tak jako mě - , když slyší ve filmu holandštinu (popř. francouzštinu), sám pro sebe odečte od mého hodnocení jednu hvězdičku.

• 24.3.2007  12:07
    Yihe yuan (2006)

Když začal film a Yu Hong odjížděla na univerzitu, kde si nacházela nové přátele na koleji, říkala jsem si, jak kouzelně je to celé pojaté a na jakém vynikajícím filmu jsem se (nikoli vlastním přičiněním) octla... Sledování vývoje lásky mezi dvěma mladými lidmi a vnitří rozpory dívky na pozadí tehdejší politické situace mě (kupodivu) bavily a nechala jsem se unášet příběhem. No jenže krátce potom, co Yu Hong opustila univerzitu a film se táhl stále podobným stylem, mě to hodně rychle přestalo bavit a nepřiměřená stopáž a rozvleklý děj donutily nejednoho diváka opustit sál předčasně. Já vydržela do konce, ale kdybych odešla, asi se to na hodnocení nijak nepoznamená. Pochválit ale musím aspoň použitou (jak už Adrian zmiňoval - dobovou) hudbu, která se pro mě stala asi tou nejlepší věcí na tomhle filmu.

• 28.2.2006  16:32
    Bokusacu tenši Dokuro-čan (TV seriál) (2005)

Něco tak šíleného může vymyslet snad jen Japonec. Sexy andělíček každých 5 minut urazí hlavu svému nejlepšímu příteli, aby ho pak následně zase přivedl do světa živých. Co mě ale překvapilo mnohem víc je to, že se mi to i při své ulítlosti vážně líbilo. Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem si nebyla jistá, co si o tom (a zejména o tvůrcích) mám myslet, ale po skončení posledního dílu jsem už jen litovala, jak to je krátké. Dokuro, ale i ostatní postavy, jsem si během těch 8-mi dílů stihla dost oblíbit (ačkoli si narozdíl od pánské části publika rozhodně nepřeju jednou objevit ve svém pokoji onoho okouzlujícího andílka ;)) a z titulní písničky nemůžu ještě teď. Už i samotné animace jsou nádherné a když se k tomu ještě dodá ten správný příběh... Asi jeden z nejpraštěnějších počinů, co jsem kdy viděla, ale zároveň jeden z nejlepších.

• 24.3.2006  14:19
    Gejša (2005)

Pominu teď všechno to, jak Američan nemůže vystihnout japonskou kulturu, jak se angličtina k japonskému prostředí a "šikmookým" hercům nehodí atd. Viděla bych tu ještě jeden problém a zároveň řešení: v zájmu chudáků diváků, bych střihačovi přiostřila nůžky. Příběh je sice poutavý a zajímavý, první půlka mě vážně hodně bavila, ale když už u filmu sedíte skoro dvě a půl hodiny a cítíte, že to není nutné, že by tomu klidně hodina a třičtvrtě stačila, tak to už není dobré. Bohužel je teď taková móda, že jakmile nemá snímek přes dvě hodiny, zdá se příliš krátký nebo co... kde jsou ty časy, když byla průměrná stopáž snímku hodina a půl a jakmile měl snímek dvě hodiny, tak už to bylo vážně něco. Délka je asi to jediné, co mi na Geishe vysloveně vadilo. To jsem si i na tu angličtinu časem zvykla... Celkem škoda, začínalo to docela slibně.

• 27.3.2005  20:07

Byl by to býval pěkný film, kdyby to někdo tak nepodělal. Myslím, že to nebylo myšleno, jako hororová komedie, ale přesto to tak pak v konečném výsledku vypadá. Snímek obsahuje typická hororová klišé, ohromným barákem v opuštěném kraji počínaje a houpající se lucernou ve větru konče. Robert De Niro předvedl podle mě celkem ucházející výkon, ale mnohem víc mě zaujala malá ale talentovaná Dakota Fanning, která sice měla taky pro horory běžnou a ohranou roli podivně se chovající dívky, ale je tak neskutečně sladká, že jí snad nikdo neodolá. Jako hororová komedie, kde by byly všechny ty klišé naschvál by to ušlo, ale jako vážná věc už ne.

