• Krátkometrážní

Alenka v říši divů (2010)

Animátori a grafici vykonali na tomto snímku skvelú prácu, no príbeh nie je ani len trochu originálny a dá sa opísať jedným slovom = nuda. Moje hodnotenie: 65%

Jak vycvičit draka (2010)

3D modelári a animátori odviedli vynikajúcu prácu na tomto snímku ... niekotrí draci sú rozkošní. Scenár však výrazne zaostáva ... je veľmi chudobný a človek vie presne ako celý film skončí už po pár minútach sledovania. Je však zrejme určený pre mladšieho diváka, ktorý ho určite ocení. Moje hodnotenie: 70%

Kick-Ass (2010)

Kapitálna hlúposť. Moje hodnotenie: 50%

Počátek (2010)

Milujem snové filmy a v Nolenovom spracovaní sú niečim kúzelne dômyselným a originálnym. Netvrdím, že by som nevyhodil zo scenára ani jednu scénu, no celkový zážitok bol jedinečný. Moje hodnotenie: 90%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Podarené ukončenie Shrekových dobrodružstiev napriek tak trochu klasickej dejovej línii. Moje hodnotenie: 85%

Bratři (2009)

Po pomerne monotónnej prvej polovici sa dostáva tento vynikajúci snímok poriadne hlboko. Capitánovi Samovi vojna v Avganistane zraní viac dušu ako telo a jeho návrat k rodine sprevádza okrem počiatočnej radosti aj následné trápenie. Moje hodnotenie: 80%

District 9 (2009)

Kreveťáci nemajú chybu ... konečne som sa dočkal mimozemšťanov, ktorí sa nás tu na Zemi nechystajú vyvraždiť. Trochu mi však chýba zaradenie tohto snímku do kategórie komédií ... ja som sa totiž na Copleyovi hrozne moc dobre nasmial. Moje hodnotenie: 80%

Dogova sólo mise (2009)

Začínam mať podozrenie, že Pixaru akosi dochádzajú nápady.

Hanebný pancharti (2009)

Musím vzdať poctu Tarantinovi za prvý film z jeho tvorby, ktorý ma skutočne oslovil. Jedinú (i keď zásadnú) výčitku mám voči niektorým scenáristickým prvkom, ktoré posúvajú posledné minúty tohto filmu skôr do kategórie rozprávok (napr. takmer nulová ochranka Führera a ďalších paranoidných nemeckých vodcov v divadle). Btw: Christoph Waltz by si za postavu poručíka Landa zaslúžil minimálne nomináciu na oskara (a ja by som mu ho i dal). Moje hodnotenie: 80%