• Krátkometrážní

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Asi stárnu, nebo už fakt nevím. Kdyby každá scéna byla o polovinu kratší, tak je pořád ještě dlouhá. Nemůžu říct že by se tam neobjevil občas vtip. Ale vydržel jsem se dívat do chvíle kdy Lin vyskočila z obrazu, pak jsem to musel vypnout. Celý je to strašně uřvaný, tyhle filmy nemám rád.

Temný obraz (2006)

Vydržel jsem přesně 40 minut. Nevím co mi vadilo víc, jestli ta výtvarná stránka nebo nekonečné proudy slov o ničem. Asi obojí.

Říkali mu Chaos Bērziņš (2018) (studentský film) odpad!

Tady zbývá jediné... Co to kurva jako mělo být???? Chvíli to vypadalo že to je celé vtip... až Tomio zjistí že na tohle šly peníze z EU tak mu praskne žilka.

Hra (2019) (studentský film) odpad!

Dva idioti si pořídí pistoli a pak se po dvaceti mintuách dělání bordelu v bytě, neboť na tom nezáleží, zastřelí a celé to přenáší přes nějaký live kanál. Žádný náznak motivu. Ten který o činu zřejmě víc pochyboval neváhá svému mrtvému v kaluži krve ležícímu kámošovi vzít z ruky pistoli a střelí i sebe. To jako jen tak? Hej kámo! Vpálil sis kuli do hlavi a je tu rozstříklej tvůj mozek po bytě, tak já si z tvý zkrvavený ruky vezmu pistoli a taky so to nechá projít hlavou? To jako vážně když před tím jakože pochyboval to vůbec udělá? Zajímavé je snad možná to, že to vypadá, že to natáčeli živě a opravdu to streamovali a ty reakce v chatu toho streamu jsou skutečné. Ale to je jenom taková zajímavost. Tedy pokud si ten chat nedopislovali po natáčení #kviff2019

Invaze (2017) odpad!

35 minut jsem se snažil nějak pochopit co se to děje, ... pak jsem to vzdal. Lidi pobíhali sem a tam, nosili divné věci z místa na místo, divně mluvili "Ty jsi Réza? Ne já jsem Amir, Rézu jenom hraju", Dvojčata bratr a sestra předstírali že sestra zmizela na druhou stranu hranice. Avšak jeden z nich se vždy schovával v "kufru" ani rodiče nepoznali že jednou je doma syn a jindy dcera ... v Íránu alkohol asi nahradili nějakým opravdu kvalitním hulením.

Vepsáno inkoustem (2011) odpad!

Kdo prosím vybírá takové hrůzy na festival? Jediné pozitivum vidím v tom že to mělo jenom 11 minut. I když díky neběžícímu zvuku jsme začátek viděli 2x.

Chcete-li sestavit vrtulník (2012) odpad!

Když na začátku filmu vypnou proud a pak je celou dobu skoro pořád tma, je to špatné. Opravdu nevím kdo takový film vybere na festival. Ale beru to jako daň za to, že mezi krátkými filmy se vždy alespoň jedna taková hrůza musí objevit. Letos ty hrůzy byly dvě a obě na začátku (Vepsáno inkoustem). Ale proč to bylo 37 minut dlouhé?! Třeba takový CiTrus007, který jak píše nevydržel a odešel, neviděl výborné Pandy, Mass of the men nebo Až po uši.

Ukončete výstup a nástup (2013) odpad!

To bylo tak strašný, tak strašný, že jsem si tak moc přál usnout a ono mi to nešlo. Asi to největší peklo co jsem letos na 48. MFF 2013 viděl. To nebyla nuda, to byla obrmegahypernuda. Přitom film o autistovi může vypadat i jinak, třeba jako polský "Dívka ze skříně".

Ledová planeta (2004) odpad!

No to mi poser hlavu, když vzlétá vrtulník, je krásně jasno, za dvě minuty chumelenice jaxviň. Vrtulník sestřelen, ovšem ve strojovně je neustále slyšet jak venku létá. A takhle bych mohl pokračovat. Ed Wood nezemřel, žije, ... pod jménem Kulikowski.

Věž (1993) (TV film) odpad!

Celou dobu jsem si říkal že to přeci nemůže už být horší, a ono jo!