• 18.12.2005  18:18
    King Kong (2005)

Jsem celkem ráda, že mé očekávání ohledně nového Konga nebylo tak velké, jako u jiných – nedošlo alespoň ke zklamání. Není to vlastně vina ani Jacksona ani kohokoli jiného, kdo se podílel na nejnovějším zpracování King Konga, ale celý příběh o téhle přerostlé opici (starší adaptace nevyjímaje) mi přijde poměrně nezajímavý a popravdě nechápu, co na něm publikum a tvůrci tak vidí, že už byl tolikrát zfilmován. Jacksonovo zpracování vidím jen jako přehlídku na pohled působivých, ale hodně natahovaných digitálních soubojů (ať už s dinosaury, hmyzem nebo netopýry). Často jsem měla problémy se soustředěností a chvílema jsem i zápasila se spánkem. Ono se totiž na plátně kromě těch rvaček skoro nic nedělo. Stopáž je prostě přehnaná, ne že ne. Na druhou stranu filmu nelze upřít krásné záběry ať už na ostrovní floru nebo na New York 30. let. Ale co... tak hlavně, že si Peter splnil ten svůj dětský sen a dušička má klid.

• 3.10.2005  16:03

Opět nudný průměr... Zatím jsem v Imaxu opravdu neviděla nic, co by stálo za to. Největší zážitky si jako vždy odnáším z úvodních titulek, kdy je každý hotový z toho, že mu písmenka "Oskar" přijedou až pod nos. Pak jste ještě chvíli hotoví z třetí dimenze, ale pak (jak říká také k0COUR) se vše už jen líně vleče v podobě poučného, ale poměrně nudného dokumentu, jakých chodí tisíce na Discovery nebo National Geographic. Jedinná opravdu krásná a působivá scéna je, když vám z vesmíru přiblíží Zemi až někam na dno oceánu. Pokud jste ještě v Imaxu nebyli, tak budete možná dvojnásobně nadšení (asi jako já na T-Rexovi), ale pro ostatní to už je jen další 3D dokument. Zážitek z kina ale může být ještě horší a to v případě, že bude na vašem představení přílišná koncentrace ukecaných malých děcek. V mém okolí bohužel seděli 4, které se hádaly a neustále komentovaly jednotlivé tvory slovy "fůůůj" nebo "jůů", popř. se za mnou ozývalo pokaždé "Dědečku, co to je?" nebo "Hele, dědo, zeměkoule!". To pak máte chuť jednu těm smradům ubalit a z filmu už nemáte vůbec nic. No, to už jsem se opět dostala jinam... Každopádně je to zajímavé podívat se pod moře, ale chtělo by to trochu ozvláštnit a dochutit.

• 15.4.2005  15:08
    2046 (2004)

V tomhle filmu je rozhodně potřeba nezaobývat se tolik dějem nebo naopak se jím zaobírat až moc a plně se soustředit na každé slovo. Když jsem na to šla do kina, netušila jsem, že mě čeká taková kvalitní romantika. Celý film byl neuvěřitelně zamilovaný a přitom tak skutečný. Navíc je vše dochuceno vynikající hudbou, od milostných smyčců po operu, která brilantně doplňuje celý snímek. Nejsou zde ale jen skvělé scény a fantastická hudba, ale i dokonalá kamera. To je právě vidět na dokonalém záběru, kdy kamera snímá nohy hoteliérovy dcery, která přešlapuje po pokoji. Něco tak nádherného by snad jiná země nedokázala natočit!

• 28.12.2004  16:32
    Agenti nula nula (2004)

Reklamy na pojištění, co šly před filmem, zaujaly daleko víc.

• 31.1.2005  16:17

Smysl vzniku tohoto filmu mi silně uniká. Ačkoli děti (podle statistik) nečtou a jméno Jules Verne jim moc neřekne, film je dělaný cíleně pro dětské publikum. V kině jsem jsem si připadala, jako když ostatní diváci sledují úplně jiný film - všichni se úžasně bavili, každou chvíli se něčemu smáli a já dospěla do stádia, že mě pomalu i mrzelo, že mám mozek a nedokážu se bavit s nimi. Navíc zapojení Jackieho Chana s jeho bojovým uměním vadilo.

