• Krátkometrážní

Plody mraků (2017) (studentský film)

Nebojte se riskovat! Trochu mi atmosféra filmu připomínala hru Limbo. #kviff2019

Podivíni (2014)

Ve zábavné formě zabalené sdělení abychom žili své životy a nesnažili se být někým jiným.

Pohádka pohádek (2015)

Přiznám se, že moc nechápu těch 71%. Téma na tři večerníčky roztahané na dvě hodiny. Tři minipříběhy, které se dokonale míjejí, přičemž každý by šel napsat do jedné zprávy na Twitter. Jo, je to hezky barevný, Šelma Hájková pořád vypadá dobře, jsou tam nahý mladý holky, občas nějaký vtip a jeden dost velkej obr, u kterýho trochu odflákli ruce, protože ty gumový prsty, nebo z čeho byly, se mu třásly jako sulc, což mě vzhledem k celé výpravě dost překvapilo. Celkově, mnoho povyku pro nic. S prázdnou hlavou do kina, s prázdnou z kina.

Poslouchej (2014)

Vidím to stejně jako G3orgig jenom to hodnocení dávám opačně, právě proto, že ten film nutí přemýšlet.

Probuzení (2007)

4 s odřenýma ušima, spíš bych dal 3,5 kdyby to šlo.

Projekt centrifugace mozku (2011)

Myslím že jsem film viděl už někdy předtím na internetu, ale bavil jsem se úplně stejně jak poprvé.

Příběh cesty kolem světa (2017)

Přes všechny výtky se mi ten film líbil, takový trochu katalog zemí kam se jet, připadně nejet podívat. Vizuálně skvělé, jsou tam vtipné momenty (stopování v Indii) tak i trochu bezvýchodné situace (Mongolsko), zkrátka jsem se nenudil, ačkoliv je opravdu dlouhý. Ale chybí mi tam nějaký průběh vztahu mezi Gwen a Patrikem. Podle toho filmu byla celá cesta vyskládána srdíčky a růžovými poníky. Že by dva lidi neměli za 3,5 roku na cestách mezi sebou nějaké konflikty a krize? Některé úseky cesty jsou jenom čárky na mapě. Myslím že toho natočili tolik že by se z něj dal udělat vícedílný dokument. Trochu mi tam chybí i takové praktičtější informace, třeba jestli měli nějaké úspory, nebo se prostě živili po cestě. Ve filmu pracují za byt a stravu, ale cestou měli i vydání. Otázek spousty, ale zůstává mi tam jedna zásadní, proč zrovna na festivalu Jeden svět? Žádné lidskoprávní otázky, ani klimatické změny, ... prostě taková roadmovie na růžových jednorožcích. Tenhle film bych čekal spíš na nějakém cestovatelském festivalu nebo přehlídce filmů.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Celý film jsem měl pocit že jsem to už někde viděl, akorát to nebylo tak blbý.  A pak mi došlo, že je to taková vykrádačka Star Wars. Ne že bych byl nějakým fanouškem Hvězdných válek, ale ten pocit že už jsem tu scénu někde viděl, jsem měl až příliš často. Po zhlédnuti tohoto musím dodatečně ocenit Lucasovu ságu a podívat se jestli jsem při hvězdičkování nebyl příliš přísný.