Enola Holmesová (2020)

Jedna z veci, ktoré ma na tomto filme neskutočne iritovali bolo búranie tretej steny. Prišlo mi to zbytočne a v mnohych situaciach to lámalo napätie, ktore bolo v danej scéne vytvorené. Henry Cavil nám ukázal novú podobu Sherlocka Holmesa, ktorá bude snáď v budúctnosti rozvitá aj v ďalších projektoch. Hlavná postava v podaní Millie Bobby Brown bola velmi sympatická a po celý čas výborne udržovala film celistvý a funkčný. V konečnom dôsledku veľmi priemna oddychovka a bol by som zvedavý aj na možné pokračovania tohto príbehu.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Podľa mojho názoru najslabší diel. Nielen príbehom ale sj samotným humorom. Jedna z vecí ktorá mi prekážala bolo úplné dehonestovanie postavy Jacka Sparrowa. V celej serii bol komickou vložkou, ale s istou nadradenostou a inteligenciou. V tomto filme bol podaný ako úplne plytký charakter ktorému sa občas niečo náhodou podarí. Samotný príbeh je úplná klasika. Povedal by som stávka na istotu len aby sa nám piráti ukázali po dlhej dobe znovu. Pravdepodobne bude mať tento diel zmysel v nasledujúcich pokračovaniach ale ako samostatný film pôsobí veľmi podpriemerne.

Rytmus: Tempos (2020)

Rok 2020 odštartovala slonenská kinematografia dokumentmi. Po energickom Attilkovi tu máme jedného z popredných budovateľov rappovej scény na Slovensku. Hlavnou myšlienkou tohto počinu je odprezentovať cestu rappovej hudby a kultúry. Ukazuje divákom všetky zákutia od tanca cez produkciu hudby až po samotný rap. Pre mňa hlavným pozitívom je, že tento film je naozaj o hudbe. Samotný život interpreta je minimálny a prijemne prepojuje rôzne kariérne miľníky rappovej scény. Prínosom sú taktiež dobové a historické zábery, fotky a materialy, ktoré dopĺňajú veľmi dobre zvládnutý vizuál filmu. Nekonpromisne slasť pre fanúšikov rapu a hip-hopu.

Devadesátky (2018)

Ako vášnivý skater som očakával ukážku istého zrodu a vývoju skateboardingu a danej kultúry. Napriek tomu, že skateboarding je v tomto filme na druhej koľaji som nebol sklamaný. Jonah Hill svojim debutom ukazuje nádhernú sondu do života mládeže nielen devädesiatych rokov. Ukazuje vplyv spoločnosti na vývyn človeka v mladom veku. Každa z hlavnych postav predstavuje inú spoločensku vrstvu a inú stranku zo životnych útrap. Postavy nezaostávajú ani herecky ani v kaskadersky-trikovej čast čim je film sympatickejší. Dobová atmosféra L.A je dokonale vyobrazená oblečením, odkazmi na herne konzoly ale hlavne fantastickou hudbou, ktorú tvorí v základe rappový žáner a doplňa ho poppová hudba 80s a 90s rokov.