• 8.12.2006  13:11
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Nádherný seriál, u kterého mi ale něco chybělo... nedokážu vyjádřit přesně co, ale nějakých 10 dílů jsem nemohla pochopit, proč má tak vysoké hodnocení. Příběh není špatný nebo nudný - a to ani chvilku, každý díl skončil, než jsem si vůbec stihla uvědomit, jak dlouho u něj sedím, ale občas mi přišlo, že by se z toho dalo vyždímat víc. No posledních pár dílů mě ale tak dorazilo, že jsem nakonec i já nechala proniknout Elfen Lied do svého srdce. Takže, hoši, já jsem se narozdíl od vás nezamilovala... do Elfen Lied, ale můžu říct, že jsem se s ním celkem pěkně spřátelila ;).

• 17.2.2005  19:06

Tak tohle je už konečně to, na co jsem čekala. Konečně se někomu podařilo zfilmovat Pottera tak, jak jsem si to představovala. Z velkého počtu různých změn oproti předchozím dílům jsem měla nejprve dost strach, ale nakonec to všechno byly změny jenom k lepšímu. Harry Potter je konečně dospělejší, civilnější a opravdovější.

• 24.2.2005  17:30

Můj oblíbený Hercule Poirot, který se mi ale mnohem víc líbil v původním filmovém zpracování. Už jsem si tam zvykla na všechny ty osoby (a stejně vždycky zapomenu, kdo spáchal tu vraždu), ale tady mi to přišlo, jako by se už nevědělo, co točit, tak se natočil remake již udělaného filmu s jiným hercem a méně povedený.

• 9.3.2005  17:46

Podle mého názoru, je to povedenější, než jednička nebo se to alespoň vyhýbá nechutnostem (kterých je stále ještě v prvním filmu mnohem méně, než v odporné obdobě Kluci to chtěj taky). Snímek je tentokrát založený zejména na nešikovnosti kamarádek (zejména Inken v podání mě již docela protivící Diany Amft). Herecké obsazení opět průměrné - jako v každé teenagerské komedii. Obyčejný film, který zabaví, ale hlubší myšlenkové prozkoumání zrovna nedoporučuju.

• 21.2.2005  21:28
    In nomine patris (TV film) (2004)

Ta doba, ta situace, ten režim, nic z toho mi nic neřekne a přesto se mi to líbilo. Sice jsem vůbec netušila za co toho faráře vlastně zavřeli, ale bylo to hezky udělané, takže mi to bylo jedno. Asi kdybych tu dobu zažila, hodnotím i chápu to naprosto jinak.

• 5.3.2005  19:44

Mě to nepřišlo jako nic extra. První díl jsem (dosud) neviděla, takže nemůžu porovnávat, jestli je to lepší nebo horší, ale opravdu bych to nebrala jako úžasnou komedii. Nenudila jsem se, bavila jsem se, ale přesto tomu něco chybí a já to něco prostě potřebuju. Nemlátila smíchy každou chvíli (resp. vůbec) a ani nedošlo k žádné dojemnější scéně, u které bych aspoň nějak pochopila vztahy obou rodin. Jsou to ale přece jen aspoň trochu lepší tři hvězdičky.

• 29.4.2005  19:20
    Joey (TV seriál) (2004)

Očekávala jsem od toho víc. Čekala jsem Joeyho humor rozlinutý do celého seriálu, jeho exhibici... Nakonec je to v porovnání s Přáteli poměrně ubohé. Kde bylo v Přátelích šest osob, tady je jen jedna, která má asi stejný počet humorných hlášek na jeden díl, jako dřív. Joeyho humor jsem měla ráda, ale jak je vidět, sám to nezastane a postavy, které by mu mohly pomoci, jsou sice slušně zahrané, ale nevýrazné. Těžko říct, jestli by Joeymu stačil do zásoby jeden "přítel" nebo by v důstojném pokračování museli být opět všichni. Každopádně asi nejvíc postrádám Phoebe, která sice byla v Přátelích ta méně výrazná, ale její styl humoru mě hodně bavil.

• 3.5.2005  15:38
    Král Artuš (2004)

Historicky možná pravdivý, ale jinak neskutečně nudný snímek. Herecké výkony jsou opravdu mizerné, dokonce i Keira, kterou jinak jako herečku uznávám.Také Ioanu Gruffuddovi víc sedl neohrožený kapitán Hornblower. Kdybyste se mě po skončení filmu zeptali na podrobnosti, asi si vůbec nevzpomenu. Proti historickým filmům celkem nic nemám, ale měly by mít děj a nenudit.

• 27.2.2005  19:14

Podle mě hodně dobře natočená černá komedie. Herci jsou ve svých rolích taky opravdu dobří a celý příběh je podle mého názoru dost celistvý na to, že je to natočené podle 3 knih. Opravdu jsem se bavila, ale má to i svá hluchá místa, a to zejména v přechodech do dalších knih.

• 20.2.2005  18:27

Mě se to teda líbilo. Je sice pravda, že si hrdinové vycucávají vodítka z prstu, že lacině napodobují Indiana Jonese, ale bylo to zábavné, zajímavé a dá se na to koukat. Nicholas Cage zahrál velkého lovce uvěřitelně, ale byl to příliš standartní výkon na oscarového herce (když nepočítám ty ohromné kiksy v dialozích při těch rádoby napínavých scénách). Seanu Beanovi jako vždy perfektně sedla role bývalého kamaráda (on snad jiný role nepřijímá). No a Diana Kruger? Takovej hereckej průměr, jako holka ani nemůžu posoudit vzhled... Jinak ještě k hodnocení-lepší 3*.

• 1.3.2005  20:28

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý.

• 9.4.2005  19:32

Když jsem vyrazila do kina na tenhle film, vůbec sem netušila, co mě čeká. Nevěděla jsem, jestli mě bude čekat válečná nuda nebo ubrečený kýčovitý dokumentoid. Nakonec se mi film hodně líbil. Všechny scény byli tak opravdové a přesto jsem nemusela koukat na dvouhodinové záběry křičících a plačících tváří. Hitler působil jako živý. Přesně jsem v něm viděla toho velkého diktátora, který mi odjakživa dělá těžší život, protože mě s ním pořád otravují ve škole. Poznala jsem, že ten člověk není ten bezlítostný mužík, který před ničím neustoupí, ale že je to v podstatě nemocný člověk. Bruno Ganz ztvárnil velkého Fürera prostě dokonale. Drsný film z drsné doby, ale skutečný...

• 13.2.2005  17:59

Film se poměrně věrně drží knižní předlohy Sébastiena Japrisota. Skvěle vybrané lokace a dobrá kamera jen umocňují zážitek z krásného příběhu. Pochvala patří samozřejmě i Audrey Tautou, která myslím postavu vystihla skvěle.

• 28.2.2005  18:25

Buď jsem divná nebo to byla opravdu taková nuda. Příběh byl inteligentní, občas vtipný, ale přišel mi takový obyčejný, nezajímavý a pro mě opravdu hodně nezábavný. Bena Stillera moc nemusim a po tomhle filmu se na tom nic moc nezmění. Zato Jennifer Aniston mám docela ráda (hlavně z Přátel) a myslím, že umí hrát líp. Třeba, až se na to podívám znovu (dostanu odvahu), ohodnotím to líp. Alespoň, že to nebyla bezduchá, nechutná obludnost jako např. "prcičky" => dalo se na to koukat.

• 24.3.2005  22:50

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců).

• 7.6.2005  21:31

Ubohá česká napodobenina už tak dost ubohých amerických teenagerských komedií. Celý námět by nemusel být sám o sobě tak hrozný, ale hodně snímku uškodilo herecké obsazení (instruktorka snowboardu) a hlavně dialogy ("My jsme se o vás i báli..." WTF?). Sice tu všichni zdůrazňují, že je to film pro "náctileté" tedy i pro mě, ale mně to fakt nechytlo... asi nejsem normální...

• 23.3.2005  20:45
    Van Helsing (2004)

Nic jsem od toho nečekala a ničeho jsem se nedočkala. Dějově chabé, ale když Hughovi Jackmanovi ten klobouk tak seknul... ;) Ale co už no... hlavně, že jsem se nenudila.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8